Gargždų „Vaivorykštės" gimnazija
 

DofE


Nuo 2015 Gargždų „Vaivorykštės“ gimnazija įgyvendina „The Duke of Edinburgh‘s International Award“ (DofE) tarptautinę programą, kurios tikslas – ugdyti jaunuolių talentus mokantis iš patirties, įveikiant iššūkius ir įprasminant savo laisvalaikį.

DofE programa – tai iš Edinburgo atkeliavusi asmeninio augimo programa, Lietuvoje nuo 2006 metų sėkmingai įgyvendinama organizacijose, dirbančiose su 14–24 metų jaunimu. Mes, Gargždų „Vaivorykštės“ gimnazija, taikydami šią programą, skatiname jaunuolius išsikelti asmeninio tobulėjimo tikslus ir jų sistemingai siekti, ugdytis talentus ir didinti pasitikėjimą savimi; užsiimti savanoriška veikla bei ugdyti socialinę atsakomybę; skatintiname jaunuolius užsiimti sveika gyvensena, gerinti savo fizinę formą, rūpintis savo fizine bei psichikos sveikata; skatiname ugdytis komandinio darbo įgūdžius, išmokti pozityviai spręsti konfliktus.

Dalyvaudami DofE apdovanojimų programoje, jaunuoliai išsikelia individualius asmeninio tobulėjimo tikslus ir savo laisvalaikiu siekia jų. Žygių programos daliai vadovauja DofE žygių instruktorius Giedrius Žemaitis.

Programa pagal amžių yra išskirstyta į tris pagrindinius lygius, kuriuos įgyvendinus gaunamas įgūdžių ir nuopelnų įvertinimo sertifikatas ir lygio ženklelis. Šios programos sertifikatas yra pripažįstamas tiek Lietuvoje, tiek užsienio šalyse.

DofE programos dalyviui suteikiamos ios galimybės: 

•    susirasti naujų draugų;

•    mokytis tolerancijos;

•    išmėginti naujas veiklas;

•    geriau susipažinti su savo stiprybėmis ir silpnybėmis;

•    patirti nuotykių;

•    pasiruošti tolimesniems savo gyvenimo etapams;.

DofE apdovanojimai yra ypač vertinami darbdavių, nes parodo jaunuolių gebėjimą motyvuoti save, mokytis iš patirties bei efektyviai planuoti savo veiklą.

Plačiau apie programą: http://www.dofe.lt/

2017m. sausis – kovas

Šaunieji DofE dalyviai ne tik sėkmingai vykdo savo veiklas, bet jau spėjo ir tapti šaunia draugų kompanija, kurie susitikę krizena tik iš jiems žinomų nutikimų vykdant veiklas ar  ruošiantis žygiui.

 

Taip pat labai džiaugiamės ir didžiuojamės mūsų sidabro siekančiomis dalyvėmis Julija ir Urte, kurios entuziastingai išskubėjo į Vilnių, kur vasario 1 – 3 dienomis savanoriavo „The Duke of Edinburgh‘s International Award Lietuva“ programos pristatyme Lietuvos respublikos  švietimo ir mokslo ministerijos organizuojamoje tarptautinėje mokymosi, žinių ir karjeros planavimo parodoje „Studijos 2017".


BENDRADARBIAVIMAS!

2016–2017 m.m. gimnazija pratęsė bendradarbiavimo sutartį dėl The Duke of Edinburgh’s International Award (DofE) apdovanojimų programos įgyvendinimo mokykloje. Programa yra subalansuota ir holistinė, todėl programos dalyviai vykdo tiek sportines, tiek intelektualines veiklas. Individualus tobulėjimas sudaro galimybes ypač sparčiam asmeniniam tobulėjimui, o grupinės veiklos lavina socialinius įgūdžius. Įvykdę programą dalyviai gauna ženklelius ir tarptautinius sertifikatus, kurie įteikiami Didžiosios Britanijos ambasadoje Vilniuje. Praėjusiais mokslo metais buvo pasiekti pirmieji 3 Bronzos apdovanojimai. Jeigu pageidaujate dalyvauti šioje programoje, kreipkitės į DofE koordinatorę direktoriaus pavaduotoją ugdymui Danutę Mockienę (107 kab.), DofE vadovę Viktoriją Godiliauskienę (209kab.) arba žygių vadovą Giedrių Žemaitį (122 kab.). Daugiau informacijos apie programą galite rasti internete adresu www.dofe.lt

