Gargždų „Vaivorykštės" gimnazija
 
 


Gargždų kultūros centre vyks konferencija ,,Jauno žmogaus pasaulis”. Registracija:

https://forms.gle/DL63ootbv1xSPMS68

Spalio 25 d. Gargždų „Vaivorykštės“ gimnazijoje buvo organizuojama kraujo donorystės akcija ,,Mes – laukiančiojo pagalbos viltis‘‘. Nacionalinio kraujo centro darbuotojai nuo 9 val. gimnazijos teatro studijoje laukė visų, norinčių ir galinčių duoti kraujo. Kraujo duoti į gimnaziją atvyko 40 gimnazijos ir Gargždų miesto bendruomenės narių. Džiugu, kad bendruomenė yra neabejinga – net 32 asmenys tapo neatlygintinais kraujo donorais. Dėkojame ir džiaugiamės akcijos dalyviais.

Vaida Lūžaitė 


Edukaciniai konkursai „Olympis 2019 - Rudens sesija” prasidėjo! Konkursai vyks lapkričio 1–30 d. Dalyvauti galima bet kurią dieną bet kuriuo patogiu metu mokyklos kompiuterių klasėje arba namuose.. Dėl išsamesnės informacijos kreipkitės į mokytojus. Linkime gerų rezultatų!

2019 metų lapkričio 18-24 d. suaugusiųjų mokymosi savaitės ..MOKYMOSI PASAULIS LAUKIA. KELIAUKIM" PROGRAMA

Penki Gargždų „Vaivorykštės“ gimnazijos mokiniai – abiturientai Lukas Rimkus, Eidenis Kasperavičius ir antrokai Kazys Ričkus, Akvilė Ataitė bei Simas Girtas – lydimi gimnazijos mokytojų Alinos Kalinauskienės ir Birutės Gudauskienės, spalio 13–18 dienomis Kaune dalyvavo tarptautinėje Erasmus+ jaunimo konferencijoje „Youth, Cities and Safety“, kurią organizavo Baltijos miestų sąjungos (toliau BMS) Jaunimo miestų komisijos pirmininkas Karstenas Adamsenas iš Danijos. 

Feed
2019-10-28, 20:20

Skaitykite plačiau
TĖVŲ SUSIRINKIMAI IR KONSULTACIJOS

Gruodžio 10 d. (antradienis) 

17–18.30 val.

Tėvų konsultavimas „Dėl mokinių pirmo signalinio pusmečio ugdymo(si) pasiekimų ir pažangos bei pagalbos mokantis”. I–IV kl. mokytojai, specialistai

18.30 val., aktų salė

Paskaita „Pozityvių santykių tarp vaikų ir tėvų kūrimas ir palaikymas. Sudėtingų atvejų analizė”. Psichologė Asta Blandė

19.30 val., direktorės kab.

Gimnazijos Tėvų komiteto susirinkimas

Gimnazijos direktorė 

Galima rezervacija į susitikimus su mokytojais internetu remiantis pateikta instrukcija.

Spalio 18–19 d. Biržuose gimnazijos skudutininkų ansamblis, vadovaujamas muzikos mokytojos Jūratės Surblienės, dalyvavo VI skudutininkų ansamblių, ragų ir daudyčių pūtėjų festivalyje „Dudutis“, skirtame profesoriaus Algirdo Vyžinto 90-mečiui paminėti. Koncertai vyko nuostabioje, legendomis apipintoje Biržų pilyje ir Biržų kultūros centre. „Vaivorykštės“ gimnazijos skudutininkai už tautinių tradicijų puoselėjimą ir puikų kolektyvo pasirodymą buvo apdovanoti originalia padėka ir atminimo dovanėle. Festivalio dalyviai turėjo galimybę susipažinti su Biržų miesto ir jo apylinkių istorija, kultūra, gamta – pasivaikščiojo pusės kilometro ilgio lieptu per Širvėnos ežerą, pasigrožėjo Astravo dvaro rūmais, užkopę į Kirkilų apžvalgos bokštą, gėrėjosi Biržų regioninio parko vertybėmis – Kirkilų kraštovaizdžio draustinyje esančių karstinių įgriuvų reljefu.

