Gargždų „Vaivorykštės" gimnazija
 
 


"Gyvasis tautos žiedas".

 • 53728039_1843030975803474_1982578078022369280_n
  53728039_1843030975803474_1982578078022369280_n
 • 54255825_1842994095807162_842248313720799232_n
  54255825_1842994095807162_842248313720799232_n
 • 54279580_1842994215807150_7157103806650515456_n
  54279580_1842994215807150_7157103806650515456_n
 • Padeka_Gyvasis tautos ziedas_2019
  Padeka_Gyvasis tautos ziedas_2019

Atėjus pavasariui tarptautinių piešinių konkursų gausa

3-ioji tarptautinė mažų grafikų formų bienalė – konkursas Lenkijoje „Tarp juodos ir baltos“ vaikus paskatino pasidomėti grafikos spaudų technikomis ir pavaizduoti darbuose pilių istoriją bei jų sienų ir akmenų grožį... Išsiųsta 11 darbų: Mato Nomeikos, Jazminos Preibytės, Medos  Jocytės, Agnetės Kuprytės, Danielės Šunokaitės, Emilijos  Dirgėlaitės, Aušrinės Anužytės, Ervino Čepo, Enrikos Jurjonaitės (I a kl.) bei I b kl. Mildos Jurgaitytės ir Nedos Strumylaitės piešiniai.

Tarptautinis pelėdų festivalis JAV pakvietė į piešinių konkursą – atskleisti pelėdų įvairovę ir jų gyvenamąją aplinką. Išsiųstas Kuprelytės Emilijos piešinys atliktas akvarele.

47-asis tarptautinis vaikų meno konkursas „Lidice 2019“ Čekijoje pakvietė vaikus kūrybiniuose darbuose atskleisti chemijos grožį ir naudą bei panaudojimą gyvenime. Išsiųsti Ataitės Akvilės, Mizaro Dovydo, Lamsodytės Gintarės,  Žutautaitės Kornelijos piešiniai, kuriuose jie atskleidė savo požiūrį į chemiją. Palinkėsime kūrybinės sėkmės.

Dailės ir technologijų  mokytoja Joana Lukienė

Paminėta Kovo 11-oji. Akcijos akimirkos nuotraukose!

 • DJI_0052
  DJI_0052
 • DJI_0043
  DJI_0043
 • DJI_0027
  DJI_0027
 • DJI_0038
  DJI_0038


Nutirpus sniegui ir atėjus pavasariui kviečiame visas mokyklas dalyvauti jau 12 kartą organizuojamoje „Darom“ akcijoje balandžio 26 dieną. Šiemet akcentuojame švarios aplinkos svarbą sveikai gyvensenai. Juk ŠVARI ŠALIS – SVEIKI PILIEČIAI. Nenorime gyventi sąvartyne, todėl susirinkime ir išvalykime šalį kartu! Taip pat siūlome akcijos metu būti fiziškai aktyviems ir rengti mankštas, estafetes ar kitas sporto veiklas. Galima prijungti kūno kultūros pamokų veiklą. Registracijos formos nuoroda „Mokyklų registracija į Darom 2019“

Pagarbiai

Mes Darom komanda 

Kovo 22 d. 15 val. Jono Lankučio viešosios bibliotekos renginių salėje (Klaipėdos g. 15, I a., Gargždai) – Lietuvos istoriko, publicisto, scenaristo, politikos bei visuomenės veikėjo Arvydo Anušausko knygos „Aš esu Vanagas“ pristatymas. Dalyvaus autorius.  

Šalikas, siekiantis rekordo, atkeliavo į ‚,Vaivorykštės“gimnaziją
    Klaipėdos rajono gyventojai bando pasiekti naują rekordą – numegzti ilgiausią šaliką. Gargždų atviras jaunimo centras iniciavo akciją ir kviečia visus norinčius prisijungti prie šios akcijos ir įsirašyti į būsimo rekordo įgyvendintojų sąrašą. Šalikas bus mezgamas tol, kol bus pasiektas Lietuvos rekordas.   Dabar ilgiausias šalikas Lietuvoje užfiksuotas 251,7 m be kutų, apie 40 kg svorio. Jį iš įvairiaspalvių siūlų numezgė Anykščių gyventoja Aldona Navickienė. Rekordas pasiektas 2006 metais.   Šį mėnesį šalikas svečiuosis ,,Vaivorykštės“ gimnazijoje. Prie iniciatyvos galite prisidėti atnešdami  nebereikalingų mezgimo siūlų ir ateidami megzti.     Kviečiame visus prisijungti  – padėkime  miesto gyventojams siekti naujo rekordo! Kreiptis į mokytojas E. Girgždienę (307 kabinetas) ir R. Mankevičienę (212 kabinetas).  Lauksime Jūsų 209 kabinete.

SVEIKINAME anglų kalbos mokytojas Violetą Jurjonienę ir Editą Girgždienę bei jų ugdytines – I–II klasių mokinių II etapo anglų kalbos konkurso prizininkes: Gabrielę Nižinskaitę, Ic (III vieta) ir Gabiją Vykertaitę, IId (II vieta).

Pedagoginis tėvų švietimas  Balandžio 2 d.    (antradienis)  17–18.50 val. 

Tėvų konsultavimas „Dėl 2-o signalinio pusmečio mokinių pasiekimų ir pažangos (konsultacijos, pažangos analizė),  pagalbos mokiniams“. Konsultuoja I–IV klasių mokytojai ir specialistai.  19 val.  Paskaita tėvams, klasių vadovams ir mokytojams „Paauglių psichikos sveikatos stiprinimo galimybės“.  Lektorė Andromeda Kurbatovienė.      Domėjimosi sritys profesinėje veikloje. Neuropsichologija, vaikų ir paauglių psichologija, psichikos sutrikimų diagnostika ir psichoterapinis gydymas, santykių šeimoje psichologija, raidos psichologija, streso valdymas, krizių psichologija, suicidinio elgesio psichologija. Šiuolaikinių psichoterapinių technikų ištakos, ryšys su senosiomis dvasinėmis psichoterapinėmis praktikomis.

SVEIKINAME geografijos mokytojas Birutę Gudauskienę ir Jurgą Venckauskienę bei jų ugdytinius – Klaipėdos rajono mokinių geografijos olimpiados prizininkus! Grigonytė Saulė, IVa – 1 vieta, Stonkus Justas, IIIb – 2 vieta, Benetytė Ugnė, IVf – 3 vieta.

Gimnazistė Akvilė Ataitė (anglų kalbos mokytoja Laima Rimkienė) dalyvavo anglų kalbos konferencijoje Šilutės pirmojoje gimnazijoje „Kodėl žmonės ieško pažadėtosios žemės ne savo tėvynėje?“. Pranešimo tema „Why emigration helps us understand each other“. Šioje konferencijoje dalyvavo Šilutės bei Veiviržėnų gimnazijų atstovai. Konferenciją atidarė trys lektorės (visos gimusios JAV). Amy Reichert, JAV ambasados Vilniuje atstovė, savo prezentacijoje „Imigration in the US“ pristatė  Amerikos imigracijos istoriją, procesą bei statistiką. Katie Johnson pasakojo apie savo šeimos emigracijos į JAV istoriją, Emily Mazza – apie savo kelionę ieškant šeimos šaknų.  

Akvilė Ataitė, Ib

Kviečiame į įdomią istorijos pamoką Žalgirio mūšis.

E. Vicherto premija ,,Jaunasis talentas“ pagerbti ir įamžinti garsaus Mažosios Lietuvos kultūros veikėjo, krašto rašytojo, teisėjo, teatro įkūrėjo E. Vicherto atminimą, išryškinti visuomenės rūpinimąsi jaunąja Priekulės ir Klaipėdos rajono Mažosios Lietuvos dalies karta. Premija kasmet skiriama atrankos būdu jaunuoliui iki 20 m. amžiaus

URM iniciatyva „GYVASIS TAUTOS ŽIEDAS", skirta kovo 11-ajai


Kovoji 11-oji – tai šventė, simbolizuojanti stiprybę, dvasią ir viltį. Tai viena įsimintiniausių datų Lietuvos valstybingumo kelyje. Kviečiu stiprinti savyje meilę LIETUVAI, pagarbą ir toleranciją vieni kitiems, didžiuotis, jog esame LIETUVIAI.  Gimnazijos direktorė Irena Pintverytė 

Gimnazijos antrokai vykdo socialinio-emocinio ugdymo programą ,,Raktai į sėkmę“: tobulina bendravimo, bendradarbiavimo įgūdžius, pasitikrina save projektuose. Klasių valandėlėse dirbdami komandose, mokiniai patys susiformulavo problemą, ieškojo būdų, kaip ją išspręsti, ir padarė išvadą, kad patyčios tikrai aktuali problema. Sužinoję, jog kovo mėnuo skiriamas sąmoningumo skatinimui, gimnazijos II klasių mokinių komanda savanoriškai inicijavo susitikimą su ,,Kranto” pagrindinės mokyklos atstovais. Gimnazistai nutarė pasidalinti gerąja patirtimi ir surengė interaktyvią paskaitą ,,Bendraamžis – bendraamžiui“ – „Patyčioms NE. Pradėk nuo savęs ir sustabdyk kitus“.

KVIETIMAS dalyvauti jubiliejinėje 10-oje tarptautinėje edukacinių konkursų Olympis 2019 pavasario sesijoje. Su užduočių pavyzdžiais ir kt. susipažinsite demonstracinėje konkursų versijoje svetainėje www.olympis.lt 


SVEIKINAME Klaipėdos rajono mokinių dailės olimpiados nugalėtoją Gintarę Lamsodytę, IIa. Gimnazistę olimpiadai paruošė dailės mokytoja metodininkė Rita Batečko.

Pilietiškiausių Klaipėdos rajono savivaldybės jaunuolių atrankos konkurso rezultatai.  Jaunimo reikalų tarybos posėdyje nutarta Kovo 11-osios renginyje Gargždų kultūros centre asociacijos „Gargždų jungtinės pajėgos“ įsteigtais atminimo ženklais, liudijimais ir Jaunimo reikalų tarybos prizais apdovanoti Gargždų „Vaivorykštės“ gimnazijos mokinius: Gabrielę Čiunkaitę, Anelę Dromantaitę, Gytį Kalvį, Aušrinę Tverskytę, Ievą Žemgulytę.

SVEIKINAME!  Antanas Žvinklys, IVf, Eidenis Kasperavičius, IIIa ir Antanas Butkus, IIa puikiai pasirodė  Klaipėdos rajono fizikos olimpiadoje. Visi pakviesti į respublikinę fizikos olimpiadą. Gimnazistus moko fizikos mokytojas metodininkas Romanas Rimkevičius.

