Žemės dienos minėjimas

• Paskelbta: 2024-03-25

Žemės dienos minėjimas

Kovo 20-ąją visame pasaulyje minima Žemės diena. Šią dieną prasideda astronominis pavasaris bei ateina pavasario lygiadienis, kada dienos ir nakties ilgumas tampa vienodas visuose Žemės rutulio kampeliuose. Tai viena svarbiausių ir gražiausių aplinkosauginių švenčių. Ši diena išreiškia viso pasaulio žmonių norą išsaugoti tai, kas visiems mums svarbiausia: švarų orą, vandenį, dirvožemį, gyvąją gamtą. Žemės diena suvienija žmones bendram rūpesčiui dėl mūsų visų namų.

Pasaulinę žemės dieną pamini ir Gargždų „Vaivorykštės” gimnazijos IIIc klasės gimnazistė Emma Paulauskytė bei Ih klasės gimnazistas Kajus Andrijauskas, dalyvaudami mokinių gamtosauginiame forume „Baltijos Jūra – mūsų turtas ir rūpestis”. Emma ir Kajus ne tik praplėtė žinias įvairiais aspektais: ekologiniu, ekonominiu, socialiniu, kultūriniu, bet ir  pristatė projektinius darbus „Baltijos jūros tarša, dabartis ir perspektyvos“ ir „Jūros tarša prasideda mūsų namuose“.

Gimnazistams padėjo pasiruošti chemijos mokytoja metodininkė Jurgita Gerulskienė, ekonomikos mokytoja Vida Valaitytė-Ivachnenko, biologijos mokytoja ekspertė Raimonda Kundrotienė.

Mokiniai apdovanoti saldžiomis dovanėlėmis.

Mokytoja Jurgita Gerulskienė