Gargždų „Vaivorykštės“ gimnazijos informacijos sklaidos klubas 


SVEIKINAME!

Spalio 18 dieną gimnazistai Austėja Gindulytė (IIIc) ir Feliksas Uktveris (IVa) dalyvavo respublikiniame meninio skaitymo konkurse ,,Tylios sienos, žodžių paliestos”. Konkursas vyko Kauno IX forte. Gimnazijos skaitovai puikiai pasirodė – Feliksas iškovojo III laipsnio diplomą. Mokinius konkursui parengė lietuvių kalbos mokytoja metodininkė Rasa Rusteikienė 


Dovanoti kraują – tai dovanoti žmogui gyvenimą

Kviečiame į gimnazijoje rengiamą kraujo donorystės akciją ,,Mes – laukiančiojo pagalbos viltis‘‘, kuri vyks spalio 25 d. (penktadienį) nuo 9 iki 13 val. teatro studijoje. Kraujo donorais gali būti sveiki 18–65 metų amžiaus asmenys, kurių kūno masė ne mažesnė kaip 50 kg. Su savimi turėti galiojantį asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą. 
Graži tradicija ,,Vaivorykštės“ gimnazijoje rudenį patiems gabiausiems, geriausiems, talentingiausiems mokiniams dovanoti edukacinę kelionę į sostinę. Mokinius kelionėje lydėjo šauniosios mokytojos Raimonda Kundrotienė, Rasa Rusteikienė ir Ilma Agajan.

Išvyka.docx (17.54KB)
Išvyka.docx (17.54KB)


Nuostatai.doc (60.5KB)
Nuostatai.doc (60.5KB)

Gargždų ,,Vaivorykštės“ gimnazijoje rugsėjo 26 dieną vyko protų mūšis, skirtas paminėti Europos kalbų dieną.

Jame dalyvavo aštuonios III klasių mokinių komandos. Užduotys buvo suskirstytos į tris etapus – reikėjo mąstyti bei atsakymus parašyti lietuvių, anglų, rusų kalbomis. Po įtemptos ir draugiškos kovos paaiškėjo nugalėtojai: I vieta – „Qiuzlet live“, II vieta – „Liūtukai“ ir „September“. Komandos buvo apdovanotos Europos komisijos prizais bei organizatorių saldžiomis dovanėlėmis. Visus šventės dalyvius ir nugalėtojus pasveikino ,,Vaivorykštės“ gimnazijos direktorė Ona Sturonienė. Dalyviai ne tik patikrino lietuvių, anglų ir rusų kalbų žinias, bet ir puikiai praleido laiką.

Informacijos sklaidos klubo narė, IIIa kl. mok. Rugilė Žvirblytė, protų mūšio dalyvė 

Gimnazistai pravėrė paslaptingas mokslo duris

Rugsėjo 27 d. jau 15-ąjį kartą iš arti supažindinti su mokslininkų kasdienybe, moksliniais tyrimais ir inovacijomis, pabendrauti ir pamatyti dažniausiai uždarą tyrėjų „virtuvę“ pakvietė mokslą populiarinantis renginys „Tyrėjų naktis“, kuriame dalyvavo gausus „Vaivorykštės“ gimnazijos mokinių būrys. 


Gimnazijos mokiniai įsitraukė į Klaipėdos r. savivaldybės visuomenės sveikatos biuro inicijuotą neformalaus ugdymo metodą „Gyvoji biblioteka“, kuris skatina tarpusavio supratimą, toleranciją ir pagarbą žmogaus teisėms. Gyvoji biblioteka sudaryta iš Gyvųjų knygų, Bibliotekininkų ir Skaitytojų.

