Gargždų „Vaivorykštės" gimnazija
 
 

SVEIKINAME

Sausio 15 d. Ia klasės gimnazistės Urtė Petrauskaitė ir Viktorija Lachajūtė dalyvavo konferencijoje „Istoriniai gamtos mokslų vystymosi aspektai“ Klaipėdos „Ąžuolyno“ gimnazijoje. Jos pristatė tiriamąjį darbą „Fermentacijos vystymosi aspektai“. Konferencijai pasiruošti padėjo biologijos mokytoja Jolita Višinskienė ir chemijos mokytoja Jurgita Gerulskienė. Pasak gimnazisčių, jos sužinojo daug naujos informacijos gamtos mokslų istorijos temomis, pagilino žinias apie skiepus, fosforą, cukrinį diabetą, džiaugėsi įgijusios daugiau viešojo kalbėjimo ir darbų pristatymo patirties. Mokinės už galimybę parodyti savo sugebėjimus dėkoja savo mokytojoms ir konferencijos organizatoriams – Klaipėdos ,,Ąžuolyno“ gimnazijai ir tikisi, kad ateityje turės galimybių dalyvauti panašiuose renginiuose. Urtė Petrauskaitė ir Viktorija Lachajūtė apdovanotos padėkos raštais. 

Konkurso ,,Šokantys batai" nuostatai
Šokantys batai 2020.pdf (1018.31KB)
Konkurso ,,Šokantys batai" nuostatai
Šokantys batai 2020.pdf (1018.31KB)

2020 metų sausio 13 d. gimnazijoje – pilietinė iniciatyva ,,Atmintis gyva, nes liudija”. 

KVIETIMAS dalyvauti respublikiniame kūrybiniame etnografinės kraštotyros vaikų ir mokinių konkurse ,,Jei prakalbėtų, daug pasakytų...”, skirtame Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienai. Registracija iki vasario 3 d. Informacija tel. 8 679 36 718, el. p. irma.levarte@ktkc.lt Nuoroda http://ktkc.lt/2020/01/08/konkursas-jei-prakalbetu-daug-pasakytu-2020/


Susipažinkite su biliardo naudojimo taisyklėmis
Biliardas.docx (68.79KB)
Susipažinkite su biliardo naudojimo taisyklėmis
Biliardas.docx (68.79KB)


SVEIKINAME

Klaipėdos rajono III klasių anglų kalbos olimpiadoje 1-ą vietą užėmė Gabija Vykertaitė, IIIc, (mokytoja Asta Jonauskienė), 2-ą vietą – Marija Stalmokaitė, IIIe (mokytoja Giedra Aliulienė). Palinkėkime Gabijai sėkmės respublikinėje anglų kalbos olimpiadoje. 

KVIETIMAS

Moksleivi, Lietuvos istorija Tau daugiau nei datos? Esi žingeidus, nebijai kelti aktualių Lietuvos istorijos problemų ir dalintis savo mintimis su kitais? Esi patriotiškas ir neabejingas istorijai? Tuomet ši konferencija kaip tik Tau! Pasirink aktualią Lietuvos švietimo istorijos temą, susijusią su mokyklų istorija, asmenybėmis, mokinių ir mokytojų kasdienybe, švietimo paveldo ir pan. klausimais. Paruošk įdomų pranešimą ir pristatyk jį Šiauliuose vyksiančioje respublikinėje 8–12 klasių mokinių istorijos konferencijoje.


Nepamiršk atsiųsti anketos registracijai šiuo elektroniniu paštu: istorijoskonferencija@gmail.com.

Perskaityk plačiau apie konferenciją, pasitark su mokytoju ir dalyvauk. 

Gruodžio 20 dieną, prieš pat ilgai lauktas atostogas, dvyliktokai susirinko į gimnazijos aktų salę, kur vyko netradicinio ugdymo dienos užsiėmimai. Abiturientus pasitiko pozityviai nusiteikę „Sniego gniūžtės“ vadovai. Svečiai pristatė jaunimo pamėgtą programą, supažindino su jos atsiradimo istorija, vėliau organizavo keletą nuotaikingų žaidimų. Netrūko juoko, puikių emocijų! Įdomi veikla paskatino artimiau pažinti vienas kitą. Po trumpos pertraukėlės vyko 6 turų Kalėdinis protų mūšis. Klausimai apėmė įvairiausias gyvenimo sritis ir privertė rimtai pasukti visų 15 azartiškai nusiteikusių komandų narių galvas.  Nors tarp komandų vyko arši kova, nugalėjo draugystė! Kiek vėliau abiturientams sveikinimo žodį tarė mokyklos direktorė Ona Sturonienė. Sulaukta ir dar vieno svarbaus svečio – iš pačios Laplandijos atvyko Kalėdų Senelis! Jis išklausė deklamuojamų eilėraščių, paprašė įminti sudėtingas mįsles ir visus apdovanojo saldžiomis dovanėlėmis. Tai leido bent trumpam sugrįžti į vaikystę ir pasiruošti stebuklingų Kūčių ir Kalėdų laukimui. Džiugią šventinę nuotaiką kiekvienas parnešėme  į savo namus.