Tik su dvasiniu pajėgumu ir tikėjimu gali klestėti ir tobulėti pati kalba.  Andrius Ašmantas, kalbininkas, pedagogas, publicistas  Pirmąją pavasario dieną Rietavo Lauryno Ivinskio gimnazijos aktų salė buvo sausakimša. Ten vyko IV lietuvių kalbos olimpiada, skirta kalbininko Andriaus Ašmanto žymeniui laimėti. Į olimpiadą vyko ir mūsų gimnazijos I–II ir III–IV klasių komandos. Lietuvių kalbos olimpiados užduotis, kurias parengė Klaipėdos universiteto profesoriai ir docentai, sprendė 16 komandų iš įvairių Lietuvos regionų. Nors mums šį kartą nepavyko laimėti prizinių vietų (I-oji vieta tarp 9–10 klasių mokinių atiteko Mosėdžio gimnazistams, o tarp 11–12 klasių – Joniškio ,,Aušros“ gimnazistams), tačiau labai džiaugėmės dalyvavimu ir namo grįžome linksmi bei pakylėti, nes išgirdome  kalbininko Andriaus Ašmanto sūnaus Leono Vaidoto Ašmanto žodį. Profesorius, habilituotas technologijos mokslų daktaras pasidžiaugė jau ketverius metus vykstančia olimpiada ir palinkėjo dalyviams sėkmės. Išklausėme filologijos mokslų daktaro Aldono Pupkio, Klaipėdos universiteto profesoriaus,  humanitarinių mokslų daktaro Albino Drukteinio, profesorės, habilituotos humanitarinių mokslų daktarės, LMA akademikės Grasildos Blažienės ir kitų garbingų svečių pasisakymus. Mokinių olimpiados darbus padėjo taisyti mokytojos metodininkės Jūratė Buivydienė ir Giedrė Poškienė. Linksmai nuteikė ir gimnazijos mokinių Kaziuko mugė, vykusi sporto salėje. Čia galėjai ne tik pamatyti gimnazistų pavasarišką koncertą, bet ir įsigyti tai, ko širdis geidžia, – įvairiausių saldumynų, žolelių arbatų, naminės duonos, suvenyrų iš medžio ir, žinoma, verbų...Sudomino ir Klaipėdos universiteto lektoriaus Romualdo Skunčiko paskaita ,,Ką ir kaip mums kalba literatūros kūrinys?“ Nekantriai laukėme linksmosios popietės, kur kiekviena mokykla rodė paruoštą trumpą programėlę. Įdomu buvo išgirsti ir pamatyti, kuo gyvena iš Aukštaitijos ir Žemaitijos atvažiavę mokiniai ir jų mokytojai. Nuotaikingas mūsų komandos prisistatymas ne kartą prajuokino žiūrovus. Gimnazijos svečių pasisakymai įkvėpė labiau pasidomėti gimtąja kalba, ją puoselėti, pajusti savo, kaip mažos, bet garbingos tautos, išskirtinumą. Teisus kalbininkas, pedagogas ir publicistas Andrius Ašmantas: ,,Kalba gerėja ir tobulėja, jei sąmoningai visi to jos gerėjimo ir tobulėjimo nori ir siekia.“  Lietuvių kalbos mokytoja metodininkė Jūratė Buivydienė

Gimnazija įsijungia į respublikinę iniciatyvą „Gyvasis tautos žiedas“.  Minint Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo – 1990 metų kovo 11-osios datą, visos Lietuvos švietimo institucijos kviečiamos dalyvauti pilietinėje iniciatyvoje „Gyvasis tautos žiedas“. Daugiau informacijos prisegtuke...  TUC centro koordinatorė Danutė Mockienė, vadovė Ilma Agajan

Skelbimas.docx (556.39KB)
Skelbimas.docx (556.39KB)

2019 m. vasario 26–8 d. Vilniaus Universiteto Gyvybės Mokslų Centre vyko tarptautinė gyvybės mokslų konferencija „The COINS 2019”, kurioje dalyvavo Gargždų ,,Vaivorykštės“ gimnazijos biologijos mokytojos metodininkės Raimondos Mankevičienės ugdytiniai Ignas Grinevičius, Emilija Ložytė ir Greta Vendelytė. „The COINS“ – didžiausia studentų organizuojama konferencija Europoje, rengiama Vilniaus Universiteto Studentų Atstovybės Gyvybės mokslų centre jau 14-ąjį kartą. Konferencijoje pranešimus anglų kalba skaitė mokslininkai iš Lietuvos, Izraelio, Nyderlandų, Jungtinės Karalystės, Danijos ir Vokietijos. Gyvybės mokslų renginyje buvo aptariamos trys pagrindinės mokslinės temos: molekulinė biologija, ląstelių biologija ir neurobiologija.  Konferencijos dalyviai pagilino savo žinias molekulinės biologijos, ląstelių biologijos ir neurobiologijos srityse, išbandė darbą laboratorijoje, vykdydami įvairius bandymus. Konferencija gimnazistams buvo naudinga ir karjeros planavimo kontekste: mokiniai daug sužinojo apie gamtos mokslų bei medicinos krypties studijas, apie mokymosi Vilniaus universitete galimybes ir sąlygas.  Gargždų ,,Vaivorykštės“ gimnazijos biologijos mokytoja metodininkė Raimonda Mankevičienė

SVEIKINAME geografijos mokytojas Birutę Gudauskienę ir Jurgą Venckauskienę bei jų ugdytinius – Klaipėdos rajono geografijos olimpiados ,,Mano gaublys” nugalėtojus ir prizininkus!

Jurjonaitė Enrika, Ia – 3 vieta, Tolis Eimantas, IId  – 1 vieta,  Žemgulytė Gertrūda, IIf – 1 vieta, Kausteklytė Austėja, IIc – 2 vieta, Vyšniauskaitė Erika, IIa – 3 vieta, Stonkus Justas, IIIb – 1 vieta, Gečaitė Agnė, IIIe – 2 vieta, Gomas Titas, IIId – 3 vieta, Remeikaitė Rugilė, IIId – 3 vieta, Benetytė Ugnė, IVf – 1 vieta, Liebus Justas, IVf – 1 vieta, Grigonytė Saulė, IVa – 2 vieta.

Projektinių darbų peržiūroje ,,Išmanusis šiltnamis“ pelnė pirmą vietą!

Vilniaus Gedimino technikos universitete vyko nuotolinio ugdymo platformos „Ateities inžinerija“ (AI) projektinių darbų peržiūra. Renginyje dalyvavo apie 400 žmonių (300 mokinių, mokytojai, svečiai, VGTU darbuotojai, studentai). Buvo pristatyti, įvertinti ir paviešinti projekto „NVŠ neakivaizdinių programų sukūrimas ir įgyvendinimas sumaniosios specializacijos ir inžinerijos bei technologijų srityse“ 50 komandinių  darbų rezultatai.

Projektinių darbų peržiūroje dalyvavo ir mūsų gimnazijos mokiniai – pristatė keturias programas: ,,Žaliosios energetikos“, ,,Šiuolaikinės statybinės konstrukcijos ir saugos sistemos“, ,,Išmanusis šiltnamis“, ,,Liejimo technologijos detalių gamyboje“. Programos ,,Išmanusis šiltnamis“ dalyviai Anelė Dromantaitė, Gytis Kalvis, Linas Pučėta, Aušrinė Tverskytė sukūrė kompiuterizuotą, automatizuotą šiltnamį, mobiliąją telefono programėlę, kuria galima stebėti bei valdyti išmaniojo šiltnamio sistemos būklę per Bluetooth ryšį ir sėkmingai užaugino augalų. Šiai programai vadovavo gimnazijos biologijos mokytoja metodininkė Raimonda Mankevičienė. Į renginį lydėjo ir mokytojas Romanas Rimkevičius.

Rajoninė mokinių istorijos olimpiada ,,Tauta be valstybės. Lietuva 1940–1990 m.“.

Džiaugiamės ugdytinių pasiekimais: Žanas Zabėlius, IIIa kl. – I vieta (istorijos mokytoja metodininkė Ingrida Jančauskienė); Lukas Rimkus, IIIf kl. – II vieta (istorijos mokytoja metodininkė Ingrida Jančauskienė); Eglė Eidėnaitė, IVf kl.  – III vieta  (istorijos mokytoja metodininkė Vida Mockuvienė). 

Daugiausiai taškų surinko ir į II etapą, kuris vyks kovo mėn. Seime, pateko IIIa klasės mokinys Žanas Zabėlius (istorijos mokytoja metodininkė Gražina Pupšienė).


KVIETIMAS dalyvauti mokslinėje mokinių konferencijoje „Tolerantiška mokykla – saugi visuomenė“, kuri vyks 2019 m. balandžio 4 d. Klaipėdos universitete. Registracija į konferenciją vyksta iki kovo 4 d.  Detalesnė informacija prisegtuke.

KVIETIMAS.jpg (325.11KB)
KVIETIMAS.jpg (325.11KB)


PUIKŪS PASIEKIMAI!

Respublikinėje informatikos olimpiadoje III klasės gimnazistas Eidenis Kasperavičius laimėjo 8 vietą, o tarp III(11) klasių mokinių jis buvo antras (2 vieta). Eidenio informatikos mokytoja Regina Šukienė.

Gargždų ,,Vaivorykštės“ gimnazijos III klasės A1 srauto mokinių (lietuvių kalbos mokytoja Rasa Rusteikienė) lietuvių kalbos ir literatūros projektas ,,METŲ“ IŠMINTIS“!

Dirbdama gimnazijoje su vyresniųjų klasių mokiniais, skatinu juos bent kartą per metus paruošti literatūros projektą. Temą pasiūlau, tačiau gimnazistams palieku laisvę interpretuoti. Taip mokiniai skatinami ne tik ,,sausai“ pažinti, suprasti ir išmokti medžiagą, ne tik mokytis rašinius kurti, bet ir įsitraukti į praktinę kūrybinę veiklą, patirti atradimo ir kūrybingumo skleidimosi džiaugsmą, ugdytis gebėjimą viešai pristatyti projektus. Dalinuosi originaliais šių metų gimnazistų darbais, tikėdamasi, kad toks tolimas rašytojas kaip Kristijonas Donelaitis gali priartėti prie jauno, šiuolaikinėse technologijose skendinčio žmogaus.

Visi 25 mokiniai projektus atliko! Labiausiai esu dėkinga talentingam ir gabiam gimnazistui Eideniui Kasperavičiui, kuris sukūrė internetinę svetainę, skirtą K. Donelaičio išminties lobynui. Kūrybingai atliktu šio mokinio darbu gali pasinaudoti ir mokytojai, ir mokiniai, ir abiturientai, ruošdamiesi literatūros VB egzaminui. Eidenis savo svetainėje patalpino ir kitų savo draugų atliktus projektus. Tikiu, kad bus naudinga. Dar noriu pasidalinti gražiausia emocija, kuomet šių literatūros projektų pristatymo pamokose merginos Indrė ir Modesta, kūrybingai pristatydamos ,,išmintingą“ būrų mitybą, vaišino pagrindiniu viežlybojo būro patiekalu – namine duona ir lašiniais. Nuoroda https://eidenisk.github.io/metai/

Lietuvių kalbos mokytoja metodininkė Rasa Rusteikienė 

KARJEROS IR ATVIRŲ DURŲ DIENOS

Vasario 28 – kovo 2 d. Lietuvos aukštojoje jūreivystės mokykloje vyks KARJEROS IR ATVIRŲ DURŲ DIENOS. Jų metu bus galimybė pabendrauti su dėstytojais, studentais, išbandyti modernius mokomuosius simuliatorius, sužinoti stojimo į LAJM aktualijas.

Vasario 28 – kovo 1 d. (ketvirtadienis, penktadienis) nuo 10 iki 16 val. – KARJEROS DIENA, laukiame mokinių ir mokinių grupių.

Kovo 2 d. (šeštadienis) nuo 10 iki 15 val. – ATVIRŲ DURŲ DIENA. Organizatoriai laukia ne tik mokinių grupių, bet ir atvykstančiųjų individualiai, kartu su tėvais, draugais ar artimaisiais.

KVIETIMAS

Vasario 27 d. 17 val. J. Lankučio viešosios bibliotekos renginių salėje (Klaipėdos g. 15, I a.) vyks  susitikimas su knygos  „Žaltiūm žemė“ autore, plungiške, medike ir visuomenininke Irena Stražinskaite-Glinskiene.  Tarp kūrybos skaitymų ir pokalbių skambės Emilio Radvilavičiaus atliekamos dainos. Bus galimybė įsigyti autorės knygų.  Išsamesnė informacija prisegtuke...

SVEIKINAME!

Klaipėdos rajono mokinių technologijų olimpiados ,,Mano laiškas rytojui” prizininkės: Laura Bundulaitė, Ie – 2 vieta, Dovilė Jovaišaitė, IVd – 2 vieta, Saulė Rimkevičiūtė, IVg – 3 vieta. Gimnazisčių technologijų mokytoja metodininkė Sigita Šmitienė.


Ie klasės mokinys Kristupas Ąžuolas Gerulis foto konkurse „Jūrinės valstybės labui!“ laimėjo pirmą vietą. Jo dėka gimnazijoje pasirodys Karinių jūrų pajėgų orkestras! Dėkojame visiems už palaikymą!

Ie klasės vadovė Rosita Jankauskaitė

Nacionalinis diktantas vyks 2019 m. kovo 8 d. 11 val.

Transliacijos pradžia 11 val. per LRT radiją bei internetu. Mokyklų bendruomenės, norinčios dalyvauti diktante, turi apie tai informuoti konkurso organizatorius el.p. diktantas@diktantas.lt, nurodydamos mokyklos pavadinimą ir diktanto koordinatoriaus mokykloje pavardę, jei įmanoma, preliminarų dalyvių skaičių. Švietimo ir mokslo ministerija aktyviausiai Nacionaliniame diktante dalyvavusios mokyklos mokinių atstovams skirs prizą –  kelionę. Finalo dalyviai varžysis raštingiausio mokinio, raštingiausio suaugusiojo bei raštingiausio užsienio lietuvio kategorijoje.

Vasario 21-ąją Jungtinės Tautos nuo 1999 metų yra paskelbusios Tarptautine gimtosios kalbos diena.