Gyvosios knygos – tai žmonės iš pažeidžiamų socialinių grupių, visuomenėje patiriantys diskriminaciją ar išankstines nuostatas. Gyvosios knygos turi daug ką pasakyti besidomintiems atskirtį ir diskriminaciją patiriančių žmonių gyvenimu ar norintiems iš pirmų lūpų išgirsti atsakymus į jiems rūpimus klausimas. Skaitymo procesas – tai atviras Gyvosios knygos ir skaitytojo pokalbis. Skaitytojas gali užduoti Gyvajai knygai rūpimus klausimus ir išgirsti atvirus atsakymus. Mūsų gimnazijoje Gyvosiomis knygomis, pristatančiomis savo požiūrį į gyvenimą, tapo lesbietė, veganė, bakhti praktikas, judėjimo, psichikos negalią turintys asmenys, feministė. Skaitymas tapo jaukia, interaktyvia erdve bendrauti akis į akį su visuomenėje pažeidžiamos grupės atstovu. Skaitymo rezultatas buvo pastebimas plika akimi: skaitytojai išeidavo susimąstę, energingesni, sulaužę dalį turėtų stereotipų. Skaitymas sugriauna nežinios ir baimės sieną, ugdo toleranciją bei tarpusavio supratimą. Skaitytojus pasitinka Bibliotekininkas – specialiai apmokytas savanoris, paruošiantis skaitytoją skaitymui, išdėstantis pagrindines taisykles bei pasiūlantis išsirinkti knygą iš katalogo. Besiruošiančius apsilankyti bibliotekoje dažnai kankina klausimai: ko aš klausiu pasirinktos knygos, kaip ji jausis, gal ją įžeisiu, o gal išgąsdinsiu? „Gyvosios bibliotekos“ metodas yra įrašytas į Europos Tarybos jaunimo žmogaus teisių ugdymo programą. Jis skatina susimąstyti, sujaudina, įtraukia, nustebina, todėl yra patrauklus ir paveikus.

Ilma Agajan

Etikos mokytoja 

Draugystė su Švabacho menų gimnazija tęsiasi

Gargždų „Vaivorykštės“ gimnazija jau 27 metus vykdo projektą „Draugystė su Švabacho menų gimnazija“. Draugai iš Vokietijos rugsėjo 12–24 d. svečiavosi Lietuvoje. 23 mokiniai apsigyveno gimnazistų šeimose, o juos lydėję mokytojai buvo svetingai priimti gimnazijos mokytojų J. ir E. Venckauskų bei R. Rusteikienės namuose. Šių metų vizito tikslas – pažinti Vakarų Lietuvos kraštą, ypač pamario regioną, todėl projekto programa buvo labai įvairi.

Svečiai, palikę Kauno oro uostą, trumpam stabtelėjo ir mieste: išbandė nusileidimą funikulieriumi, istorine transporto priemone, susipažino su senamiesčiu ir liko juo sužavėti. Kitą dieną gimnazistai lankėsi Nidoje. Didelis vėjas nesutrukdė pasidžiaugti Neringos miestu, suteikė galimybę pamatyti smėlio audrą kopose, o Gintaro muziejaus organizuotoje edukacinėje pamokoje – pasigaminti sėkmės amuletą. Juodkrantėje didelį įspūdį svečiams padarė Raganų kalnas. Gimnazistams labai patiko įdomi išvyka į Klaipėdą: vaikščiodami po senamiestį ir klausydamiesi gidės pasakojimų, sužinojo ne tik miesto istoriją, bet ir jį gaubiančias legendas. Klaipėdos pilyje, žaisdami viduramžių žaidimus, išbandė rankų stiprumą ir žvitrumą. Ventės Rage klausėsi ornitologo pasakojimo apie paukščių žiedavimą ir jų keliones. Žemaitijos sostinė Telšiai visus projekto dalyvius sužavėjo sumaniai mieste besislepiančiomis meškomis, o žemaičių „Alkos“ muziejus – galimybe nusipinti tradicinę draugystės juostelę bei dienos emocijas įamžinti piešinyje ant stiklo. Savaitė prabėgo labai greitai. Baigiamojo vakaro gimnazijoje metu svečiai klausėsi liaudies instrumentais atliekamų kūrinių, žaidė liaudies žaidimus, o renginį vainikavo kartu atliekama daina „Žemėj Lietuvos“. Veiklos projekto dalyviams netrūko ir gimnazijoje: susipažino su jos istorija, dalyvavo pamokose. Padedami dailės mokytojos J. Lukienės, kūrė Draugystės parko skulptūras. Vadovaujami lietuvių kalbos mokytojos ir režisierės R. Rusteikienės, tapo aktoriais ir kūrė vaidybinius etiudus. Dalyvavo orientacinėse varžybose, kurias organizavo matematikos mokytojas ir DoFe programos vadovas G. Žemaitis. Paskutinis užsiėmimas – dailės mokytojos R. Batečko ir etikos mokytojos I. Agajan pamoka „Draugystės tiltai“ – savotiškas draugystės tvirtumo patikrinimas. Mokinių statyti tiltai nesugriuvo, todėl galime teigti, jog draugystė dar ilgai tęsis. Atėjus laikui atsisveikinti, netrūko ašarų ir niekas nesakė: „Viso gero“, bet lyg sutarę visi kartojo: „Iki susitikimo kitą rudenį“.