IVd klasės mokinė Aušrinė Tverskytė 

Besibaigiant 2019 metams Gargždų „Vaivorykštės“ gimnazijos mokytojai, mokiniai ir tėvai dalyvavo netradicinio ugdymo veiklose. Gruodžio 19–20 d. dalis mokinių vyko į ekukacines ekskursijas: grožėjosi kalėdiniu Kaunu ir Vilniumi, aplankė MO muziejų, Lietuvos nacionaliniame muziejuje parodą „Istorijos ir apie žmones, ir apie batus“, dalyvavo edukaciniame užsiėmime „Kada nubunda galaktikos“ planetariume. Gimnazijoje buvo organizuotos įvairios edukacinės veiklos: „Tatuiruočių magija“, „Kvapų akademija“, „Sniego gniūžtės“, „Protų kovos“, „Nevartok – pasiek daugiau!“, kalėdinis krepšinio turnyras bet tritaškių konkursas.

Gargždų „Vaivorykštės“ gimnazijos ISK

Nuotrauka mokytojo Gintauto Našlėno 

Gruodžio 9–3 dienomis Gargždų „Vaivorykštės“ gimnazijoje būrys mokinių varžėsi ir gilino žinias Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) parengtame protmūšyje Pasaulinei AIDS dienai paminėti. Protmūšyje „AIDS geriau žinoti 19“ dalyvavo 110 II–III klasių mokinių. Mokiniai atsakinėjo į klausimus, klausėsi VSP specialistės Vaidos Žlibinienės komentarų, kalbėjosi apie aktualias problemas ir džiaugėsi pagilinę žinias, susijusias su AIDS. Šios dienos tikslas –propaguoti brandesnį visuomenės, politikų bei žiniasklaidos požiūrį į ŽIV/AIDS ligą ir ligonius bei siekti nulio naujų ŽIV užsikrėtimų, nulio diskriminacijos, nulio naujų mirčių nuo AIDS.

ISK narė Emilija Ilginytė, IIIc kl. mokinė, protmūšio „AIDS geriau žinoti 19“ dalyvė

Nuotraukos VPS specialistės V. Žlibinienės

Šv. Kalėdų belaukdami dalinamės džiaugsmu ir šventine nuotaika

Gruodžio 11 d. V. Gaigalaičio globos namuose įvyko kalėdinis koncertas, kurį kaip ir kasmet inicijavo Gargždų „Vaivorykštės“ gimnazijos bendruomenė. Pilną salę žiūrovų mokiniai stebino įvairiausiais pasirodymais. Koncertą pradėjo daugkartinis respublikinių dainų festivalių bei švenčių dalyvis – merginų choras, vadovaujamas muzikos mokytojų J. Surblienės ir L. Rimkienės. Mokinės atliko keletą giesmių. Respublikinio meninio skaitymo konkurso genocido tema laureatas abiturientas Feliksas Uktveris skaitė ištrauką iš Icchoko Mero kūrinio „Lygiosios trunka akimirką“. Mokytojos A. Papievienės šokėjos atliko pramoginį, modernų šokį bei porą tautinių šokių. Žiūrovus sužavėjo jaunosios gimnazistės Gabijos Šataitės pasirodymas. Šventėje dalyvavo gimnazijos skudutininkų ansamblis, mokyklą garsinantis ne tik rajone, bet ir visoje šalyje. Vaikinai pagrojo keletą nuotaikingų kūrinių. Visus stebino ir jaunųjų dizainerių pristatyta kolekcija „Marių rankšluostėlis“, pelniusi antrą vietą nominacijoje „Etnokultūra“. Merginoms padėjo ruoštis mokytoja R. Batečko. Renginį užbaigė merginų choras, atlikęs klasika tapusias Kalėdines dainas. Šventėje kalėdinę dvasią skleidė ir teatras „Savi“ kartu su vadove S. Litviniene. Jie dalino skanius sausainius ir originalius atvirukus, kuriuos pagamino technologijų mokytojos Sigitos Šmitienės mokiniai. Renginį gražiais žodžiais praskaidrino vedėjai Areta Petrauskaitė, IIb kl. mokinė, ir Haroldas Žalūda, IIId kl. mokinys. Mokiniai ir mokytojai įžiebė kalėdinę šypseną senelių veiduose bei sulaukė be galo daug nuoširdžių padėkos žodžių.