Šventajame rašte teigiama, kad žmonės senais laikais kalbėję viena kalba. Jų kalbas sumaišęs Dievas, kai tie užsimanę pastatyti Babelio bokštą, kuriuo galėtų Dievą pasiekti. Kalbininkai taip pat tvirtina, kad visos dabartinės pasaulio kalbos išsirutuliojo iš vienos kalbos – prokalbės.

Nuo pat skirtingų kalbų paplitimo, žmonės siekė rasti bendrą kalbą, kuria būtų galima susikalbėti atsidūrus bet kuriame pasaulio krašte. Tam buvo du būdai: paskelbti pasauline kalba kurią vieną iš egzistuojančių ar sukurti visiškai naują, dirbtinę. Pirmuoju atveju po pasaulį plačiau paplito anglų kalba, tačiau daugybė tautų nenori nusileisti ir bendrauti svetima kalba. Buvo bandyta kurti dirbtinę kalbą – esperanto. Tačiau ji, nepaisant to, kad lengvai išmokstama, nelabai paplito. Bendromis dirbtinėmis kalbomis galima laikyti simbolines kalbas: mimikos, tam tikrų gestų, kelio ženklų ir pan.

Šiais laikais kiekviena tauta siekia išsaugoti savo kalbą kaip vieną iš tautos ypatybių. Kalba – kiekvienos tautos mąstymo išraiška. Savo kalba tauta perteikia savitą pasaulio suvokimo būdą. Lietuvių kalbą buvo nuolat stengiamasi išsaugoti, ypač todėl, kad į ją kėsinosi Lietuvos teriotojai.

Kai Lietuva priklausė Sovietų Sąjungai, lietuvių kalba perėmė daug slavizmų, jai išsilaisvinus, į kalbą ėmė plūsti angliški žodžiai. Kalbininkai juokaudami sako – „anksčiau rusenome, dabar anglėjame“. Jaunimas neretai priešinasi Lietuvos kalbininkų norui lietuvinti kuo daugiau iš užsienio plūstančių skolinių, šiuolaikinių terminų. Tačiau žinant Lietuvos praeitį, vertėtų labiau vertinti norą saugoti kalbą nuo išnykimo.

Kai kurių kalbų sergėtojai atkakliai saugo kalbas nuo svetimų žodžių. Pvz., suomiai iki šiol neturi „telefono“. Jam pakeisti buvo rastas savas žodis – syimi „virvė, ryšys“. Savu žodžiu jie pakeitė ir futbolą – notspirda „koja+spirti“. Kitos kalbos, pvz., vokiečių, rusų lengviau įsileidžia į kalbą svetimus žodžius. Čia jau priešingai, juokingai skamba rusų kalboje vartojami skoliniai „boyfriend“ ar „weekend“, rašomi rusiškais rašmenimis. Pati anglų kalba turi 70 procentų skolinių, daugiausia iš lotynų ir prancūzų kalbos.

Kurios profesijos bus reikalingiausios po keliolikos metų, o kurios išnyks?

KVIETIMAS mokiniams naudotis kultūros paso paslaugomis. Kultūros paso paslaugos teikiamos mokiniams siekiant skatinti ir plėtoti jų domėjimąsi įvairiomis kultūros ir meno veiklos formomis, supažindinti su dalyvavimo šiose veiklose galimybėmis. Paslaugomis gali naudotis klasė ar sudaryta grupė. Kultūros paso paslaugų rinkinys, kuris sudarytas iš nustatytus kriterijus atitinkančių kultūros ir meno paslaugų, skirtų kultūros paso tikslams įgyvendinti, mokykloms, mokytojams ir mokiniams bus skelbiamas švietimo portalo neformalaus vaikų švietimo srityje (meniu Kultūros pasas) https://www.emokykla.lt/neformalus/pradzia 


Druskininkuose vyko finalinės Lietuvos mokyklų šachmatų varžybos. ,,Vaivorykštės“ gimnazijos komanda – Martyna Jucytė, Mantas Kerpė, Rokas Liutvinas ir Danielius Raudys –pasirodė labai gerai. Užimta ketvirtoji vieta Lietuvoje! Taškų buvo surinkta tiek, kiek surinko trečiąją vietą užėmusi komanda. Net keturi rodikliai pagal taškų skaičiavimo metodiką buvo vienodi, tik paskutinysis – mažesnis, todėl turėjome užleisti trečiąją vietą mūsų kaimynams klaipėdiečiams. Taip arti prizinės vietos Klaipėdos rajono mokyklos dar nėra buvusios.

,,Vaivorykštės“ gimnazijos kūno kultūros mokytojas metodininkas Valentas Marcinkevičius 

,,Vaivorykštės“ gimnazijos kalnų slidininkai ir šachmatininkai sėkmingai gynė rajono garbę finalinėse varžybose Druskininkuose.

Kalnų slidinėjimo rungtyje sėkmingai pasirodė gimnazijos slidininkų komandos. Varžomasi buvo merginų ir vaikinų slalomo rungtyse slidėmis ir snieglentėmis. Geriausiai sekėsi merginoms – Urtei Ilginytei ir Gertrūdai Žemgulytei. Jos nusileidimo nuo kalno snieglente rungtyje iškovojo antrąją vietą. Vaikinų komanda – Gustas Balsys, Bartas Lukauskas ir Hermanas Jucys – šioje rungtyje iškovojo aukštą penktąją vietą. Nusileidimo slidėmis rungtyje iš dvidešimt trijų finale dalyvavusių komandų mūsų vaikinai – Jokūbas Karnauskas, Ignas Bigelis ir Jokūbas Kraynas – tapo penktosios vietos laimėtojais. Šioje rungtyje dalyvavusių merginų rezultatas kiek kuklesnis – užimta tryliktoji vieta. Komandą sudarė Austėja Kausteklytė, Patricija Šiaulytė ir Julija Viliūtė. Visi slidininkai turėjo galimybę ne tik dalyvauti varžybose, bet ir iki pat vakaro slidinėti Druskininkų ,,Snow arenoje“, uždaroje ir lauko trasose. Antros vietos apdovanojimus įteikė LTOK prezidentė, olimpinė čempionė Daina Gudzinevičiūtė.

,,Vaivorykštės“ gimnazijos kūno kultūros mokytojas metodininkas Valentas Marcinkevičius 

2019 m. kovo 1 d. 14 val. Gargždų „Vaivorykštės“ gimnazijoje – respublikinis liaudies šokių festivalis-konkursas „Baltoji paukštė”. Konkurso tikslai: vaikų ir jaunimo meninis ugdymas, laisvalaikio įprasminimas ir prevencinių priemonių kūrimas; susipažinimas su skirtingų Lietuvos regionų moksleivių šokių kolektyvais, pristatant jų tautinių kostiumų savitumą, šokių, muzikos įvairovę;regioninių ypatumų, liaudies šokio charakteringumo, natūralumo atskleidimas; choreografų ir šokio mokytojų kūrybingumo skatinimas, moksleivių meninės brandos ugdymas; masinių renginių patrauklumo ir organizavimo profesionalumo didinimas. Nuostatai...

Matematikos kūrybinių – projektinių darbų konferencija „Matematika už lango“. Konferencijos tikslas – pasidalinti gerąja darbo patirtimi, ugdant mokinių kūrybiškumą. Kvietimas ir nuostatai ... Gargždų „Vaivorykštės“ gimnazija organizuoja respublikinį šokių konkursą „Šokantys Batai-2019“. Organizatorė – gimnazijos kūno kultūros mokytoja Anželina Papievienė. Skaitykite nuostatus ...

PADĖKA I–II klasių mokiniams – P. Kvekšui, Ia, L. Stanslovui, Ib, A. Petrauskaitei, Ib, G. Petruokaitei, Ic, G. Bočkui, Ic, V. Uosytei, Ic, I. Šarkai, Id, J. Pociui, IIc, L. Gižui, IIb, E. Putriui, IIb, D. Abromaičiui, Ie, Ž. Juciui, Ie, L. Grigoniui, Ie – už dalyvavimą ir pasiektus rezultatus gimnazijos istorijos olimpiadoje. Istorijos mokytojos Gražina Pupšienė, Ingrida Jančauskienė ir Vida Mockuvienė. 

SVEIKINAME gimnazistus su sėkme Klaipėdos rajono mokyklų lietuvių kalbos ir literatūros olimpiadoje.

9–10 (I–II) klasių grupėje I vietą užėmė Gabrielė Petruokaitė (Ic klasė, mokytoja Giedrė Poškienė); III vietą – Marija Stalmokaitė (IIa klasė mokytoja Zofija Vaitkuvienė); 11–12 (III–IV) klasių grupėje I vietą laimėjo Eidenis Kasperavičius (IIIa klasė, mokytoja Rasa Rusteikienė), II vietą – Julija Bendikaitė (IIIf klasė, mokytoja Zofija Vaitkuvienė), III vietą – Greta Kvietkutė (IIIc klasė, mokytojas Vidas Vaitkus).

Dėkojame mokiniams ir tėvams už dalyvavimą apklausoje „MOKYKLOS PAŽANGA“.

Jūsų nuomonė labai svarbi tobulinant gimnazijos veiklą. Tai praplečia supratimą apie gimnaziją kaip šiuolaikinę organizaciją, leidžia į ugdymo procesą pažvelgti plačiau. Gimnazijos veiklos kokybės vertinimo grupė atliko duomenų analizę. Žr. Veikla/Gimnazijos veiklos kokybės įsivertinimas.

Gimnazijos veiklos kokybės įsivertinimo grupė


PADĖKOS už pasiekimus rajono biologijos olimpiadoje šiems mokiniams: Kamilei Čėsnaitei, Ic klasės mokinei, iškovojusiai I vietą; Gabrielei Petruokaitei, Ic klasės mokinei, iškovojusiai II vietą; Kaziui Ričkui, Ib klasės mokiniui, iškovojusiam III vietą; Emai Paulauskaitei, IId klasės mokinei, iškovojusiai I vietą; Aivarui Armaliui, IIf klasės mokiniui, iškovojusiam II vietą; Marijai Stalmokaitei, IIa klasės mokinei, iškovojusiai IIIvietą; Rūtai Balčiūnaitei, IIId klasės mokinei, iškovojusiai III vietą; Saulei Grigonytei, IVa klasės mokinei, iškovojusiai I vietą, gimnazistų biologijos mokytojoms Raimondai Mankevičienei ir Jolitai Višinskienei.
PADĖKOS už pasiekimus rajono chemijos olimpiadoje šiems mokiniams: Žygimantui Juciui, Ie klasės mokiniui, iškovojusiam I vietą; Mykolui Kazragiui, Ie klasės mokiniui, iškovojusiam II vietą; Emai Paulauskaitei, IId klasės mokinei, iškovojusiam I vietą; Jokūbui Straukai, IId klasės mokiniui, iškovojusiam II vietą; Džiugui Sutkevičiui, IIIa klasės mokiniui, iškovojusiam I vietą; Rokui Vaitkui, IVf klasės mokiniui, iškovojusiam I vietą, gimnazistų chemijos mokytojoms Astai Vaišnoraitei ir Aldonai Vilkaitienei.

PADĖKOS už pasiekimus rajono fizikos olimpiadoje šiems mokiniams: Žygimantui Juciui, Ie klasės mokiniui, iškovojusiam III vietą; Antanui Butkui, IIa klasės mokiniui, iškovojusiam I vietą;

Aivarui Armaliui, IIf klasės mokiniui, iškovojusiam II vietą; Samantai Stankutei, IIf klasės mokinei, iškovojusiai III vietą; Eideniui Kasperavičiui, IIIa klasės mokiniui, iškovojusiam I vietą; Lukui Rimkui, IIIf klasės mokiniui, iškovojusiam II vietą; Antanui Žvinkliui, IVf klasės mokiniui, iškovojusiam I vietą; Rokui Vaitkui, IVf klasės mokiniui, iškovojusiam II vietą; Vytautui Valaičiui IVa klasės mokiniui, iškovojusiam III vietą, gimnazistų fizikos mokytojams Romanui Rimkevičiui ir Rimantui Raudžiui. 

KVIETIMAS į balandžio 11 dieną Siemens arenoje vyksiantį jaunimo festivalį VIBELIFT bei mokymus mokytojams „Ateities mokyklos vizija“. Jaunimo festivalis VIBELIFT skirtas moksleiviams, norintiems surasti savo pašaukimą, pasirinkti karjeros kelią, įgyti papildomų socialinių ir asmeninių kompetencijų, ugdyti savo kūrybiškumą bei kurti pozityvius pokyčius visuomenėje. Būtina registracija http://bit.ly/2WbJn6I Daugiau informacijos apie renginių programas prisegtukuose... 