Projekto vadovės Edita Girgždienė ir Alina Kalinauskienė 

VERSLO PAMOKA KITAIP

,,Bet kokio sumanymo sėkmės galimybė visada išmatuota jūsų pasitikėjimu savimi.”

Robert Collier

Temos, susijusios su verslu, visada domina ir traukia mokinius. III klasių gimnazistai turėjo galimybę iš arčiau susipažinti su verslo pasauliu kitaip. IVf klasės mokinė Gabrielė Eleanora Čiunkaitė verslo pamokoje pristatė ERASMUS+ mainų programos galimybes. Buvo įdomu klausytis, nes Gabrielė kalbėjo apie savo patirtį su didžiuliu užsidegimu. Mokiniai suprato, jog verta dalyvauti tokio pobūdžio projektuose, nes tai puiki galimybė praplėsti akiratį, tobulėti kaip asmenybei, pagilinti užsienio kalbos žinias bei apsispręsti dėl tolimesnio mokymosi ir karjeros, susirasti draugų iš viso pasaulio. Gabrielė akcentavo, kodėl yra svarbu išeiti iš komforto zonos, dalyvauti veiklose, kurios gal ir neįprastos, o kartais net labai nedrąsu pradėti daryti kitaip. Vienintelis būdas pakeisti ateitį – keisti dabartį. Tai raktas į asmeninę sėkmę.  

IIIa klasės mokinės Gabija Remenytė ir Patricija Petrikaitė

SVEIKINAME!!!

Lietuvos Respublikos Konstitucijos egzamino I etapo nugalėtojai: Eidenis Kasperavičius, IVa kl. mok. (istorijos mokytoja Ingrida Jančauskienė), Žanas Zabėlius, IVa kl. mok. ir Aušrinė Tverskytė, IVd kl. mok. (istorijos mokytoja Gražina Pupšienė). Linkime sėkmės II etape!

Informacijos sklaidos klubas

Mokytojas kuria žmogų kaip skulptorius,

tik ne iš granito, marmuro ar bronzos,

bet iš savo širdies, proto, jausmų,

o į rankas įduoda patį moderniausią

ir patikimiausią ginklą – mokslą ir pažinimą. 

 Jonas  Mikelinskas

Mieli Mokytojai!

JŪS – išsilavinę, profesionalūs, atviri naujovėms – žengiate visuomenės priešakyje, siekdami vieno bendro tikslo: išauklėti sąmoningus, kūrybingus, laisvę branginančius šalies piliečius. Į JUS krypsta ir jaunų, ir brandžių žmonių žvilgsniai.

JŪS atveriate žinių ir kūrybos paslaptis visiems besimokantiems ir studijuojantiems, paliekate ryškų pėdsaką kiekvieno žmogaus gyvenime.