 

Gargždų „Vaivorykštės“ gimnazijos bendruomenė šiluma bei jaukumu dalinasi su visais miesto gyventojais – gruodžio 12 d. gimnazijos merginų choras, vadovaujamas L. Rimkienės ir J. Surblienės, kalėdine dvasia užbūrė ir Šv. arkangelo Mykolo bažnyčią. Mišiose mokinės giedojo giesmes, o vakarą užbaigė gerai žinomomis kalėdinėmis dainomis. Visoje bažnyčioje įsivyravo prieškalėdinė nuotaika, o gimnazijos choras buvo pakviestas dažniau atvykti į Dievo namus ir džiuginti susirinkusiųjų ausis ir širdis.

ISK narė Aušrinė Tverskytė, IVd kl. mokinė 


Matematikos „Protų kovos“ sujungė mokyklų bendruomenes

Gruodžio 5 d. Gargždų „Vaivorykštės“ gimnazijoje vyko Klaipėdos rajono 6–9 klasių mokinių matematikos konkursas „Protų kovos“, organizuotas Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos Švietimo skyriaus bei mūsų mokyklos matematikos mokytojų: Dalios Bendikienės ir Giedriaus Žemaičio. Išbandyti savo jėgas atvyko gausus būrys mokinių iš Gargždų, Endriejavo, Dovilų, Lapių, Veiviržėnų, Kretingalės ir Klaipėdos mokyklų. Protų mūšį sudarė keturi, vienas už kitą sudėtingesni turai. Mokiniai sprendė žodžių grandinėles, atsakinėjo į gyvenimiškus ir žaismingus klausimus, susijusius su matematikos mokslu: „Kokios geometrinės figūros pavidalo yra snaiges sudarantys ledo kristalėliai?“, „Kiek yra LR Seimo narių?“ ir pan.  Pirmąją vietą iškovojo komanda „Pi“ – svečiai iš Gargždų „Kranto“ pagrindinės mokyklos, antrąją – „Matematikiečiai“, atvykę iš Klaipėdos „Verdenės“ progimnazijos, o dėl trečiosios vietos kovėsi Gargždų „Vaivorykštės“ gimnazijos ir svečių iš Veiviržėnų Jurgio Šaulio gimnazijos komandos. Tik keli papildomi klausimai lėmė svečių pergalę. Konkurso „Protų kovos“ vertinimo komisijos narė, buvusi „Vaivorykštės“ gimnazijos mokinė, Klaipėdos universiteto lektorė ir matematikos doktorantė Marta Karaliutė teigė: nors matematika yra sudėtingas mokslas, bet mokiniai ja domisi ir būtina patirtimi dalintis tokiuose renginiuose, kurie neabejotinai sujungia rajono bendruomenes, kur galima puikiai praleisti laiką. Dėstytoja M. Karaliutė palinkėjo organizatoriams surengti panašų renginį ir vyresniųjų klasių mokiniams.

ISK narė Emilija Ilginytė, IIIc kl. mok.

Mokytojo Gintauto Našlėno nuotraukos

Mielieji, suspauskite tvirtai delnuose išskubančio laiko paskutinę akimirką... Dar spėkite jai padėkoti už metų dovanas. Už džiaugsmo, skausmo ir palaimos pajutimą. Už galimybę tobulėti, už dvasios pakylėjimą... Iškelkite ją aukštai ir leiskite išskristi į žvaigždėm nusėtą švenčių dangų...

Visada žemėje per mažai gerų žodžių... Meilės, tiesos ir dėkingumo žodžių. Nepagailėkite jų patiems artimiausiems. Gyvenkite, džiaukitės ir puoselėkite pačias fantastiškiausias viltis.