SVEIKINAME!

Šokių kolektyvas Feel It respublikiniame šokių konkurse „Emocijų Banga“ Gargždų kultūros centre savo amžiaus kategorijoje užėmė 1 vietą.

banga.jpg (144.03KB)
banga.jpg (144.03KB)

Asociacija „Gargždų jungtinės pajėgos“ inicijuoja pilietiškiausių jaunuolių atrankos konkursą. Konkurso tikslas – skatinti jaunuolių pilietiškumą, dalyvavimą jaunimo organizacijose ir savanoriškoje veikloje. Pretenduoti į Pilietiškiausio jaunuolio(-ės) vardą gali visi Klaipėdos rajono savivaldybės gyventojai  nuo 14 iki 29 metų (įskaitytinai) amžiaus.

Baltijos-Amerikos Laisvės fondas skelbia naują konkursą į Lyderystės Akademijos 2019 vasaros stovyklą Jungtinėse Valstijose. 

Baltijos.docx (159.82KB)
Baltijos.docx (159.82KB)

 Festivalis „Garsų vaivorykštė“! (skaitykite festivalio nuostatus...)

Konkursu siekiama puoselėti etninės muzikos tradicijas, ugdyti meninę saviraišką, mokyti lietuvių liaudies dainų ir instrumentinių kūrinių, plėsti mokinių tautinį akiratį. Per edukacinę veiklą dalyviai giliau pažins etninį paveldą. Tai leis visų mokyklų jaunimui ne tik pasirodyti, bendradarbiauti, bet ir siekti geresnių muzikinių rezultatų.

PADĖKA (žr. prisegtuke) už dalyvavimą pilietinėje iniciatyvoje „Atmintis gyva, nes liudija“. Šiais metais prie iniciatyvos prisijungė daugiau kaip 1300 institucijų. 

Pilietinės iniciatyvos akimirkos:  https://www.komisija.lt/galerija/

Jau šeštąjį kartą Baltijos-Amerikos Laisvės fondas organizuoja BAFF Lyderystės Akademijos vasaros stovyklą Baltijos šalių vienuoliktų klasių mokiniams. Stovykloje, kuri vyksta JAV universiteto studentų miestelyje, mokoma lyderystės ir verslumo pagrindų, per praktines užduotis lavinami įgūdžiai. Jau paskelbtas konkursas į šių metų vasaros stovyklą, kuri vyks nuo liepos 7 d. iki rugpjūčio 4 d. Jungtinėse Amerikos Valstijose. Stovyklą finansuoja BAFF. Norint į ją patekti, reikia dalyvauti konkurse. Paraiškos priimamos iki kovo 11d.

Gimnazijoje vyko VGTU „Ateities inžinerijos“ nuotolinio ugdymo platformos kūrybinės dirbtuvės. Jų tikslas – panaudojant šiuolaikinių technologijų ir nuotolinės mokymo formos privalumus, suteikti mokiniams papildomų galimybių gilinti savo žinias ir jas kompleksiškai taikyti inžinerijos, informatikos technologijų, gamtos mokslų srityse. „Džiaugiuosi, kad man teko kartu su VGTU projekto „Ateities inžinerijos“ vadovu dr. Henriku Mykolaičiu koordinuoti „Ateities inžinerijos“ kūrybines dirbtuves gimnazijoje ir skatinti mokinių kūrybiškumą bei inovatyvių gebėjimų ugdymąsi. Netradicinėse pamokose dalyvavę mokiniai pasiryžę būti aktyvūs platformos veiklose, atlikti projektinius darbus ir išmėginti savo jėgas VGTU „Ateities inžinerijos“  konkurse, kuris vyks gegužės mėnesį Vilniuje“, – įspūdžiais pasidalino Raimonda Mankevičienė, Gargždų ,,Vaivorykštės“ gimnazijos biologijos mokytoja metodininkė.

Dirbtuvėse dalyvavo Gargždų ,,Vaivorykštės“, Veiviržėnų Jurgio Šaulio gimnazijų ir Klaipėdos Ernesto Galvanausko profesinio mokymo centro mokiniai. VGTU „Ateities inžinerijos“ konsultantė prof. dr. Marija Burinskienė supažindino mokinius su moduliu ,,Darnios aplinkos plėtra“. Modulį ,,Darnus pastatas“ pristatė ir praktinius darbus su mokiniais atliko dr. Rūta Mikučionienė. Pasirinkusieji modulį ,,Aplinkos apsauga“ su doc. dr. Egle Marčiulaitiene atliko kvapų, mobiliųjų telefonų elektromagnetinio lauko tyrimus, gvildeno aplinkos apsaugos problemas. Doc. dr. Eugenijus Paliokas pristatė modulį ,,Bitkoinai: virtualiųjų valiutų technologijos“. Šiuos modulius ,,Vaivorykštėje“ koordinuos gimnazijos geografijos vyresn. mokytoja Jurga Venckauskienė, fizikos vyresn. mokytoja Neringa Pilipauskienė, biologijos mokytoja metodininkė Raimonda Mankevičienė ir informatikos mokytoja metodininkė Regina Šukienė.

Mokytojo Gintauto Našlėno nuotraukos

Esame užaugę laisvoje Lietuvoje, todėl kiekvienais metais norisi padėkoti tiems žmonėms, kurie dėl mūsų kovojo, kad mes taip išaugome.


1991-ųjų sausio 13-osios naktį prie Televizijos bokšto, Lietuvos radijo ir televizijos komiteto pastato žuvo Loreta Asanavičiūtė, Virginijus Druskis, Darius Gerbutavičius, Rolandas Jankauskas, Rimantas Juknevičius, Alvydas Kanapinskas, Algimantas Petras Kavoliukas, Vidas Maciulevičius, Titas Masiulis, Alvydas Matulka, Apolinaras Juozas Povilaitis, Ignas Šimulionis, Vytautas Vaitkus, vėliau nuo sužeidimų mirė Vytautas Koncevičius. Buvo sužeista daugiau kaip tūkstantis beginklių žmonių...

Mokytojo Gintauto Našlėno nuotraukose – sausio 13-osios paminėjimo akimirkos gimnazijoje.

Gimnazijos Tolerancijos ugdymo centras (vadovė mokytoja Ilma Agajan) nuo mokyklos iki miesto parke esančio  kryžiaus „Tautos skausmui atminti“ organizavo žygį, kuriuo pagerbė žuvusiųjų už atkurtą valstybės Nepriklausomybę atminimą (pilietinė akcija „Atmintis gyva, nes liudija“).

Kelias savaites – nuo sausio 10 d. iki vasario 20 d. – portale www.lzinios.lt vyks balsavimas dėl 2018-ųjų Metų žodžio ir Metų posakio. Tokie rinkimai Lietuvoje rengiami jau antrą kartą. 2018 m. vasario 21 d. buvo paskelbti 2017-ųjų Metų žodžio ir Metų posakio rinkimų rezultatai. 2017-ųjų Metų žodžiu internautai išrinko ŠVAISTUOMENĘ, komisija nubalsavo už NUOŠLIAUŽĄ. 2017-ųjų Metų posakiu ir komisija, ir interneto balsuotojai pripažino LAIKAUSI KAIP GEDIMINO KALNAS. Ką išrinksime 2018-ųjų Metų žodžiu ir Metų posakiu, paaiškės vasario 21 d. – Tarptautinę gimtosios kalbos dieną. https://www.lzinios.lt/Konkursai/-metuzodis-kas-taps-2018-uju-metu-zodziu-ir-metu-posakiu-/279695

KVIETIMAS DALYVAUTI KARINIŲ JŪRŲ PAJĖGŲ KONKURSE. Daugiausiai paspaudimų ,,patinka“ sulaukusios nuotraukos autorius gaus spalvą keičiantį puodelį ir šviečiantį raktų pakabuką, o nuotraukos autorius, kurį išrinksime mes – spalvą keičiantį puodelį ir Karinių jūrų pajėgų istorijos metraštį su Karinių jūrų pajėgų vado parašu. Mokyklose, kurių mokiniai laimės, Karinių jūrų pajėgų orkestras surengs pasirodymą! Nuotraukas siųsti iki sausio 31 d. Balsuoti galima iki vasario 15 d. 17 val. Vasario 16-ąją bus paskelbti nugalėtojai. Nuotraukas siųsti į Facebook paskyrą https://www.facebook.com/LKKJP/ , nurodykite autorių, amžių, ugdymo įstaigą. 

KVIETIMAS dalyvauti  6-ojoje tęstinėje mokslinėje mokinių konferencijoje „TOLERANTIŠKA MOKYKLA – SAUGI VISUOMENĖ“.

SVEIKINAME!

Klaipėdos rajono III klasių mokinių anglų kalbos olimpiados nugalėtoja – Gabrielė Čiunkaitė, IIIf klasė (anglų kalbos mokytoja metodininkė Giedra Aliulienė), prizininkė (III vieta) – Solveiga Danielkutė, IIIb klasė (anglų kalbos mokytoja metodininkė Inga Ulonienė). 

Kęstučio Vanago/BFL nuotr./1991 metų sausį ginti tuometės Aukščiausios Tarybos rūmų ir kitų svarbių pastatų rinkosi daugiatūkstantinės žmonių minios.

Sausio 13-oji – Laisvės gynėjų diena, Lietuvos valstybinė šventė. 1991 metais šią dieną įvykęs masinis taikus Lietuvos piliečių pasipriešinimas Sovietų Sąjungos vadovybės bandymui jėga paimti į savo rankas Vilniaus televizijos bokštą, Radijo ir televizijos komiteto pastatą, Parlamento pastatą ir kitus valstybiniam perversmui reikšmingus objektus. Užimti atvyko specialiai parengta, sunkiąja karine technika ginkluota desantininkų grupė. Prie televizijos bokšto Vilniuje per 600 taikių ir neginkluotų žmonių buvo sužeista, žuvo 14. Televizijos bokštas buvo užimtas, tačiau planų pulti Parlamentą kariškiai atsisakė. Nors užgrobti kai kuriuos objektus ir pavyko, galutiniai operacijos tikslai (užimti parlamentą, išprovokuoti nesantaiką tarp įvairių tautybių Lietuvos piliečių, pateikti šiuos įvykius kaip dviejų ginkluotų pusių kovą) nebuvo pasiekti ir gana greitai Sovietų armijai teko iš užimtų objektų pasitraukti. 

Kaip ir kiekvienais metais gimnazija įsijungia į pilietinę iniciatyvą „Atmintis gyva, nes liudija“. Iniciatyvos simbolis – žvakė, kuri simbolizuoja gyvybę, šviesą, teisingumą, atmintį ir vienybę. 2019 m. pilietinė iniciatyva „Atmintis gyva, nes liudija“ Lietuvoje vyks jau dvyliktą kartą. Minėjimas įgauna ypatingą prasmę ir reikšmę dabartinėje geopolitinėje situacijoje. Prieš 28 metus Lietuva nebuvo NATO ir ES nare, mūsų teritorijoje vis dar šeimininkavo okupacinė kariuomenė, tačiau vieninga ir laisvės trokštanti tauta tomis dienomis apgynė Lietuvos nepriklausomybę ir pasipriešino agresoriui. Manome, kad ir šiandien pilietiškumas ir visuotinis pasiryžimas ginti savo šalį yra kertinis potencialų agresorių atgrasantis veiksnys. Artėjantis Laisvės gynėjų dienos minėjimas yra puiki proga parodyti ne tik sau, bet ir visam pasauliui (taip pat ir potencialiems agresoriams), kad ir šiandien esame vieningi ir pasiruošę apginti iškovotą laisvę.

Gimnazijoje lankėsi Suomijos mokinių delegacija. Mokytojo Gintauto Našlėno nuotrauka. 


SVEIKINAME!

Naujienlaiškis „Aktualijos! O ką manai tu?” organizavo konkursą „Mokomės iš aktualijų“. Jame dalyvauti panoro dvidešimt mokytojų iš visos Lietuvos – Telšių, Gargždų, Molėtų, Kauno ir kitų miestų bei miestelių. Paraiškas papildydami vaizdo įrašais ir nuotraukomis, dalyviai pristatė, kaip vietos ir globalias aktualijas integruoja į mokomų dalykų pamokas.