2016-11-30

2016 m. lapkričio 26d. LR Švietimo ir mokslo ministerijoje buvo paminėtas DofE programos dešimtmetis Lietuvoje ir daugiau kaip 50 jaunuolių apdovanoti sidabro ir bronzos ženkleliais. Atkakliuosius DofE programos dalyvius, programos vadovus ir beveik 240 renginio svečių būrį įkvepiančiomis kalbomis pagerbė Jungtinės Karalystės ambasados, Švietimo ir mokslo ministerijos atstovai, maratonininkė Vaida Žusinaitė. Įteikta per 100 padėkų, apdovanojimų ir sertifikatų tiems, kurie prisidėjo prie programos augimo. Renginį grafinio fasilitavimo būdu vizualizavo Erasmus+ projekto dalyviai, DofE programos vadovai iš 7 užsienio šalių: Jungtinės Karalystės, Nyderlandų, Rumunijos, Slovakijos, Čekijos, Italijos ir Lietuvos.

Keletas kadrų iš šventės

2016-09-08

Komandos formavimo užsiėmimai ant virvių

Rugsėjo 8-ąją dieną (ketvirtadienį) Gargždų „Vaivorykštės“ gimnazijos mokiniai, o ypatingai „The Duke of Edinburgh‘s“ tarptautinių apdovanojimų programos dalyviai, turėjo puikią progą sudalyvauti „Socialinio suflerio“ organizuojamoje žemutinių virvių technologijų trasoje bendradarbiaujant su DofE apdovanojimų programa. Gimnazija jau nuo praėjusių mokslo metų laukė šių užsiėmimų Gargžduose. Taigi šį ketvirtadienį iš Vilniaus atvažiavęs instruktorius Vytautas juos ir surengė. Šie virvių užsiėmimai gimnazijoje pritraukė daugumos mokinių dėmesį, tačiau ne visi turėjo galimybę sudalyvauti, nes užsiėmimai vyko tik trys ( 3 komandos po 12 mokinių). Virvių užsiėmimų metu yra ugdomas komandinis darbas bei tvirtybė, nes komanda turi pereiti metro aukšyje pakabintomis virvėmis nuo vieno medžio prie kito, be žmonių, kurie stovi ant žemės, pagalbos. Po užsiėmimo kartu su instuktoriumi aptariama komandinio darbo patirtis, įspūdžiai. Tai puiki proga su savo draugais išbandyti komandos tvirtybę, įveikti baimes ir gerai praleisti laiką!

Nuotraukų galerija

Trumpas video

2016 m. birželis

Apie mus rašo :)

http://mano-gargzdai.lt/component/k2/item/8538-vaivorykstes-gimnazistams-edinburgo-hercogo-apdovanojimai

http://www.ve.lt/naujienos/visuomene/svietimas/ambasadore-iteike-edinburgo-hercogo-apdovanojimus-1473112/  

2016-06-17

Pirmieji bronzos ženkleliai mūsų gimnazistėms

Julija Plesevičiūtė, Iia

Urtė Ilginytė, Ig

Katryna Ilginytė, IIIf


2016-06-13

Kokybės vizitas, skirtas DofE programos įgyvendinimui

Birželio 13d. gimnazijoje lankėsi „The Duke of Edinburgh's International Award Lietuva” programos kokybės vadovas Žilvinas Mažeikis. Kokybės vizito tikslas – drauge su DofE programos dalyviais, vadovais, gimnazijos direktore aptarti, kaip programą įgyvendinti sekasi mūsų gimnazijai, su kokiais iššūkiais susiduria tiek dalyviai, tiek pati organizacija, kurios mokiniai dalyvauja joje.

2016-06-06

DofE kvalifikacinis bronzos žygis

Birželio 3 – 4 d. gimnazijos DofE programos dalyviai dalyvavo kvalifikaciniame žygyje Klaipėdos raj. apylinkėse. Džiaugiamės, kad dalyviai sėkmingai žengė dar vieną žingsnį programos ženklelio link.

2016-05-10

DofE bronzos bandomasis žygis gegužės 7 – 8d.