Mes negalime duoti kažko labai daug žmonėms, kuriuos sutinkame savo gyvenimo kelyje, bet galime būti nuoširdesni, supratingesni... Ir tikrai galime geru žodžiu paliesti kiekvieno žmogaus širdį... Kartais ir geras žodis yra didžiulė paspirtis, tikėjimas ir viltis... Smagaus švenčių laukimo...

Linksmų šv. Kalėdų ir laimingų Naujųjų metų!

Padėka nuo Klaipėdos rajono savivaldybės
padėka 12-17.pdf (371.88KB)
Padėka nuo Klaipėdos rajono savivaldybės
padėka 12-17.pdf (371.88KB)

SVEIKINAME!

Šokių kolektyvas Feel It Vilniuje vykusiame tarptautiniame šokių konkurse Christmas stars laimėjo 3 vietą, gruodžio 15 d. Vilniuje vykusiane tarptautiniame šokių konkurse Space Christmas laimėjo Energy performance nominaciją.  

2019 m. gruodžio 10 d. Nacionalinio sveikatą stiprinančių mokyklų tinklo ir aktyvių mokyklų veiklos koordinavimo komisija (toliau–Komisija) įvertino gimnazijos sveikatos stiprinimo programą ir priėmė sprendimą pripažinti mokyklą sveikatą stiprinančia mokykla.

Gimnazija.doc (71.0KB)
Gimnazija.doc (71.0KB)

Klaipėdos rajono švietimo centras kartu su Gargždų „Vaivorykštės“ gimnazija lapkričio 18-21 dienomis organizavo suaugusiųjų mokymosi savaitę „Mokymosi pasaulis laukia. Keliaukim“. Suaugusiųjų mokymosi savaitės metu Klaipėdos rajono suaugusieji galėjo mėgautis įvairiais renginiais. Vyko kūrybinės dirbtuvės, kuriose suaugusieji atskleidė savo meninius gebėjimus, jaunųjų gidų pamokėlėje patobulino anglų kalbos žinias, mokėsi sveikatos stiprinimo pratimų, aktyviai judėjo ir smagiai šoko, sudalyvavo dailės terapijos užsiėmime, pasigalynėjo „Kartų protų kovose“, mokymuose sužinojo naujų dalykų  ir pasidalino savo mintimis apie skirtingų kartų bendravimo ypatumus, dalyvavo saldžioje edukacinėje programoje saldainių fabrike „UAB ROSHEN“ Klaipėdoje.

Suaugusiųjų mokymosi savaitėje dalyvavo 206 suaugusieji: 27 mokytojai, 33 tėvai,  17 mokinių, 104 senjorai, 25 kiti suaugusieji. Dėkoju visiems gimnazijos pedagogams, kurie aktyviai įsijungė į suaugusiųjų mokymosi savaitės veiklas ir  padėjo organizuoti toki gražų ir prasmingą renginį. Tikiuosi, kad renginiai, skirti suaugusiems, taps dar viena „Vaivorykštės“ gimnazijos tradicija.

Liudmila Michinienė, Klaipėdos rajono švietimo centro metodininkė, suaugusiųjų mokymosi savaitės koordinatorė, Gargždų „Vaivorykštės“ gimnazijos socialinė pedagogė

Gruodžio 13 dieną gimnazijos abiturientams netradicines pamokas tema ,,Žmogaus gyvybės vystymasis“ vedė VŠĮ ,,Krizinio nėštumo centro“ lektoriai Lilijana Marcinkevičiūtė ir Edvinas Dauknys. Svečiai sudomino abiturientus, įtraukdami juos į diskusiją apie besąlygišką žmogaus gyvybės vertę nuo jo pradėjimo iki natūralios mirties, apie žmogaus vystymąsi iki gimimo, neplanuotą nėštumą, fizines bei psichologines nėštumo pasekmes, pagalbą bei sprendimo būdus, pateikdami informaciją iš vyro ir moters pozicijų. Netradicinėse pamokose lektoriai taikė teorinius ir praktinius darbo metodus, naudojo audiovizualinę medžiagą, demonstravo embrionų, besivystančių moters gimdoje, muliažus, kitas diskusijos temą iliustruojančias priemonės. Paskaitą-diskusiją abiturientams organizavo klasių vadovai, paskaitose dalyvavo 120 mokinių. Visi teigė, kad buvo įdomu ir naudinga. Gimnazistų manymu, gautos žinios skatina atsakingesnį požiūrį į tarpusavio bei lytinius santykius, šeimos kūrimą, grįstą tarpusavio pagarba ir atsakomybėmis, pagarbą tėvystei ir motinystei.