Konkurso organizatoriai rašo: „Dėkojame ir džiaugiamės kiekvienu pasidalinimu, kaip dirbate su aktualijomis savo pamokose. Esame labai maloniai nustebinti, kad lygiavertiškai kūrybingai aktualijas į vedamas pamokas integruoja įvairiausių dalykų mokytojai. Aktualijų integravimą jie sieja su kritinio mąstymo lavinimu, Z kartos sudominimu klasikiniais dalykų pagrindais. Džiaugiamės, kad mokytojai tarp kitų savo sugalvotų įrankių naudoja naujienlaiškį „Aš manau“ ir jį rekomenduoja kitiems. Norėtume, kad tokių mokytojų ir pamokų Lietuvos mokyklose būtų kuo daugiau.“

Komisijos nariai – „Kurk Lietuvai“ alumnai Mantė Makauskaitė („AfriKo“ bendraįkūrėja), Nedas Abaris  („Euromonitor International“ verslo vystytojas) ir Neringa Stroputė („Versli Lietuva“ projektų vadovė) – skaitė ir vertino dalyvių paraiškas. Pirmąją vietą komisija skyrė Kauno jėzuitų gimnazijos lietuvių kalbos ir literatūros mokytojui Mindaugui Grigaičiui, antrąją – Telšių Žemaitės gimnazijos istorijos ir pilietiškumo mokytojai Ainai Šiaulytei, trečiąją – Gargždų „Vaivorykštės“ gimnazijos etikos mokytojai Ilmai Agajan. Pedagogai apdovanoti „Fotofabriko“ ir „Bitės“ įsteigtais prizais

XXX informatikos olimpiados II etapo nugalėtojai ir prizininkai: Dominykas Plesevičius, IVe – I vieta, Eidenis Kasperavičius, IIIa – I vieta; Vytautas Valaičius, IVa – II vieta, Lukas Rimkus, IIIf –III vieta. Gimnazistų informatikos mokytoja Regina Šukienė.

Aleksandro Gridino labdaros fondas nuoširdžiai dėkoja Gargždų ,,Vaivorykštės“ gimnazijos IIIb ir IIIc klasių mokiniams ir jų klasių vadovams Editai Girgždienei ir Raimondai Mankevičienei už dalyvavimą socialinėje mezgimo akcijoje sunkiai gyvenantiems vaikams ,,Sušildykim vieni kitus“.


Nuotraukos iš projekto „Ateities inžinerija" programos „Išmanusis šiltnamis". Norime pasidžiaugti IIIa ir IIIb klasių mokinių Eidenio Kasperavičiaus ir Gyčio Kalvio kompiuterizuoto darbo rezultatais.


Gargždų „Kranto“ pagrindinės mokyklos bendruomenės PADĖKA gimnazijos bendruomenei už paramą Gerumo akcijoje „Pyragų diena“, skirtoje įsigyti treniruoklį judesio ir atramos sutrikimų turintiems vaikams. 

Dalintis savo laiku vienoje erdvėje atvira siela ir įvertinti kito norą pabūti su tavimi – tauri Kalėdų misija ir privilegija. Duoti yra maloniau, negu gauti... Laukiame šv. Kalėdų... 

Gimnazijos pirmo aukšto fojė. Mokytojos Joanos Lukienės nuotrauka. 

PADĖKA už puikų, profesionalų, šiltą koncertą. Palinkėjimas kūrybinės sėkmės ir naujų polėkių.

Viliaus Gaigalaičio globos namų bendruomenė 

Padėka.pdf (439.96KB)
Padėka.pdf (439.96KB)

SVEIKINAME!

Panevėžyje vykusiame tarptautiniame šokių konkurse gimnazijos šokių kolektyvas laimėjo II vietą. Kolektyvo vadovė Anželina Papievienė.

Programa "GVG tvarkaraštis", palengvinanti gimnazijos mokiniams greitai surasti savo tvarkaraštį telefone.
Šią programą sukūrė IIIa klasės mokinys Kasperavičius Eidenis, pelnęs "Auksinės lemputės 2018" nominaciją. (Pati nuoroda: bit.ly/gvgtvarkarastis)

Lapkričio mėn. vyko gimnazijos mokinių apklausa „Grįžtamasis ryšys per lietuvių kalbos ir literatūros pamokas“. Ačiū apklausoje dalyvavusiems mokiniams. Lietuvių kalbos mokytojai. Keletas gimnazistų minčių:

,,Jaučiu pareigą puikiai išmokti lietuvių kalbą, nenuvilti savęs, tėvų ir mokytojos.”

,,Mane bet kokio rezultato siekti motyvuoja išsikeltas tikslas, šiuo atveju jis yra kuo geriau pabaigti devintą klasę.”

,,Mane motyvuoja noras pasiimti kuo daugiau žinių, pabaigti mokslo metus, mokyklą gerais pažymiais, įstoti į norimą universitetą ir gyvenime kažko pasiekti.“

,,Mane labiausiai motyvuoja svajonė tapti mokytoja ir parašyti knygą.“

,,Mane motyvuoja mokytoja pozityviu požiūriu į mokymąsi, taip pat mane motyvuoja gauti geri rezultatai, kurie mane skatina dar labiau stengtis.“

,,Mokytojo pagyrimai, teisingai atsakyti klausimai ir našus darbas pamokoje.“

,,Mokytojos norėjimas padėti suprasti tai, kas man sunku.“

,,Mokytojo skiriami kaupiamieji įvertinimai.“ 

SVEIKINAME!

Lietuvos mokyklų žaidynių Klaipėdos rajono bendrojo ugdymo mokyklų svarsčių kilnojimo varžybų nugalėtojai – Gargždų „Vaivorykštės“ gimnazijos mokiniai. Jie atstovaus rajonui tarpzoninėse varžybose. Atskirose svorio kategorijose nugalėtojais tapo: merginų iki 63 kg – Ema Armonaitė, merginų virš 63 kg – Kamilė Ričkutė, vaikinų iki 53 kg – Artūras Pocius, iki 58 kg – Edgaras Beržanskas, iki 68 kg – Kęstutis Staponas, iki 73 kg – Vilius Norkus, iki 78 kg – Dovydas Šveistrys, virš 85 kg – Karolis Stonkus. Komandą varžyboms parengė kūno kultūros mokytojas Tomas Papievis.

SVEIKINAME!

Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro organizuotame fotografijos konkurse dalyvavo 159 autoriai (jie atsiuntė 1293 nuotraukas). Gimnazijos IVd kl. mokinė Roberta Giačaitė tapo prizininke (viena iš 15-os). Gimnazistę fotografijos meno moko dailės mokytojas Gintautas Našlėnas. 

Rašytoja Mary Pettibone Poole yra pasakiusi, jog patirtis yra tai, ką gauni ieškodamas kažko kito. Tuo galėjo įsitikinti 39 Šilutės Pirmosios, Švėkšnos „Saulės“, Palangos Senosios, Rietavo Lauryno Ivinskio, Veiviržėnų Jurgio Šaulio, Gargždų „Vaivorykštės“ gimnazijų bei Klaipėdos Stasio Šimkaus konservatorijos mokiniai mūsų gimnazijoje vykusioje konferencijoje „Patirčių kaleidoskopas“ („Kaleidoscope of Personal Experience“). Konferenciją pradėjusi gimnazijos direktorė I. Pintverytė pasidžiaugė dalyvių gausa, mokinių ir mokytojų kūrybiškumu bei iniciatyvumu. Konferencijos pranešimų pristatymai vyko mokinių grupėse, kurių darbą moderavo gimnazistai. Mokinių patirtys pačios įvairiausios: dalyvavimas tarptautiniuose projektuose, savanorystė, asmenybės augimas, technologijų taikymas atliekant projektines užduotis, pamokos netradicinėse erdvėse ir pan. Mokiniai ne tik klausėsi vieni kitų pranešimų, bet ir rinko geriausią pranešėją, įdomiausią temą. Nominantais tapo ir specialiais keraminiais medaliais buvo apdovanoti 6 mokiniai: Kotryna iš Šilutės Pirmosios gimnazijos, Paulina ir Bagheri iš Klaipėdos Stasio Šimkaus konservatorijos, Gabrielė iš Gargždų „Vaivorykštės“ gimnazijos, Aistė iš Švėkšnos „Saulės“ gimnazijos, Darija iš Švėkšnos „Saulės“ gimnazijos. Visiems dalyviams įteikti Padėkos raštai. Kol mokiniai dirbo grupėse, mokytojai dalyvavo B. Valungevičienės paskaitoje apie iššūkius, su kuriais susiduria „Z“ kartos mokinius mokantys mokytojai. Konferencijoje mokiniai turėjo puikią galimybę išgirsti, kokios temos domina jų bendraamžius, tobulinti viešojo kalbėjimo įgūdžius anglų kalba. Mokytojai pasidžiaugė bendryste, mokinių nuoširdumu ir atsakingumu ruošiant pristatymus, pasidalino įžvalgomis ir patirtimi ugdant šiuolaikišką žmogų.  Gimnazijos anglų kalbos mokytojos metodininkės Violeta Jurjonienė ir Alina Kalinauskienė

Klaipėdos r. savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu Nr. AV-2282 patvirtintais nuostatais buvo skelbiamas "Jaunimo kūrybiškumo konkursas". Gauti prašymai buvo nagrinėjami ir įvertinami Klaipėdos rajono savivaldybės jaunimo reikalų tarybos posėdyje. Įvertinus prašymus skiriamos ne daugiau kaip keturios premijos po 150 Eur. Premija 150 eurų. konkursą rasite: www.klaipedos-r.lt skyrelyje "Informacija jaunimui" Konkurse dalyvavo ir buvo skirtos premijos „Vaivorykštės" gimnazistams: Rugilei Žilevičiūtei, Robertui Maciui, Vytautui Valaičiui.

SVEIKINAME!

Gargždų Atvirame Jaunimo centre vykusioje teisinių žinių viktorinoje „C.S.I Gargždai 2018“. gimnazijos vaikinų Žano, Eidenio, Felikso ir Luko (IIIa ir IIIf kl.) komanda „Žaliųjų miestiečių sąjunga“ užėmė III vietą.

Socialinė pedagogė Rosita Jankauskaitė

IMG_4275.JPG (919.63KB)
IMG_4275.JPG (919.63KB)

PADĖKA

Dėkojame, kad prisijungėte prie Tarptautinės tolerancijos dienos minėjimo ir atsiuntėte nuotraukų. 

Kviečiame susipažinti su kitų švietimo įstaigų sukurtais tolerancijos raktais:  https://www.komisija.lt/galerija/   (ieškoti galerijos Tarptautinė tolerancijos diena – lapkričio 16-oji).

Pagarbiai,

Rasa Mockaitienė

vyr. specialistė 

Padėkos raštas
Padeka_Tolerancijos diena.jpg (4.55MB)
Padėkos raštas
Padeka_Tolerancijos diena.jpg (4.55MB)

Gimnazistų tėvai atidžiai klausėsi Kretingos moterų informacijos ir mokymo centro psichologės Sonatos Vizgaudienės ir ieškojo atsakymo į sudėtingą klausimą: kaip sutarti su paaugliu? (mokymai „Meilė ir kontrolė: kaip sutarti su paaugliu?“). Kaip nustatyti abipusiu sutarimu pagrįstas elgesio ribas šeimoje, kaip apsaugoti paauglius nuo įsitraukimo į destruktyvius santykius draugų aplinkoje bendraujant su tos pačios ar skirtingos lyties atstovais, kur ieškoti pagalbos išgyvenant santykių šeimoje krizes ir t. t. Daugybė aktualių ir svarbių klausimų kyla kasdien. Lektorė paprastai ir aiškiai surikiavo praktinius patarimus ir sudėjo pagrindinius akcentus – nuoseklus auklėjimas, tėvų švelnumas ir tvirtas būdas! Svarbiausia – mokytis, kaip puoselėti ryšį su vaiku, nes niekada nevėlu taisyti tai, kas, jaučiame, turėtų būti kitaip, kas kelia diskomfortą tarpusavio santykiuose. Puiki proga permąstyti, pasitikrinti, papildyti savo „tėvišką žinių bagažą“.

Ic klasės vadovė Ilma Agajan 

KVIETIMAS originaliai puošti augančias eglutes bei lauko erdves.

Siekiant skatinti bendruomeniškumą, Klaipėdos rajono savivaldybė kviečia visus aktyvius rajono gyventojus prisijungti prie Savivaldybės inicijuojamo originaliausiai papuoštos eglutės bei lauko erdvės konkurso. Daugiau informacijos el. paštu ernesta.straksyte@klaipedos-r.lt, tel. +370 695 85 694, +370 652 00 776. 

2018 m. lapkričio 27 d. Gargždų „Vaivorykštės" gimnazijos informacijos sklaidos klubas išleido naują laikraščio „Pasuolė" numerį. Skaitykite gimnazijos svetainės skiltyje „Laikraščiai".