Nedaug yra profesijų, kuriose tiek savęs išdalijama: savo emocijų, patirties, žinių, meilės, atidumo, talento...

Įkvepiančių idėjų, prasmingų darbų, patikimų sąjungininkų tiems darbams atlikti!

Gimnazijos vadovai

SVEIKINAME!

Vietos politikai pritarė sprendimui Klaipėdos rajono Metų mokytojo vardo premiją skirti trims rajono pedagogams. Premijos skyrimo atrankos komisijos sprendimu, Metų mokytojo vardas bus suteiktas Gargždų „Vaivorykštės“ gimnazijos mokytojoms: anglų kalbos mokytojai Giedrai Aliulienei ir biologijos mokytojai Raimondai Kundrotienei.

Anglų kalbos mokytoja metodininkė G. Aliulienė ir biologijos mokytoja metodininkė R. Kundrotienė – novatoriškos, iniciatyvios ir kūrybingos mokytojos, ugdymo procese aktyviai taikančios modernius ugdymo(si) būdus ir metodus, kūrybingai naudojančios skaitmenines technologijas, sumanios klasių vadovės. Puikios mokytojų dalykinės ir metodinės žinios. Mokytoja Giedra aktyviai dalyvavo įgyvendinant ES struktūrinio fondo finansuojamą projektą „Kuriu pamokas ir savo ateitį pats”. Mokytoja Raimonda inicijuoja ir kartu su mokiniais įgyvendina „mokymo be sienų“ idėją, Gimnazijos mokytojos pamokose aktyviai taiko mąstymo žemėlapių metodiką, nuolat dalijasi savo patirtimi. prisideda prie jaunųolių gebėjimo gyventi ir dirbti šiuolaikinės visuomenės sąlygomis įgūdžių formavimo. Geri mokytojų ugdytinių valstybinių brandos egzaminų, šalies, regiono, rajono konkursų, olimpiadų pasiekimai. Mokytojos Giedra ir Raimonda yra ne tik gimnazijos, bet ir rajono pedagogų bendruomenės lyderės, gerbiamos kolegų, mokinių ir tėvų.

Nijolė Balčikonytė

Gargždų Vaivorykštės” gimnazijos direktoriaus pavaduotoja 

Gargždų ,,Vaivorykštės“ gimnazijos mokiniai – nauja biologų karta?