Biologijos mokytoja Raimonda Kundrotienė 

Eglutės įžiebimas gimnazijoje. Gintauto Našlėno nuotraukos.


Koncertas V. Gaigalaičio globos namuose gruodžio 11 d.

 • _MG_3986
  _MG_3986
 • _MG_3994
  _MG_3994
 • _MG_4006
  _MG_4006
 • _MG_4043
  _MG_4043
 • _MG_4042
  _MG_4042
 • _MG_4020
  _MG_4020
 • _MG_4010
  _MG_4010
 • _MG_4066
  _MG_4066
 • _MG_4072
  _MG_4072
 • _MG_4073
  _MG_4073
 • _MG_4075
  _MG_4075


Akimirkos iš gimnazijos merginų choro ir mokytojų koncerto gruodžio 12 d. Šv. arkangelo Mykolo bažnyčioje. Vadovės – muzikos mokytojos Jūratė Surblienė ir Laima Rimkienė. Mokytojo Gintauto Našlėno nuotraukos.

Padėka Gargždų "Vaivorykštės" gimnazijai
Padėka nuo Viliaus Grigaičio globos namų
PADĖKA D. Mock.pdf (855.19KB)
Padėka Gargždų "Vaivorykštės" gimnazijai
Padėka nuo Viliaus Grigaičio globos namų
PADĖKA D. Mock.pdf (855.19KB)

Šį savaitgalį Vilniuje vyko jaunųjų bendrovių mugė, kurioje savo verslo idėją pristatė ir Gargždų „Vaivorykštės“ mokiniai – jie atvežė rašiklių iš perdirbto plastiko, popieriaus bei šiaudų. Vis daugiau šalyje kalbant apie jaunimo verslumą ir finansinį raštingumą, iniciatyvūs mokiniai turi visas galimybes ne tik generuoti verslo idėjas, bet jas ir įgyvendinti bei uždirbti savo pirmąsias pajamas.

Gargždų Vaivorykštės gimnazija yra prisijungusi prie „Lietuvos Junior Achievement“ tinklo, kuriame apmokyta jau daugiau nei 500 šalies mokytojų, o į veiklą kasmet įsitraukia ir daugiau nei 150 verslo savanorių ir mentorių. „Norime nešti žinią, kad aplinkos tausojimas prasideda nuo savęs, todėl buvo sukurtas šūkis „Ekologija – tai aš“. Su šiuo užrašu mugėje buvo pardavinėjami rašikliai, pagaminti iš antrinių žaliavų – perdirbto plastiko, popieriaus ar šiaudų. Rašikliai reikalingi kiekvienam, o klimato kaita yra didžiulė problema, todėl džiaugiuosi, kad vaikai pasirinko būtent šią temą“, – apie įvykusį renginį ir verslo idėją pasakoja gimnazijos mokytoja Nijolė Ruginienė. „Kalėdinė eXpo 2019“ – tai renginys, kuriame jaunosios bendrovės pristatė ir pardavinėjo savo produkciją, susipažino su verslo atstovais ir sėmėsi idėjų savo tolimesniam projekto įgyvendinimui.

Visus metus moksleiviai, dalyvaujantys programoje, kuria savo verslą. Viskas prasideda nuo idėjos generavimo, tuomet persikelia į bendrovės steigimą, veiklos vystymą, produkto įvedimą į rinką ir galiausiai baigiasi veiklos įgyvendinimu.

Gabrielė Eleonora Čiunkaitė,

Klaipėdos rajono laikraščio „Banga“ Jaunimo erdvės korespondentė

„Vaivorykštės“ gimnazistai – konkurso, skirto tarptautinei dienai prieš stichines nelaimes paminėti, nugalėtojai!

Gargždų „Vaivorykštės“ gimnazijos mokinių komanda, vadovaujama informacinių technologijų mokytojos metodininkės Reginos Šukienės, dalyvavo Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos kartu su Savivaldybės švietimo įstaigomis organizuotame moksleivių konkurse, skirtame tarptautinei dienai prieš stichines nelaimes paminėti, ir tapo nugalėtojais. Gimnazistai Eidenis Kasperavičius, Gytis Kalvis, Lukas Rimkus, Oskaras Daukintis, Feliksas Uktveris sukūrė filmą „Kaip pasiruošti stichinėms nelaimėms“, kuriame kūrybiškai ir išsamiai pateikė informaciją apie pasaulio ir Lietuvos potvynius, gaisrus, smegduobes, uraganus,  pūgas, žemės drebėjimus bei praktiškus patarimus, kaip elgtis stichinės nelaimės metu. Gimnazistų sukurtą filmą galima pamatyti Savivaldybės internetinėje svetainėje www.klaipedos-r.lt, skyriuje „Civilinė sauga ir mobilizacija“, skyrelyje „Civilinė sauga“. 2019 m. lapkričio 29 d. Klaipėdos rajono savivaldybėje vykusiame baigiamajame renginyje konkurso nugalėtojai bei jų mokytoja buvo apdovanoti padėkos raštais ir atminimo dovanėlėmis bei pakviesti į ekskursiją po buvusį karinį miestelį Žemaitijos nacionaliniame parke, Plateliuose.