Gimnazijos merginų choras ir lietuvių liaudies instrumentų ansamblis (ragininkai ir skudutininkai), vadovaujami mokytojos metodininkės Jūratės Surblienės, dalyvavo netradicinio ugdymo pamokoje „Liaudies dainų lobynas“ „Minijos“ progimnazijoje.


SVEIKINAME gimnazistą Žaną Zabielių, kuris JAV ambasados organizuotame rašinio apie žmogaus teises konkurse (buvo vertinama 170 rašinių) pasiekė puikių rezultatų. Gimnazisto anglų kalbos mokytoja Giedra Aliulienė.

Prieš 100 metų gimė Lietuvos kariuomenė, apgynusi Lietuvos laisvę ir nepriklausomybę. Šiai istorinei datai paminėti buvo sumanyta parengti parodą ,,Lietuvos kariuomenės istorijos puslapį atvertus“. Parodos tikslas – paskatinti gimnazijos bendruomenę domėtis savo giminės istorija. Parodos sumanytoja istorijos mokytoja Gražina Pupšienė. I–III klasių mokiniai atnešė įdomių istorinių nuotraukų, dokumentų apie Lietuvos tarpukario ir šiandieninę kariuomenę, rezistencines kovas. 

Parodos atidaryme kalbėjo Klaipėdos rajono mero pavaduotoja Rūta Cirtautaitė ir Klaipėdos RKPKS kario prievolės ir komplektavimo tarnybos vyresnysis verbuotojas Jonas Dedūra. Parodos organizatorius ir dalyvius pasveikino gimnazijos direktorė Irena Pintverytė. 

DofE programa – reali galimybė pažinti save ir pasaulį

2018 m. lapkričio mėn. Šiauliuose vyko regioninė tarptautinės DofE (The Duke of Edinburgh‘s International Award) apdovanojimų programos konsultacija. DofE programai vis labiau plečiantis visuose pasaulio regionuose (Europoje, Amerikoje, Azijoje ir net Afrikoje), džiaugiamės turėdami galimybę šią programą įgyvendinti ir Gargždų „Vaivorykštės“ gimnazijoje. Šiais mokslo metais gimnazijoje programą pradėjo 32 I–III klasių mokiniai. Linkime sėkmės ir atkaklumo kiekvienam „Vaivorykštės“ gimnazijos jaunuoliui, vykdančiam programos veiklas, padedančias geriau pažinti save, tobulėti ir ugdytis gyvenimui bei karjerai reikalingus įgūdžius.

Gargždų „Vaivorykštės“ gimnazijos socialinė pedagogė, DofE programos vadovė Rosita Jankauskaitė, matematikos mokytojas, DofE žygių vadovas Giedrius Žemaitis

Plačiau skaitykite DofE puslapyje (Veikla / Tarptautiniai ir šalies projektai)

PADĖKA už nuoširdų ir aktyvų dalyvavimą pilietinėje akcijoje ,,Konstitucija gyvai“. Džiugu, kad jau tradicinėje tapusioje akcijoje šiais metais dalyvavo daugiau kaip 9200 mokinių net iš 41 savivaldybės. Dėkojame už dalyvavimą bei pilietiškumo ugdymą bendruomenėje.

Pagarbiai,

Pilietinio ugdymo skyrius 

Klaipėdos rajonо Jaunimo apdovanojimų vakaras „Auksinės lemputės“ grįžta. Kviečiame ne tik dalyvauti, bet ir padėti išrinkti nominantus! Siūlykite kandidatus https://goo.gl/forms/XD0oVf0epHTfTZYf1 2018 m. gruodžio 5 d. 18 val. Gargždų kultūros centre – jaunimo organizacijų narių pagerbimas! 

SVEIKINAME!

Šokių kolektyvas Feel.It lapkričio 17 d. Lenkijoje vykusiame tarptautiniame šokių konkurse Baltic Amber laimėjo antrą vietą. 

Įdomių veiklų gausa šiemet pasižymėjo Tarptautinė tolerancijos diena Gargždų „Vaivorykštės“ gimnazijoje. Pirmų gimnazijos klasių atstovams TUC vadovė Ilma Agajan vedė užsiėmimą „Stereotipai: apie etiketes, vaizdus ir antį“. Mokiniai ne tik patys išbandė, ką reiškia „nešioti etiketę“, analizavo reklamas, diskutavo apie stereotipų įtaką bendravimui, bet ir patys, pasinaudodami gauta patirtimi, medžiaga, ves tokias valandėles savo klasėse. Pirmų ir antrų klasių mokiniai vedė klasių valandėles tema „Tolerancijos raktas“ – pasaulio ir Lietuvos istorijoje ieškojo tolerancijos pavyzdžių, juos aptarė ir perkėlė ant simbolinių raktų. Trečiokai ir ketvirtokai dalyvavo pokalbyje „Tarptautinė savanorystė: veiklos prasmingumas, galimybės ir sąlygos“. Gargždų atvirojo jaunimo centro savanoriai iš Lietuvos, Gruzijos, Italijos  dalijosi patirtimi, ką davė savanorystė ir kaip ji gali pakeisti žmogaus gyvenimą. Lietuvių liaudies patarlė sako: naudojamas raktas – nerūdija. Naudokime kasdien Tolerancijos raktus!

Danutė Mockienė, TUC koordinatorė, ir

 Ilma Agajan, TUC vadovė          


Nuo 1995 m. UNECO sprendimu lapkričio mėnesį pasaulyje minima Tarptautinė tolerancijos diena, kurios tikslas atkreipti visuomenės dėmesį į įvairių problemų kamuojamus, turinčius kitokią nuomonę, skirtingos odos spalvos, tiesiog kitokius žmones. Šią dieną bendrojo ugdymo mokyklose organizuojami renginiai, diskusijos, skirti ugdyti pakantumą, kantrybę, gebėjimą suprasti kitus.

Gmnazijoje lapkričio 16 d. anglų kalbos mokytojos L. Rimkienės ir Klaipėdos universiteto Sveikatos mokslų fakulteto Socialinio darbo katedros vedėjo V. Rimkaus iniciatyva lankėsi penki studentai iš Butano, Indijos ir Bangladešo. Šie jauni žmonės gimnazijos mokiniams pristatė savo šalis, jų tradicijas, papasakojo apie ugdymo(si) sistemą. Gimnazistus bei jų mokytojas nustebino tai, jog Bangladeše veikia atskiros berniukų ir mergaičių mokyklos, o bendrai mokytis galima tik privačiose arba kadetų ugdymo įstaigose. Mokyklose mokytojai vyrai dėvi įprastus rūbus, o mokytojos moterys – tradicinius sarius, galvas dengia skraistėmis. Indijoje žmonės labai religingi ir moka nuoširdžiai švęsti šventes, bendravimas šeimoje indams – prioritetas. Savo ruožtu svečiai buvo nustebinti draugiškais gimnazijos mokinių ir mokytojų santykiais, nuoširdžiu bendravimu, nes tai nėra įprasta nė vienoje mūsų svečių šalyje.

Paklausti, ar nebuvo baisu vykti studijuoti į mažai žinomą Lietuvą, svečiai tikino, jog baimės ir nerimo būta, tačiau draugiški ir paslaugūs žmonės greitai padėjo  prisitaikyti prie kitokios kultūros. Po susitikimo su svečiais gimnazistai į klausimą, kokių savybių reikia turėti, kad išvyktum studijuoti į šalį, apie kurios egzistavimą esi girdėjęs tik geografijos pamokose arba matęs filmuose, vieningai atsakė – drąsos ir vidinės stiprybės, kurių, manau, nestokoja dauguma mokinių.

Šis susitikimas gimnazijoje buvo pirmas, tačiau tikimės, jog ne paskutinis, nes dar tiek daug reikia sužinoti ir išmokti.

Alina Kalinauskienė,

Gargždų „Vaivorykštės“ gimnazijos anglų kalbos mokytoja

2018 m. lapkričio 19–25 d. gimnazija jungiasi prie Europos Globalaus švietimo savaitės „Pasaulis keičiasi. O mes?". Globalaus švietimo savaitė – tai puiki proga dar kartą pagalvoti apie mūsų įpročius, pasirinktą gyvenimo būdą ir vartojimą, atrasti naujų švietimo ir socializacijos formų. Etikos, lietuvių kalbos, pilietinio ugdymo, ekonomikos, informacinių technologijų pamokose bus kviečiama susimąstyti apie tai, ką mes veikiame kiekvieną dieną, kaip įsivaizduojame ateitį ir ar galime ją keisti.

Etikos mokytoja ekspertė Ilma Agajan Nuostatai
Klaipėdos r. savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu Nr. AV-2282 patvirtintais nuostatais skelbiamas „Jaunimo kūrybiškumo konkursas“. Premija 150 eurų. www.klaipedos-r.lt skyrelyje „Informacija jaunimui“.
Nuostatai.doc (36.5KB)
Nuostatai
Klaipėdos r. savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu Nr. AV-2282 patvirtintais nuostatais skelbiamas „Jaunimo kūrybiškumo konkursas“. Premija 150 eurų. www.klaipedos-r.lt skyrelyje „Informacija jaunimui“.
Nuostatai.doc (36.5KB)
Gimnazija įsijungia į respublikinę pilietinę iniciatyvą Tolerancijos dienai paminėti. Šiais metais siūloma Tarptautinę Tolerancijos dieną paminėti su TOLERANCIJOS RAKTU. Tolerancijos savaitės renginiai gimnazijoje: klasių valandėlės „Ar aš tolerantiškas?“, „Tolerancijos raktas“, užsiėmimai „Stereotipinis mąstymas“, susitikimas su esamais ir buvusiais savanoriais „Tarptautinė savanorystė: veiklos prasmingumas, galimybės ir sąlygos“. 

Dovana gimnazijai – geltonasis autobusiukas

Lapkričio 5 dieną, ilgosios pertraukos metu, vidiniame gimnazijos kiemelyje buvo džiugiai sutiktas naujasis 19 vietų mokyklinis geltonasis autobusiukas „Vokswagen Crafter“. Jį padovanojo LR Švietimo ir mokslo ministerija įgyvendindama Europos Sąjungos struktūrinių fondų ir Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto lėšomis finansuojamą projektą „Tikslinių transporto priemonių (geltonųjų autobusų) įsigijimas“. Sutiktuvės prasidėjo linksmu gimnazijos direktorės I. Pintverytės sveikinimu. Autobusiuku džiaugėsi ir originalumo nestokojanti mokinių prezidentūra: jie sukūrė smagų ketureilį. Vėliau mokiniai susipažino su šios transporto priemonės vairuotoju Arūnu, kuris žadėjo saugiai vežioti gimnazistus į mokyklą ir namo bei po visą Lietuvą, kitaip tariant, kur tik prireiks. Skambant iškilmingai muzikai į padangę pakilo įvairiaspalviai balionai, o dailės mokytoja Rita kartu su direktore papuošė autobusiuko dureles – priklijavo gimnazijos emblemą.  Ši dovana gimnazijai be galo vertinga ir atsipirks su kaupu – bus sprendžiama mokinių pavėžėjimo problema, dažniau atstovaujama įvairiuose renginiuose, vykstančiuose ne tik rajone, bet ir tolimesnėse Lietuvos vietovėse ar net už jos ribų.

Gimnazijos informacijos sklaidos klubo korespondentė Aušrinė 

ŠIUOLAIKINĖ MOKYKLA – ATRADIMŲ MOKYKLA

Gargždų „Vaivorykštės“ gimnazijos mokytojai tradiciškai per mokinių rudens atostogas dalijosi savo patirtimi kasmetinėje metodinėje konferencijoje „Kolega – kolegai“, kurią organizuoja Metodinė taryba. Čia pristatytos idėjos mokyklai, kaip kuriant virtualias mokymo(si) aplinkas pamokas padaryti įdomesnėmis, prasmingesnėmis, suteikiančiomis daugiau kūrybiškumo ir laisvės tiek mokytojui, tiek mokiniui. Dvi dienas vykusioje metodinėje sesijoje sulaukta ir svečių iš įvairių Klaipėdos regiono mokyklų bei Kauno jėzuitų gimnazijos.