Gargždų ,,Vaivorykštės“ mokiniai yra aktyvūs, smalsūs, žingeidūs ir mokykloje, ir už jos ribų. Biologija – viena labiausiai gimnazistus dominančių sričių. Paaugliai noriai dalyvauja su biologija susijusiose projektinėse veiklose, tyrimuose, mokymuose bei paskaitose. Tad rugsėjo 18 d. biologijos mokytojų – Raimondos Kundrotienės ir Jolitos Višinskienės – iniciatyvos vedami, I–IV klasių mokiniai dalyvavo XVI mokslo festivalio renginiuose Klaipėdos universitete. Paskaitoje ,,Žemės stebėjimo akademija“ KU mokslo darbuotoja Diana Vaičiūtė ir doktorantė Toma Dabulevičiūtė pasakojo apie satelitinių tyrimo metodų taikymą aplinkos tyrimuose. Gimnazistai sužinojo, kad šiuo metu yra daugiau nei 1300 veikiančių palydovų, kurie siunčia informaciją mokslininkams. Egzistuoja septynios skirtingos palydovų platformos, siunčiančios skirtingus duomenis. Vieni tiria Žemės dangą, sniego ir ledo pasiskirstymą pasaulyje, išsiliejusios naftos teritorijas, aptinka laivus, fiksuoja vandens lygį, jo paviršiaus temperatūrą, tektoninius judesius ir vulkanų išsiveržimus, o kiti – augaliją, ūkinę veiklą, miestų plėtrą, vandens ,,žydėjimą“ bei upes ir ežerus. KU mokslo darbuotoja dr. Marija Kataržytė parengė pristatymą „Lietuvos pajūrio paplūdimiai ir jų vandens kokybė. Ar svarbi tik mikrobiologinė tarša?“, kuriame didžiausias dėmesys buvo atkreiptas į Lietuvos paplūdimius. Mokslininkė pateikė statistinius duomenis apie Lietuvos ir kitų Europos Sąjungos šalių maudyklų vandens kokybę, papasakojo apie taršos šaltinius, jų pavojų žmogaus sveikatai. Akcentavo, kad dėl neseniai paplitusios Vibrio bakterijos Baltijos pajūryje vandens reikėtų vengti sergant kepenų ligomis, diabetu, priklausomybe alkoholiui, esant nusilpusiam imunitetui bei ant kūno turint atvirų žaizdų. Mokiniai nustebo ir džiaugėsi tuo, kad Lietuvos paplūdimiai yra vieni švariausių Europos Sąjungoje. Gimnazistai, dalyvavę paskaitoje „Vandens transporto ir oro taršos laboratorija“, sužinojo, kaip atliekami laivų jėgainių energetinio efektyvumo ir aplinkosaugos, laivų hidrodinamikos bei atsinaujinančios energijos naudojimo tyrimai, kaip valomas vanduo bei kaip iš oro surenkamos mažosios kietosios dalelės, galinčios sukelti smogą. Mugėje „Nuo Kuršių marių iki Arkties vandenyno“ mokiniai supažindino su jūrų mokslo naujovėmis ir tyrimų technologijomis, Klaipėdos universiteto Jūros tyrimų instituto mokslininkų bei tyrėjų atliekamais tyrimais Baltijos ir kitose jūrose ir vandenynuose. Džiugu tai, kad išvykoje gimnazistai ne tik sužinojo apie naujausias mokslo ir technologijų tendencijas, bet ir patys galėjo tas technologijas išbandyti.

Informacijos sklaidos klubo narė Rugilė Žvirblytė 

Gimnazistai gelbėjo pasaulį!

Rugsėjo 13 dieną, penktadienį, Gargždų „Vaivorykštės“ gimanzijos mokiniai: Kamilė Azlauskaitė (IVd kl.), Greta Girtaitė (IVd kl.), Ula Valentinaitė (IVc kl.), Edgaras Jablonskis (IVd kl.) ir Edvinas Laurinavičius (IVd kl.), vyko į XVI mokslo festivalį „Erdvėlaivis Žemė“ Kaune, Lietuvos sveikatos mokslų universitete (LSMU). Paskatinti biologijos mokytojos Jolitos Višinskienės, gimnazistai dalyvavo programos „Pabėgimo kambarys – pasmerktas pasaulis“ veiklose: susipažino su molekulinės neuroonkologijos laboratorijos darbo specifika, ligų diagnostika bei gydymu. Po paskaitos komandai buvo paskirta misija – išgelbėti pasaulį per 1 valandą, t.y. surasti vaistą nuo smegenų naviko. Mokiniai pasijautė lyg tikri mokslininkai, nes galėjo dėvėti baltus chalatus bei atlikti įvairius mokslinius bandymus, susijusius su chemija bei biologija. Kad tinkamai atliktų užduotis, prireikė ne tik biologijos, chemijos, bet ir matematikos, IT bei geografijos ir istorijos žinių. Projekto dalyviai turėjo galimybę pagerinti darbo komandoje įgūdžius ir pagilinti mokomųjų dalykų žinias.  