Gargždų „Vaivorykštės“ gimnazijos informacijos sklaidos klubas 

AČIŪ gimnazijos mokinių tėvams, aktyviai dalyvavusiems mokytojų konsultacijose gruodžio 10 d.

Tikimės Jūsų susidomėjimo ir aktyvaus dalyvavimo paskaitoje tėvams „Emocinė kultūra šeimoje. Ką apie vaikų emocinį intelektą turi žinoti tėvai“. Lektorė – Nomeda Marazienė, sertifikuota EQ praktikė ir trenerė, licenzijuota neurolingvistinio programavimo trenerė.

Paskaita vyks gimnazijos aktų salėje sausio 7 dieną (antradienį) 17.30 val. 


Gimnazistai (dailės ir technologijų mokytoja metodininkė Rita Batečko) ruošiasi konkursui. Mokytojos nuotraukos.

GRUODŽIO 12 d. (ketvirtadienį) 17 val. KVIEČIAME į gimnazijos merginų choro koncertą Šv. arkangelo Mykolo bažnyčioje. Vadovės – muzikos mokytojos Jūratė Surblienė ir Laima Rimkienė.

 

Vaivorykštės” gimnazistai – geriausi kompiuterinių žaidimų kūrėjai!

Lapkričio 29 dieną Generolo Jono Žemaičio karo akademijoje Vilniuje vyko Nacionalinio mokinių žaidimų kūrimo konkurso baigiamasis renginys. Gimnazijos abiturientai Oskaras Daukintis, Eidenis Kasperavičius, Lukas Rimkus ir Žanas Zabėlius pristatė savo sukurtą žaidimą Tėvynės sargas”. Žaidimo pavadinimo idėja mokiniams kilo prisiminus tarpukario leidinį Tėvynės sargas”, lietuvių tautos kovas už laisvę. Kurdami žaidimą, mokiniai domėjosi Lietuvoje pilietiškumą ir patriotizmą ugdančių bei krašto gynybos srityje veikiančių įstaigų veikla ir pareigūnų darbo specifika, tobulino gebėjimą rasti reikalingą infomaciją, ją analizuoti, apibendrinti, dirbdami komandoje tobulino socialines kompetencijas. Išsigryninę žaidimo idėją, mokiniai pasiskirstė darbais. Žanas rinko informaciją apie Lietuvos pasienį, valstybės sienos apsaugą, muitinės veiklą ir kt., Lukas ir Eidenis programavo, kūrė vidines žaidimo sistemas, paspaudimo mygtukus, skaičius. Oskaras dirbo grafinio dizaino srityje: sukūrė logotipus, rūpinosi žaidimo lygių apipavidalinimu. Žaidžiant mokinių sukurtą žaidimą susipažįstama su muitinės (Pasienio kontrolės pareigūnų) veikla, jų darbo specifika, lavinamas pastabumas, ugdomas patriotiškumas, pagarba valstybės pareigūnams. Vaivorykštės” gimnazistų darbas buvo nominuotas Geriausiu sukurtu žaidimu”, mokiniams įteikti pagyrimo raštai ir atminimo dovanos. Po žaidimų pristatymo ir apdovanojimų visi konkurso dalyviai bendravo su kariūnais, kurie papasakojo apie tarnybos ypatumus, pristatė pagrindinę ginkluotę, aprodė gyvenamąsias patalpas. Mokiniai bandė pakelti 30 kg sveriančią kario ekipuotę, matavosi amunicijos liemenę ir šalmus, turėjo galimybę išbandyti jėgas lazerinėje šaudykloje. Visi dalyviai buvo pavaišinti kariūniškais pietumis akademijos valgykloje. Džiaugiamės ir didžiuojamės gimnazistų sąmoningumu, kūrybiškumu ir rodomu pilietiškumo pavyzdžiu jaunesniems gimnazijos mokiniams.

