Mokomės kitaip: trys sostinės

• Paskelbta: 2023-05-23

Mokomės kitaip: trys sostinės

Gegužės 12–14 d. 46 gimazistai, lydimi mokytojų A. Kalinauskienės, D. Galeckienės ir K. Ruškienės, dalyvavo pažintinėje – pramoginėje išvykoje „Trys sostinės prie Baltijos jūros“.

Pirmąją viešnagės dieną aplankėme Talino senamiestį, Tompea pilį ir Domo katedrą, Senojo Tomo ir Storosios Margaritos bokštus, grožėjomis pavasartiniais žiedais pasipuošusiu Kadriorgo parku. Vakare akis džiugino įspūdingi Baltijos jūros vaizdai  ir nuostabus saulėlydis.

Šeštadienio rytą mus pasveikino gausybė mažų salelių, alsuojančių skandinaviškų stiliumi,  išsibarsčiusių Baltijos jūroje. Stokholmo centre aplankėme rotušę, kurioje teikiamos Nobelio premijos, karališkuosius rūmus, senąją katedrą, Riterių bažnyčią, kurioje palaidoti šalies monarchai. Ypatingai visus sužavėjo mažiausia Stokholme skulptūrėlė bei siauriausia gatvelė. Istorijos didybę galėjome pajausti lankydamiesi „Vaza“ muziejuje, kuriame eksponuojamas didingas, iš jūros dugno iškeltas XVII a. karališkasis laivas, jūros dugne išgulėjęs daugiau nei 300 metų.

Paskutiniają dieną lankėmės Rygoje. Miestas sužavėjo savo senamiesčiu, parkais, paminklais ir painiais gatvelių labirintais.

Kelionėje patyrėme daug įspūdžių, sužinojome daug naudingos informacijos, turėjome galimybę panaudoti anglų kalbos, pagilinti istorijos ir net ekonomikos  žinias ir smagiai praleidome laiką. Nors ir pavargę, tačiau laimingi grįžome namo su galvose kirbančia mintimi „O kur kitąmet...?“

Anglų kalbos mokytoja Alina Kalinauskienė