Paminėjome Gedulo ir vilties dieną

• Paskelbta: 2024-06-18

Paminėjome Gedulo ir vilties dieną

Birželio 14 dieną Ia, Id ir If klasių mokiniai su mokytojais Vida Mockuviene, Aivaru Rimkevičiumi, Nerija Valinčiene dalyvavo integruotoje istorijos, geografijos, lietuvių kalbos ir literatūros pamokoje, skirtoje Gedulo ir vilties dienai paminėti. Iš pradžių mokiniai turėjo atlikti užduotį – surasti Gargždų miesto  žymius objektus: partizanų vado Jono Žemaičio Vytauto tėvų kapą, paminklą negrįžusiems tremtiniams, politiniams kaliniams, partizanų vado Antano Stalmoko paminklinę lentą, paminklą Rainių žudynių kankiniams atminti, skulptūrinę kompoziciją poetui kunigui Mykolui Vaitkui ir kt. Vėliau, aptarus užduotį, senojo Gargždų parko amfiteatre vyko pokalbis apie tą baisiąją 1941 metų birželio 14-ąją, kai visoje Lietuvoje prasidėjo didieji trėmimai. Ta proga prisimintos ištraukos iš Dalios Grinkevičiūtės memuarų „Lietuviai prie Laptevų jūros“.

Lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Nerija Valinčienė