,,Vaivorykštės” gimnazijos socialinė pedagogė metodininkė Rosita Jankauskaitė 

SVEIKINAME

Aušrinę Anužytę, IIa klasės mokinę, Klaipėdos rajono anglų kalbos viešojo kalbėjimo konkurse užėmusią pirmąją vietą. Gimnazistės anglų kalbos mokytoja Asta Jonauskienė.Pamokos su viešnia Elžbieta iš Radviliškio rajono Pakiršinio dvaro etninės kultūros ir amatų centro (kultūros paso programa „Marmuruok“) Ia, Ib, Ic, IIa, IIb, IIc, IId klasėse prabėgo greit. Edukaciniame marmuravimo ant vandens užsiėmime mokiniai susipažino su šios technikos ištakomis - ebru meno kilme ir istorija, išbandė pagrindines tapybos ant vandens technikas. „Intuityviai pasirenkant spalvas, tarpusavyje jas liejant ir maišant ant vandens, sukuriamas piešinys, kuris perkeliamas ant popieriaus ar kitų medžiagų. Sukurti vienetiniai, unikalūs darbai iš marmuruoto popieriaus. Mokiniai pasigamino atvirukų, knygos skirtukų, kalėdinių žaisliukų, kuriais papuošta gimnazijos eglė“, – džiaugėsi dailės ir technologijų mokytojos Joana Lukienė ir Rita Batečko. 


Sėkmė respublikinėje vaikų ir jaunimo alternatyvios mados šventėje-konkurse „MADOS BLYKSTĖ – 2019“ Plungės „Ryto“ pagrindinėje mokykloje. Gimnazijos mados studijos „Infinity“ (vadovė Joana Lukienė) kolekcija „Dangaus ženklai“ užėmė trečią (nominacija – elegancija), kūrybos studijos (vadovė Rita Batečko) kolekcija ,,Marių rankšluostėlis“– antrą vietas (nominacija – etnokultūra). Spalvos, formos, medžiagos, šviesos ir mados sūkurio renginyje kolektyvai iš Radviliškio, Kauno rajono, Tauragės, Šiaulių, Palangos, Mažeikių, Klaipėdos ir Gargždų parodė 30 avangardinių ir nešiojamų rūbų kolekcijų. „Linksmai praleistas penktadienio vakaras, pasisemta naujų idėjų, pamatyta naujų ir nekasdieniškų dalykų“, – įspūdžiais dalinosi gimnazijos dailės ir technologijų mokytojos. 

Akimirkos iš VGTU kūrybinių dirbtuvių ,,Ateities inžinerija"


Gruodžio 4–20 dienomis vyksta mokinių ir tėvų apklausa „MOKYKLOS PAŽANGA“. Mokyklų pažangos stebėjimo anketos klausimai susiję su Lietuvos pažangos strategija „Lietuva 2030“ ir valstybės švietimo 2013–2022 metų strategija. Į klausimus atsako visų šalies bendrojo ugdymo mokyklų mokiniai ir jų tėvai. Tai galima padaryti prisijungus prie iqesonline.lt (gruodžio 3–6 d. klasių vadovai tėvams išsiųs prisijungimo kodus arba juos gausite gruodžio 10 d. atėję į paskaitą ir konsultacijas; mokiniai į klausimus atsakys klasių valandėlėse gruodžio 6, 13, 20 dienomis). Informaciją apie ankstesnių apklausų duomenis galima rasti gimnazijos interneto svetainėje – Veikla->Gimnazijos veiklos kokybės įsivertinimas.

KVIEČIAME aktyviai dalyvauti, nes JŪSŲ nuomonė labai svarbi vertinant gimnazijos veiklos kokybę. Ačiū.

Apklausos gimnazijoje organizatoriai 

PASIDŽIAUKIME!

Lapkričio 17 d.  Gargždų „Vaivorykštės“ gimnazijos skudutininkų ansamblis, vadovaujamas muzikos mokytojos Jūratės Surblienės, dalyvavo XIII tarptautiniame jaunųjų talentų konkurse „Tautiniai akcentai muzikoje“, kurį organizavo Nacionalinis tautinių mažumų ir išeivijos švietimo, kultūros, mokymo ir informacijos centras. Konkursas vyko Vilniaus Karoliniškių muzikos mokykloje, pasirodymus vertino tarptautinė komisija. „Vaivorykštės“ gimnazijos skudutininkai laimėjo I vietą, gavo sertifikatus, buvo apdovanoti suvenyrais.