Tardama sveikinimo žodį konferencijos dalyviams, pavaduotoja ugdymui, metodinės veiklos koordinatorė Nijolė Balčikonytė teigė, jog nors žodžiai „švietimas“ ir „mokslas“ asocijuojasi su juoda lenta, šalia kurios stovi kalbantis mokytojas, šiuolaikinės technologijos tai po truputį keičia. 21 a. mokykla ir mokytojas turi keistis, tai kelia naujus iššūkius diegiant šiuolaikiškas technologijas. Tačiau technologijos pačios sau nėra progresas, šiuolaikiška ir naudinga tai, ką jos duoda mokyklos bendruomenei. Jei mokytojas užsidegęs, išmaniosios technologijos jam padės visapusiškai, jos orientuotos į aktyvų mokinio vaidmenį pamokoje. Pavaduotoja džiaugėsi, kad vis daugiau gimnazijos bendruomenės narių išdrįsta mokytis patys, įtraukti į šį procesą ir savo kolegas, ir mokinius bei dalintis patirtimi ne tik su rajono, bet ir su visos respublikos mokytojais. Pagal Geros mokyklos koncepciją, šiuolaikinė mokykla – tai prasmės, atradimų mokykla, grindžianti savo veiklą susitarimais, nuo kurių ir priklauso mokymo(si) sėkmė. „Išmintingas žmogus, kuris žino reikalingus dalykus, o ne daugelį“, – šiais Antikos filosofo Aischilo žodžiais baigė sveikinimo kalbą N. Balčikonytė.

Pirmojoje konferencijos dalyje „Idėjos mokyklai“ savo sėkmėmis panaudojant pamokoje šiuolaikines technologijas pasidalino gimnazijos mokytojai Ilma Agajan, Giedra Aliulienė, Jolita Višinskienė, Giedrius Žemaitis, Dalia Bendikienė, Birutė Gudauskienė, Alina Kalinauskienė, Violeta Jurjonienė, Vida Mockuvienė. Apie Šimtmečio mozaiką pasakojo Joana Lukienė. Fizikos mokytojas Romanas Rimkevičius, pakvietęs konferencijos dalyvius į savo kabinetą, šmaikščiai pristatė interaktyvią lentą ir programą „Mozabook“. Jis teigė, jog šiuolaikinių technologijų įsisavinimas ir pritaikymas pamokoms reikalauja didžiulio mokytojo darbo, laiko ir užsispyrimo. (Visus gimnazijos mokytojų pranešimus galima rasti Klaipėdos rajono Švietimo centro interneto puslapyje.) Antroji konferencijos dalis – praktinė. Joje gimnazijos pedagogai ir svečiai galėjo išsamiau susipažinti su įvairių internetinių įrankių panaudojimu mokant(is).

Filosofas Liutauras Degėsys yra pasakęs, jog „<...> reikia laiku pajusti, kad tikrovė pakito, kad nebegalime remtis senomis teorijomis, atgyvenusiomis tiesomis, nes tai mus gramzdina į praeitį, taigi reikia eksperimentuoti. Ir pirmiausia – su savimi, o ne su kitais.“ Mokydamiesi ir mokydami kitus, Gargždų „Vaivorykštės“ gimnazijos pedagogai ir siekia, kad mokykla būtų šiuolaikiška, kur dera žinios ir gebėjimai, šiuolaikinės technologijos ir knyga, pažinimo džiaugsmas ir atsakomybė.

NERIJA VALINČIENĖ

Gargždų „Vaivorykštės“ gimnazijos mokytoja

GINTAUTO NAŠLĖNO nuotraukose konferencijos akimirkos. 

Lapkričio 6 d. Gargždų „Vaivorykštės“ gimnazijoje praūžė „Pyragų diena“. Šią akciją inicijavo mokinių savivalda. Kilnios akcijos metu buvo surinka 200 eurų, kurie bus paaukoti Gargždų „Kranto“ pagrindinei mokyklai įsigyti inventorių. Tad tariame AČIŪ Jums, kad pirkote, Jūsų ugdytiniams, kad kepė pyragus!!!!

Mokinių savivaldos vadovė Birutė Gudauskienė 

 

Spalio mėn. Gedimino technikos universiteto projekte ,,Ateities inžinerija“ neakivaizdinių programų antroje sesijoje gimnazijos mokiniai įgyvendina šias programas: ,,Statybinės konstrukcijos ir saugos sistemos“, ,,Žalioji energetika“, ,,Išmanusis šiltnamis“, ,,Liejimo technologijos detalių gamyboje“. Gimnazijos mokytojai dalyvauja K12 Forume`18. Renginyje pristatomos naujausios ir madingiausios inovatyvios technologijų idėjos. Pirmą kartą K12 forume kartu su technologijų ekspertais ranka rankon dirba ir technologijas pristato pedagogai. Forume dalyvauja mokslininkai, keliautojai, publicistai. Forumo tikslas – pasidalinti žiniomis, skatinti motyvaciją, veržlumą judėti kartu su naujovėmis. 

Gimnazijos mokytojai ne tik patys mokosi, bet ir moko kitus. Kasmetinėje metodinėje konferencijoje „Kolega – kolegai“ pristatomos idėjos mokyklai, kaip kuriant virtualias mokymo(si) aplinkas pamokas padaryti įdomesnėmis, prasmingesnėmis, nes gera šiuolaikiška pamoka, kai:

* mokytojai išlaisvėję ir kūrybiški;

* visi mokiniai daro pažangą;

* mokiniai ir mokytojai supranta, ką ir kodėl daro;

* pamokoje dominuoja vaikai;

* pamokoje nėra elgesio problemų;

* pamoka pradedama nuo iššūkių;

* pedagoginė provokacija – šiuolaikinio mokytojo įgūdis;

* klasė – draugiška ir saugi vieta;

* nebegalioja seni standartai.

Ar technologijos gali pakeisti švietimą į gerąją pusę? Taip. Tačiau jos neturi būti tikslas, o tik priemonė... sužinoti, pažinti, patirti, bendrauti, padėti vienas kitam, džiaugtis vienas kitu, pastebėti vienas kitą ir kt. Konferencija baigsis, veiklos persikels į pamokas...

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui, metodinės veiklos koordinatorė, Klaipėdos rajono savivaldybės pokyčio komandos narė Nijolė Balčikonytė 

PASIDOMĖKITE Užsienio reikalų ministerijos organizuojamu konkursu:

http://urm.lt/uploads/default/documents/Essay%20prompts%20for%20UDHRfinal(1).pdf

Lietuvos pramonininkų konfederacija, siekdama pagerbti Petrą Vileišį – įžymų lietuvių tautinio atgimimo veikėją, ugdyti aukštos dorovinės kultūros verslininkystę, įsteigė Petro Vileišio vardines nominacijas. Viena iš nominacijų – Petro Vileišio statulėlė ir premija (600 eurų) – skiriama Lietuvos mokiniui. Kandidatai atrenkami pagal patvirtintą Lietuvos pramonininkų konfederacijos Petro Vileišio vardinės nominacijos skyrimo tvarką, kurioje numatyta, kad apdovanojimai teikiami ,,moksleiviams, aktyviai ir žingeidžiai siekiantiems sėkmingo mokymo programos įsisavinimo, kuriems būdingas noras ir pastangos suvokti bei ugdyti savyje verslumo mąstymą ir bruožus, dėmesys Lietuvos istorijos paveldui, pilietinės pareigos ir atsakomybės aukštas supratimas, visuomeninė veikla”. Lietuvos pramonininkų konfederacijos Tvarka paskelbta Lietuvos pramonininkų konfederacijos svetainėje adresu:  http://www.lpk.lt/apdovanojimai/petro-vileisio-nominacija/. Kandidatus prašoma pateikti iki lapkričio 5 d.

LRT televizijos laida „Mokslo sriuba“ kartu su Konstanta.lt skelbia mokslo populiarinimo rašinių konkursą! Geriausių tekstų autorių, jų mokytojų bei geriausiai pasirodžiusios klasės lauks padėkos ir šaunūs prizai! Dalyvių darbai bus publikuojami Delfi.lt, Lrt.lt, technologijos.lt, konstanta.lt, mokslosriuba.lt ir kituose portaluose. Vertins skaitytojai ir Lietuvos mokslininkų komisija. Tad rašinio tema gali pristatyti bet kokią mokslo sritį! Daugiau informacijos: http://mokslosriuba.lt/kartumesgalime/mokslo-populiarinimo-rasiniu-konkursas-2018/

Savivaldos diena paminėta netradiciškai – bibliotekoje

Spalio 10-ąją buvo minima Savivaldos diena. Jos metu Gargždų „Vaivorykštės“ gimnazijos mokiniai, lydimi mokytojos Birutės Gudauskienės, svečiavosi Klaipėdos rajono savivaldybės Jono Lankučio viešojoje bibliotekoje, kur buvo supažindinti su rajono savivaldybės iniciatyvomis ir moderniais bibliotekos projektais, jos veikla ir jaunimo perspektyvomis.

Renginys prasidėjo nuo naujojo savivaldybės pirkinio pristatymo – galingo ekskavatoriaus, kuris, kaip tikimasi, „gelbės” rajono gyventojus kelyje esant ekstremalioms oro sąlygoms, tvarkys kraštovaizdį bei atliks kitokius rajono gražinimo darbus.

Bibliotekos direktoriaus pavaduotoja Diana Ciparienė kartu su skyriaus vedėja Maryte Jacikiene pristatė bibliotekos istoriją, veiklos sritis, papasakojo daug įdomių dalykų ne tik apie pačią biblioteką bet ir apie jos lankytojus. Renginio metu pristatyta Lietuvos integrali bibliotekų informacijos sistema (LIBIS), skirta ne tik pagrindiniams bibliotekos veiklos procesams automatizuoti, bet ir vykdyti tarpbibliotekinio abonemento funkcijas, keistis bibliografiniais įrašais, duomenų bazėse esančią ir sklaidai skirtą informaciją integruoti į pasaulinius katalogus. Pristatytos ir kitos svetainės: https://www.ibiblioteka.lt, https://www.naxosmusiclibrary.com, „Ebsco”, kurios padeda mokiniams ir studentams visavertiškai išnaudoti bibliotekos galimybes.

Turėjome galimybę išbandyti interaktyvias knygas, kurios ne tik smagios, bet ir lavinančios, daugiau sužinojome apie bibliotekos vykdomą „Etnobook” projektą, kurio metu mokiniai vyksta į Ukrainą, susipažįsta su šios šalies žmonėmis, papročiais, tradicijomis. Tai puiki galimybė tiems, kurie nori išbandyti kažką naujo, pažinti šalies kultūrą, asmenybes. Dar viena bibliotekos naujovė, apie kurią žino retas – mini studija, kurią jau naudojasi policijos pareigūnai ir karininkai vesdami paskaitas, atviras diskusijas, protų mūšius. Tai išbandėme ir mes, sužinojome, ką reiškia būti gyvame eteryje, kaip vyksta informacijos sklaida ir pasiekia internetinę erdvę.

Bliotekininkės įdomiai papasakojo apie savo specialybę, jos ypatumus, teigė, jog tai ne nuobodus darbas, kaip mano daugelis, o daug jėgų ir kūrybiškumo reikalaujanti profesija. Renginio pabaigoje turėjome galimybę nemokamai įsigyti bibliotekos skaitytojo pažymėjimą, tai – dovana nuo Jono Lankučio viešosios bibliotekos bendruomenės.

Gimnazijos informacijos sklaidos klubo korespondentė Gabrielė 

Inauguruota naujoji Gargždų „Vaivorykštės” gimnazijos mokinių prezidentė

Spalio vienuoliktą dieną įvyko gimnazijai svarbi šventė – mokinių prezidentės inauguracija. Nors rinkimai rengti dar gegužę ir naujai išrinkta mokinių prezidentė jau spėjo daug ką nuveikti, jai teko visos mokyklos bendruomenės bei svečių akivaizdoje prisiekti tinkamai atstovauti gimnazijos mokiniams.

Gargždų „Vaivorykštės” gimnazijos mokiniai jau nuo ryto intensyviai ruošėsi,  repetavo, kad šventė praeitų sklandžiai. Po pamokų visi susirinko į aktų salę, kur prasidėjo nekantriai laukta prezidentės inauguracija, kurios kulminacija – iškilminga prezidentės, mokinių prezidentūros ir jos vadovės priesaika. Į šį postą demokratiškai išrinktą Deimantę sveikino administracija, klasių atstovai, mokytojai, bendraklasiai, draugai. Nuoširdžių žodžių, palinkėjimų nestokojo ir svečiai: Klaipėdos rajono mero pavaduotoja Rūta Cirtautaitė, kuri linkėjo prezidentei visokeriopos sėkmės ir užsibrėžtų tikslų įgyvendinimo, Gargždų „Kranto” pagrindinės mokyklos atstovai. Deimantę taip pat pasveikinti atvyko jos mama su senele ir mažuoju broliuku. Ji priminė, jog šiame kelyje bus ir pakilimų, ir nuolydžių, bet tėvai ir mokyklos bendruomenė visada padės juos įveikti. Naująją prezidentę pasveikino ir muzikiniais pasirodymais, už tai dėkojame Gargždų kultūros centro vaikų šokio studijai „Trepsiukas” ir jos vadovei Lilijai Šepčenko, gatvės šokių grupei „Feel It” bei jos vadovei Anželinai Papievienei, gimnazijos chorui ir jo vadovei Jūratei Surblienei.

