Vilko vaikų atminimo diena

Šių metų rugsėjo 14 dieną pirmą kartą minima nauja LR Respublikos Seimo patvirtintina atmintina data – Vilko vaikų atminimo diena. Būtent šią dieną 1991 metais Lietuvoje, Klaipėdoje, įvyko pirmasis buvusių Rytprūsių krašto vokiečių vaikų susirinkimas. Šios dienos atminimą gimnazijoje įprasmino dvyliktokai Mikas Grikšas (IVc) ir Liepa Šideikytė (IVf), rugsėjo 14-18 d. vesdami pilietiškumo pamokas I ir II klasių gimnazistams, pristatydami kilnojamąją parodą apie Vilko vaikus, diskutuodami apie tragiškus Vilko vaikų likimus, jų išgyvenimus, emocijas. Klasių valandėlių metu kiti gimnazistai žiūrėjo filmo „Vilko vaikai“ fragmentus, diskutavo apie pokario problemas, susiedami jas su dabartiniais įvykiais Ukrainoje.

Pasiruošti pamokoms dvyliktokams padėjo ir metodinę medžiagą klasių vadovams parengė gimnazijos TUC vadovės istorijos mokytojos Vida Mockuvienė ir Ingrida Jančauskienė.

Autorius:
Ingrida Jančauskienė