Rugsėjo 12 d. Gargždų „Vaivorykštės“ gimnazijoje vyko Klaipėdos rajono švietimo centro organizuota rajono mokytojų metodinė diena. Mokytojai klausėsi Pauliaus Kovo (lektoriaus, vadybos ir derybų konsultanto, kapitono, knygų autoriaus) motyvacinės paskaitos „Personalo ir asmeninė motyvacija“. Kapitonas pasakojo apie patirtį, įgytą jūroje ir krante, dalinosi įspūdžiais, kaip buriavimo ir verslo patirtis papildė viena kitą – jos susiliejo lyg nerimstantys vandenys ir netikėtai išplukdė tam tikrus atsakymus, kaip nepasiduoti panikai ir stresui, ko mus moko štormas, o ko štilis, koks turėtų būti kapitonas arba apskritai – lyderis. Po įspūdingos paskaitos keletai rajono mokytojų už prasmingą metodinę buvo įteikta Pauliaus Kovo knyga „Gyvenimas audroje“ su autoriaus autografu. Tarp jų – gimnazijos mokytojos Dalia Bendikienė, Ingrida Jančauskienė ir Asta Vaišnoraitė. Vėliau rajono mokyklų metodinės grupės rinkosi padidžiaugti 2018–2019 m. m. pasiekimais, pasitarti dėl naujų mokslo metų veiklos programų.

Informacijos sklaidos klubo veiklos koordinatorė vadovė Dalia Žurkauskienė

Mokytojo Gintauto Našlėno nuotraukos 

KĄ VEIKTI PO PAMOKŲ?

Rugsėjo 3 d. Gargždų „Vaivorykštės“ gimnazijoje antroji pamoka vyko neįprastai, netradiciškai – mokiniai dalyvavo neformaliojo vaikų švietimo programų ir projektų mugėje, kur turėjo galimybę pasirinkti, ką pagal savo poreikius ir pomėgius veikti po pamokų. Būrelių, projektų vadovai ir jų mokiniai pasakojo, rodė, kuo domėjosi praeitais mokslo metais, džiaugėsi laimėjimais, pasiekimais ir kvietė gimnazistus prasmingai leisti savo laisvalaikį. Visus, kas dar neapsisprendė, kviečiame pasidomėti gimnazijos būrelių ir projektų pasiūla – sąrašas yra I aukšto foje (prie TV).

Informacijos sklaidos klubas

Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerija, Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministerija, Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centras, Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras įvairių tipų vaikų ugdymo įstaigų bendruomenes kviečia dalyvauti iniciatyvoje „Aktyviai, draugiškai, sveikai“. Tai savanoriškas Lietuvos mokyklų bendruomenių renginys, kurio tikslas – atkreipti mokyklų bendruomenių (ypač mokinių) dėmesį į sveikos gyvensenos ir sveikatos stiprinimo svarbą. Į šią iniciatyvą įsitraukė ir mūsų gimnazijos bendruomenė. Iniciatyvą vykdysime 2019 metais rugsėjo–spalio mėn., kiekvieną savaitę skirdami vienai sveikatinimo temai: vitaminų svarbai, asmens saugumui, higienai, priklausomybių prevencijai, augintiniams, judėjimui, pagalbai kitiems. Pirmą rugsėjo savaitę gimnazijos bendruomenė vaišinasi obuoliais, jų sultimis, dalijasi informacija apie vitaminų svarbą


DŽIAUGIAMĖS NAUJŲ MOKSLO METŲ PRADŽIA!

Saulėtą, gražų rugsėjo 2-osios rytą į Gargždų „Vaivorykštės“ gimnaziją rinkosi mokiniai, jų tėvai ir mokytojai paminėti Mokslo ir žinių dieną. Gimnazijos bendruomenę nuoširdžiai sveikino ir sėkmės linkėjo gausus būrys svečių: Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos Švietimo skyriaus vedėjo pavaduotoja Nijolė Gotlibienė ir vyriausioji specialistė (jaunimo reikalų koordinatorė) Adelija Radžienė, rajono Savivaldybės Administracijos direktoriaus pavaduotoja Rasa Petrauskienė, Gargždų miesto seniūnas Saulius Bakšinskas, parapijos klebonas kan. Jonas Paulauskas. Naujoji gimnazijos direktorė Ona Sturonienė džiaugėsi XXIII gimnazijos abiturientų laidos pasiekimais, brandos egzaminų rezultatais ir linkėjo visai gimnazijos bendruomenei tolerancijos, geranoriškumo ir darnos. Šventės nuotaiką pagyvino gimnazijos mokinių prezidentūros sveikinimas ir abiturientų suvaidintas vaizdelis pagal Vytauto V. Landsbergio kūrinį „Obuolių pasakos“. Tradiciškai nuskambėjus skambučiui klasių vadovai savo kabinetuose vedė pirmąją naujų mokslo metų pamoką.    Informacijos sklaidos klubas