Kaip minėjo pati prezidentė, šios šventės ji labai laukė, tačiau net nepajuto, kaip greitai prabėgo laikas ir jau dabar daugybė darbų yra padarytų ir dar daugiau jų bus per dvejus kadencijos metus. „Labiausiai džiaugiuosi supratusi, jog turiu pačią supratingiausią ir nuostabiausią komandą, kuri visada pasiruošusi dirbti ir man padėti“, –  teigė Deimantė.

Gimnazijos informacijos sklaidos klubo korespondentė Gabrielė 

Tu gali išgelbėti gyvybę

Gimnazijoje paminėta Pasaulinė organų donorystės diena. Ketvirtus metus tradicija tapusioje kraujo donorystės akcijoje „Mes – laukiančiojo pagalbos viltis“, kurią organizavo visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Rasa Palionienė ir etikos mokytoja Ilma Agajan kartu su Nacionalinio kraujo centro Klaipėdos filialo specialistais, neatlygintinai davė kraujo  33 gimnazijos mokiniai, mokytojai ir Klaipėdos rajono gyventojai.

NKC Klaipėdos filialo donorų organizatorius Gintautas Žiuplys džiaugėsi savanorių gausa: Klaipėdos rajone per porą metų dovanojančiųjų kraujo skaičius padvigubėjo, užfiksuotas rekordas – 116 kraujo donorų. Specialistas akcentavo, kad akcijos metu didžiulis dėmesys skiriamas donorui, užtikrinamas saugumas prieš ir po kraujo davimo. NKC vienas iš svarbių tikslų – remti kilnią donorystės misiją ir skatinti žmones duoti kraujo kelis kartus per metus.

Gimnazijos bibliotekininkė Barbora Dotienė jaučia pareigą davyvauti donorystės akcijoje, nes tik dėl gerų žmonių kadaise paaukoto kraujo šiandien gali džiaugtis gyvenimu. Ji su malonumu ir dėkingumu širdyje dovanojo kraujo 11 kartų. Mokytoja Ilma Agajan donorystei ryžosi pirmą kartą, tikėdama, kad savo pavyzdžiu paskatins ir kitus. Abiturientė Saulė Grigonytė, galvojanti savo ateitį sieti su medicinos studijomis, kraujo donorystei ruošėsi atsakingai, iš anksto domėjosi, kaip tinkamai pasirengti, kad galėtų įgyvendinti keletą metų puoselėtą svajonę tapti donore. Mokinė tądien jautėsi pakiliai, džiaugėsi organizatorių nuoširdumu ir rūpestingumu bei dovanomis, mokytojų supratingumu ir dėmesiu. Mergina teigia, kad tokios akcijos organizavimas gimnazijoje turi įtakos jaunimo pilietiškumo, atsakingo požiūrio į gyvenimą ugdymui, skatina savanorystę.

Kiekvienas duodantis kraujo gali išgelbėti gyvybę, išgelbėk ir tu!

Pamiršai, negalėjai būti donoru?

Ne bėda. Nacionalinis kraujo centras kiekvieną mėnesį organizuoja kraujo donorystės akciją. Norite surengti kraujo donorystės akciją savo darbovietėje ar bendruomenėje? Susisiekite tel. 852392443, 864046994, elektroniniu paštu akcija@kraujodonoryste.lt Galite apsilankyti NKC Klaipėdoje adresu – Naikupės g. 28, prieš atvykdami paskambinkite tel. 846366055.

Gargždų „Vaivorykštės“ gimnazijos mokinė Odeta – kraujo donorė 

KVIETIMAS dalyvauti konkurse „Praeities stiprybė – dabarčiai“ 

Nuostatai_1.pdf (129.19KB)
Nuostatai_1.pdf (129.19KB)


LR Konstitucijos egzamino 2 etapo nugalėtojai: Eglė Eidėnaitė, IVc, Eidenis Kasperavičius, IIIa, Lukas Rimkus, IIIf, Žanas Zabėlius, IIIa. Gimnazistų istorijos mokytojos – Vida Mockuvienė, Ingrida Jančauskienė ir Gražina Pupšienė.

 

Linkime sėkmės finale, kuris vyks Vilniuje. Spalio 5 dieną gimnazijoje pristatytas projektas  ,,Mozaika – dovana gimnazijai ir miestui”. Ieškota idėjų ir technikų, kaip geriau atskleisti vientisą kūrinį, sudėliotą iš įvairiaspalvių piešinių ant kartono lapų, norėta pagerinti Lietuvos rekordą ir sukurti didžiausią piešinių mozaiką ant žemės. Mozaika kurta ištisus metus. Naudotos  trys spalvos: geltona, žalia, raudona. Projektas skirtas trims labai gražioms progoms –  Lietuvai-100, Gargždams-765, ,,Vaivorykštės” gimnazijai-30, todėl mozaika kurta panaudojant lietuvių tautinus raštus bei simboliką: rombą, kvadratą, tulpę, leliją... Ornamentas sudaromas iš vieno ar kelių ritmiškai pasikartojančių geometrinių ar vaizdinių elementų, kurie piešinio paviršiuje dėstomi atsižvelgiant į atskiras jo dalis bei visumą. Darbo pradžioje tikslinome projekto eskizą, skaičiavome lapus. Sunkiausia buvo padengti lapus pagrindo spalva (sunaudota 20 dažymo volelių) bei įspaudų formų pjaustymas.

Mozaikai panaudoti 1753 kartono lapai (46×64 cm), 20 litrų baltų dažų, 20 buteliukų dažų pigmentų. Tikėjomės sudėti 23,00 m × 22,40 m stačiakampės formos mozaiką (toks buvo projekto sumanymas, plotas būtų 515,2 m² iš 1750 lapų), bet lietus sutrukdė mozaiką dėlioti lauke, todėl mozaika buvo dėliojama gimnazijos sporto salėje (reikėtų dviejų sporto salių ploto, kad išdėliotume vientisą mozaiką), pratęsiant mozaikų juostas į koridorius ir pirmo aukšto fojė. Liudininkai ir fiksuotojai suskaičiavo 1753 lapus ir 516,08 m². Rekordą dar turi patvirtinti agentūra „Factum“. Lietuvoje rekordai registruojami pagal taisykles, kurios atitinka tradicinius Gineso (Guinness) pasaulio rekordų knygoje keliamus reikalavimus, jos yra šiek tiek papildytos ar patikslintos, pritaikytos agentūros „Factum“ darbo sąlygoms. Tikimės sulaukti teigiamo atsakymo.

Labai ačiū spaustuvei, kuri parėmė mus kartono lapais, gimnazijai už nupirktus dažus  bei visiems, kurie darbais ar mintimis prisidėjo prie mozaikos kūrimo.

Joana Lukienė,

dailės ir technologijų mokytoja ekspertė 

Kviečiame kūrybingus mokinius pasidalinti savo mintimis, idėjomis ir pademonstruoti viešojo kalbėjimo įgūdžius konferencijoje „Patirčių kaleidoskopas (Kaleidoscope of Personal Experience).  

Pasidomėkite čia...
Nuostatai.pdf (641.57KB)
Pasidomėkite čia...
Nuostatai.pdf (641.57KB)


Vyresnių klasių mokiniams inicijuojamas rašinių konkursas žmogaus teisių tema. Rašinius anglų kalba galima siųsti iki spalio 31 dienos. Išsami informacija apie konkursą yra šiose nuorodose:  https://lt.usembassy.gov/lt/lietuvos-moksleiviai-kvieciami-dalyvauti-rasiniu-konkurse-apie-zmogaus-teises/WEEE forumas ir VšĮ „Elektronikos gamintojų ir importuotojų organizacija“ organizuoja Tarptautinę elektronikos atliekų dieną, kuri bus minima spalio 13 d. Tokiu būdu prisidėtumėte prie visuomenės, ypač vaikų ir jaunimo, informavimo ir švietimo apie atliekų tvarkymą bei pakartotinį gaminių naudojimą. 

„IDĖJA MOKYKLAI. VIRTUALIŲ APLINKŲ PANAUDOJIMAS MOKANT(-IS)“

Ar technologijos gali pakeisti švietimą į gerąją pusę? Taip. Tačiau jos neturi būti tikslas, o tik priemonė... sužinoti, pažinti, patirti, bendrauti, padėti vienas kitam, džiaugtis vienu kitu, pastebėti vienas kitą ir kt. Technologijų buvimas mokykloje savaime nėra progresas. Pirmenybė turi būti teikiama ne įrangai, o tam, ką ji gali suteikti mokiniams ir bendruomenei.

Sužinokite plačiau apie spalio 29–30 d. gimnazijoje vyksiantį renginį. 

Konferencijos programa
Lankstinukas.pdf (207.39KB)
Konferencijos programa
Lankstinukas.pdf (207.39KB)


Mokyklų draugystė skaičiuoja dešimtmečius

Gargždų „Vaivorykštės“ gimnazija jau 26 metus vykdo projektą „Draugystė su Švabacho menų gimnazija“. Rugsėjo 20 – spalio 1 d. dvidešimt keturi I–IV klasių mokiniai ir juos lydintys trys mokytojai viešėjo Švabacho mieste (Vokietija). Kelionės tikslas – susipažinti su šios šalies kultūra, papročiais, bendraamžių gyvenimo ir mokymosi ypatumais, patobulinti anglų kalbos žinias ir kalbėjimo įgūdžius. Skaitykite plačiau->Tarptautiniai ir šalies projektai 


Spalio mėn. gimnazijos aktų salėje vyko pirmosios pagalbos mokymai. Į svečius ketvirtą kartą atvyko skubios medicinos pagalbos specialistai Lina Končienė ir Kęstutis Stasaitis. Šie žmonės ypač pabrėžė pirmosios pagalbos teikimo svarbą. „Atrodo, tai yra paprastas dalykas, tačiau praktika rodo, jog tai nėra lengva. Kokybiški paspaudimai užtikrina gyvybės atstatymą“, – kalbėjo L. Končienė.

Per mokymus gimnazistai praktiškai susipažino su pradiniu gaivinimu (apalpimo metu, užspringus, AID – automatinio išorinio defibriliatoriaus naudojimu viešose vietose), sužinojo bendrąsias žinias apie masyvaus kraujavimo stabdymą. Tai – ypač reikalinga informacija, kurią svarbu pakartoti įvairiuose gyvenimo etapuose.

Gimnazijos informacijos sklaidos klubo informacija

SVEIKINAME Lietuvos Konstitucijos egzamino 1-o etapo nugalėtojus – IIb, IIIa, IIIc, IIIf, IVg, IVf ir IVg klasių gimnazistus Liudą, Deimantę, Eidenį, Luką, Robertą, Joną ir Eglę bei jų istorijos mokytojas. Ar kada nors susimąstėme, kam mokykloje reikalingi tėvai? Atsakymas paprastas: tėvai mokykloje reikalingi savo vaikams.

Štai mokslininkų argumentai:

• Kai tik tėvai pradeda aktyviai domėtis gyvenimu mokykloje, auga ne tik vaikų mokymosi motyvacija, bet ir bendras jų domėjimasis ugdymu.

• Kai tėvai aktyviai domisi vaiko mokymusi ir mokymu, vaikas daro didesnę pažangą ir pasiekia geresnių rezultatų.

• Kai tėvai aktyviai dalyvauja vaikų ugdyme, jie daro gerą įtaką vaikų savęs vertinimui, pasitikėjimui savimi.

• Kai tėvai mokykloje kartu su savo vaikais dalyvauja renginiuose, jie padeda vaikams lengviau prisitaikyti prie naujų situacijų, pastiprina juos, daro gerą įtaką vaikų auklėjimui ir ugdymui. Na, o kam mokslininkų argumentų maža, verta prisiminti, kad būti su savo vaikais kartu jiems svarbioje aplinkoje, dalyvauti kartu su jais įvairiose ugdymo veiklose, pažinti savo vaikus skirtingose aplinkose – tiesiog smagu, gera ir prasminga.