Gargždų „Vaivorykštės“ gimnazijos informacijos sklaidos klubas 

Klaipėdos „Kultūros fabrike“ vyko tarptautinis edukacinės programos „Youth Empowered“ renginys „Užsikrauk karjerai“. Renginį organizavo „Lietuvos Junior Achievement“ organizacija. Tai yra nevyriausybinė organizacija, ekonominio švietimo ir verslumo ugdymo programų lyderis Lietuvoje. Gargždų „Vaivorykštės“ gimnazistai Charlotte Gedile Girgzdis, Haroldas Žalūda, lydimi mokytojos Nijolės Ruginienės, užėmė 1-ąją vietą, sukūrę patraukliausią verslo idėją. Renginyje dalyvavo 100 mokinių, kurie buvo suskirstyti į 20 komandų. Dalyvė Charlotte teigia, kad renginys buvo orientuotas spręsti jaunimo problemas pasirenkant karjerą. Visgi dauguma verslo idėjų dubliavosi, dalis komandų nurodė baimę pasirinkti verslo idėją, suklysti, būti nesuprasti.

„Užsikrauk karjerai“ renginyje vykusiuose praktiniuose komandiniuose užsiėmimuose jaunuoliai turėjo sukurti verslo idėją, numatyti problemas ją įgyvendinant ir rasti būdų sėkmingai idėją realizuoti. Toks renginys tuo pat metu vyko Rygoje bei Taline. Klaipėdoje renginio dalyviai turėjo galimybę bendrauti tiesiogiai: teletiltu užduoti klausimus vieni kitiems, pasidalinti patirtimis.

Jaunuoliai sukūrė baimių „Tinder“ programėlę, siūlė ne pasimatymus, o konsultacijas. Charlotte pasakojo, kad profiliai būtų anoniminiai, nuslinkus į dešinę reikštų – turiu tokią pačią baimę; į viršų – galiu padėti, nes susidorojau su tokia baime; į kairę – neturėjau/neturiu tokios baimės/nedomina. Nuslinkus į kairę arba viršų, asmenys būtų pagal savo baimes skirstomi į bendruomenes, kur skatintų vienas kitą išlipti iš komforto zonos, o esant reikalui padėtų profesionalas (partneriai būtų psichologijos klinikos ir jaunimo organizacijos). Jis už tam tikrą sumą teiktų konsultaciją, kaip susidoroti su esamomis baimėmis. Paslaugos kaina priklausytų nuo vartotojų skaičiaus. Kuo daugiau vartotojų, tuo mažesnė suma, pavyzdžiui, 5 eurai. Programėlės tikslinė auditorija būtų jaunimas nuo 16 iki 26 metų.

Danielius Einikis 

Lapkričio 16 d. Gabija Remenytė (IIIa), Patricija Petrikaitė (IIIa), Neda Grikšaitė (IIIe), Deimantė Meškytė (IVc), Laura Lankutytė (IVf), Julija Bendikaitė (IVf) dalyvavo Klaipėdos apskrities meninio skaitymo šventėje. Gimnazistėms konkursui ruoštis padėjo lietuvių kalbos ir literatūros mokytojai metodininkai Zofija Vaitkuvienė, Vidas Vaitkus. Lapkričio 11 d. gimnazijos aktų salėje vyko kompozitoriaus multi-instrumentalisto Sauliaus Petreikio edukacinis koncertas „Senieji Lietuvos instrumentai“. Menininkas grojo įvairiais pučiamaisiais instrumentais iš viso pasaulio, įdomiai ir nuotaikingai pasakojo, ką bendro turime su kitomis tautomis, demonstravo daugiau nei 20 instrumentų unikalią kolekciją. Saulius Petreikis sužavėjo mokinius net tik muzikinėmis ir etninės kultūros žiniomis, bet ir nuoširdžiu, atviru bendravimu. Kompozitorius skatino gimnazistus būti savimi ir atrasti save, atkakliai siekti savo tikslų ir svajonių. Atsisveikindamas S. Petreikis padovanojo gimnazijai savo albumą „Negirdėta Lietuva“ ir CD „Jūrėse“.

ISK narė Sigita Sadauskaitė, If kl. mok.

Akimirkos iš Pasakorių šventės - konkurso, skirto Žemaitijos metams, lapkričio 14 d. gimnazijoje