Informacijos sklaidos klubas Etikos mokytoja Ilma Agajan dalyvavo dešimties dienų seminare-stažuotėje Yad Vashem – tarptautinėje studijų apie Holokaustą mokykloje, Izraelyje. Seminarai Lietuvos mokytojams ir švietimo darbuotojams vyksta įgyvendinant bendradarbiavimo sutartį tarp Tarptautinės komisijos nacių ir sovietinio okupacinių režimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti ir Yad Vashem. Studijos apėmė 4 pagrindines temas: 1) žydų istoriją, kultūrą ir politiką iki Antrojo pasaulinio karo; 2) Holokaustą; 3) šiuolaikinę Izraelio politiką, švietimo sistemą ir 4) praktinius-metodinius užsiėmimus, kuriuose nagrinėta, kaip reikėtų dėstyti Holokausto temą Lietuvos mokyklose. Paskaitas skaitė žymūs judaistikos mokslininkai – dr. Z. Dashevsky, dr. I.Lurie, dr. A.Zeltser, dr. M. Juškovskij . Jie atskleidė turtingą žydų istorijos, literatūros, muzikos ir meno pasaulį, egzistavusi Europoje iki Antrojo pasaulinio karo. Holokausto specialistai prof. J. Bauer, dr. A. Šneer ir D. Romanovsky nagrinėjo antisemitizmo atsiradimo priežastis Europoje, atskleidė vokiečių nacių ideologiją ir vykdytą politiką nukreiptą prieš žydus bei analizavo ir lygino žydų persekiojimo, nacių getų kūrimo ir masinio žydų naikinimo ypatybes okupuotuose Vidurio ir Rytų Europos kraštuose. Praktinius užsiėmimus vedė mokslininkai-metodininkai N.Sigal, O.Duke, M.Pollak-Rosenberg, I.Engert, kurie naudodami įvairias vizualines-metodines priemones parodė, kaip galima nagrinėti holokausto klausimus ne tik moderniose auditorijose, bet ir muziejuose, įvairiose memorialinėse Yad Vashem vietose. Praktinių užsiėmimų metu išryškėjo aiški tendencija, jog norint pradėti kalbėti apie Holokaustą įvairiose valstybėse, būtina pateikti žydų, kaip tam tikros valstybės tautinės mažumos, kultūros istoriją iki Antrojo pasaulinio karo, kad būtų suvokta, koks žmogiškasis ir kultūrinis žydų paveldas buvo sunaikintas ir prarastas Europoje, siekiant jog ateityje būtų išvengta skaudžių genocido proveržių. Studijų metu su Holokaustą išgyvenusiu liudininku litvakuY.Shohat ir kitais dėstytojais aktyviai buvo diskutuojama bei ieškoma atsakymų į tokius rūpimus klausimus: kur buvo Dievas Holokausto metu, ar galėjo Holokaustas įvykti ir be Hitlerio, ar antisemitizmas amžinas, kaip pasikeitė Gėrio ir Blogio samprata po Holokausto ir kt. Seminaro metu taip pat buvo organizuojamos pažintinės ekskursijos po Izraelį, aplankyta Lietuvos ambasada Tel Avive ir nuoširdžiai diskutuota su ambasadoriumi Edminu Bagdonu.Seminaro-stažuotėje įgytos žinios ir naujos kompetencijos bus itin naudingos kalbant mokiniams ne tik apie Holokaustą, jo pasekmes, aptariant skaudžius Lietuvos istorijos puslapius, bet ir kalbant apie kitų tautų kultūrą, tradicijas, kasdienį gyvenimą. Plačiau apie tarptautinę Holokausto studijų mokyklą Yad Vashem žr. http://www.yadvashem.org.