Protmūšis, skirtas Žemės dienai

• Paskelbta: 2024-03-20

Protmūšis, skirtas Žemės dienai

Kovo 19 dieną ,,Vaivorykštės“ gimnazijos IIa, IIc, IIg ir III gimnazijos klasių mokiniai dalyvavo respublikiniame protmūšyje, skirtame paminėti Pasaulinę Žemės dieną.  Renginį organizavo pakuočių atliekų tvarkymo organizacijos „Gamtos ateitis“ atstovai. Mokinius dalyvauti paskatino geografijos mokytoja Jurga Venckauskienė, biologijos mokytoja Raimonda Kundrotienė ir istorijos bei pilietiškumo mokytoja Gražina Pupšienė. Mokiniai prie protmūšio jungėsi kiekvienas atskirai savo išmaniaisiais įrenginiais (telefonais), pasinaudoję QR kodu ar papildoma info, kurią organizatoriai parodė per ZOOM. TV laidos transliacijos metu ne tik buvo skaitomi ir rodomi klausimai apie rūšiavimą ir tvarumą, bet buvo komentuojami teisingi atsakymai bei skelbiama informacija apie pirmaujančius žaidimo dalyvius. Mokiniai ne tik pasitikrino savo žinias, bet ir sužinojo naujų, dar negirdėtų dalykų, pvz.: 500 milijonų baltųjų meškų yra kairiarankės, stiklą galima perdirbti daugybę kartų, o kramtomoji guma pagaminta iš naftos polimerų. Mokinius nustebino liūdna statistika, kad kasmet į jūras ir vandenynus patenka apie 10 milijonų tonų šiukšlių. Mokiniai supranta: atsakingai vartojant, dalinantis daiktais, perdirbant jau panaudotus daiktus galima prie taršos mažinimo.

Pasidžiaukime laimėjimais: protmūšio nugalėtojais tapo Neringa Žiliūtė (IIg kl.), Emilijus Zablackas (IIc kl.) ir Auksė Bočkutė (IIa kl.). Dar dešimt mokinių, protmūšyje pasiekusių geriausius rezultatus, bus apdovanoti asmeninėmis dovanėlėmis.

Raimonda Kundrotienė, Gargždų ,,Vaivorykštės“ gimnazijos biologijos mokytoja