Sėkmės kelias – bendrystė, vertybės ir drąsa keistis
- Paskelbė : Barbora Dotiene
- Paskelbta: 2025-05-27
- Kategorija: Aktualijos
Tūkstantmečio mokyklų sėkmės kelias – bendrystė, vertybės ir drąsa keistis
2025 m. gegužės 27 d. Gargždų „Vaivorykštės“ gimnazijoje įvyko išskirtinė Klaipėdos rajono švietimo bendruomenės šventė – konferencija „Pažangos programa „Tūkstantmečio mokyklos I“: Mokyklų tinklaveika: įtraukiojo, kultūrinio, STEAM ugdymo, lyderystės įskiepis“, atskleidusi, kaip Klaipėdos rajono mokyklos įgyvendina pažangos programą „Tūkstantmečio mokyklos I“ (TŪM). Renginyje dalyvavo švietimo lyderiai, mokytojai, Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos atstovai, mokiniai bei partneriai. Šis renginys buvo ne tik svarbus įvykis, bet ir jaudinantis įrodymas, kad švietimo pažanga yra įmanoma tada, kai ją kuria sėkme tikintys, susitelkę ir vienas kitą palaikantys žmonės.
Klaipėdos rajono mokyklos – Gargždų „Vaivorykštės“, Veiviržėnų Jurgio Šaulio, Priekulės Ievos Simonaitytės gimnazijos – kartu su visa rajono švietimo bendruomene žengė drąsų žingsnį į pokytį. Per TŪM programą jos stiprino įtraukiojo ugdymo kultūrą, kūrė naujas mokymosi erdves, telkė komandą ir kėlė klausimus: kaip mokykla gali tapti visavertiška erdve kiekvienam vaikui? kaip integruoti technologijas? kaip išmokti būti kartu – kultūriškai, empatiškai, atsakingai?
Konferencijoje buvo pristatyta mokyklų pažanga keturiose esminėse srityse – įtraukiojo, kultūrinio, STEAM ugdymo ir švietimo lyderystės. Gargždų „Vaivorykštės“, Veiviržėnų Jurgio Šaulio bei Priekulės Ievos Simonaitytės gimnazijos tapo puikiais pavyzdžiais, kaip tvariai, bendruomeniškai ir vertybiškai įgyvendinami pokyčiai.
Renginio dalyviai išgirdo keturis svarbiausias švietimo kryptis išryškinančius pranešimus:
Asta Lesauskienė, Šiaulių r. Kuršėnų Pavenčių mokyklos-daugiafunkcio centro direktorė, kalbėjo apie švietimo lyderystę – ne teorinę, o tikrą, gimstančią iš nesėkmių ir išminties, įkvėpė drąsiai žvelgti į lyderystę ir pripažinti, kad nesėkmės gali būti vertingiausios pamokos.
Dr. Edita Karosienė, ugdymo platformos „Ateities inžinerija“ koordinatorė, pristatė STEAM ugdymą kaip būdą auginti kūrybingus problemų sprendėjus, pasirengusius ateities iššūkiams, kvietė pasitikti ateitį kūrybiškai – per STEAM ugdymą, kuris įkvepia tyrinėti, eksperimentuoti, kurti.
Inga Norkūnienė, inovatyvių tarpdisciplininių ugdymo ir edukacinių projektų kūrėja, kalbėjo apie kultūrą kaip švietimo širdį, formuojančią mąstymą ir vertybes, akcentavo kultūros vaidmenį mąstymo, vertybių ir savivokos ugdyme.
Sigita Koroliovė, „Litorinos“ surdopedagogė, atskleidė įtraukties svarbą, atvėrė duris į įtraukųjį mokymąsi – į procesą, kuriame kiekvienas mokinys yra matomas, girdimas ir vertinamas.
„Pasakyk man – ir aš pamiršiu. Parodyk – ir gal prisiminsiu. Įtrauk – ir suprasiu.“ (Konfucijus)
Po pranešimų vyko praktinės kūrybinės dirbtuvės, kuriose dalyviai ne tik gilino teorines žinias, bet ir išbandė įvairius metodus: nuo praktinės lyderystės iki inovacijų laboratorijose ir vizualinio ugdymo formų. Dar daugiau – konferencijos dalyviai turėjo progą patys patirti, kaip dirbama kuriant pokytį: kūrybinėse dirbtuvėse buvo diskutuojama, praktikuojama, kuriama. Mokytojai ir TŪM koordinatoriai, švietimo lyderiai dalijosi savo įžvalgomis, metodais, patirtimi. Tai tapo neįkainojama erdve bendradarbiavimui tarp pedagogų, vadovų ir švietimo ekspertų.
„Niekada nesuabejok, kad nedidelė žmonių grupė, pasiryžusi pokyčiams, gali pakeisti pasaulį. Iš tiesų tik taip visada ir įvykdavo.“ (Margaret Mead)
Konferencijos pabaigoje Gargždų „Vaivorykštės“, Veiviržėnų Jurgio Šaulio, Priekulės Ievos Simonaitytės gimnazijų atstovų sėkmių istorijos leido dar kartą įsitikinti – pažanga nėra atsitiktinumas. Ji gimsta iš kasdienio darbo, bendrystės ir drąsos keistis.
Tūkstantmečio mokyklos – tai ne vien infrastruktūra ar inovacijos. Tai – žmonės: mokytojai, klasių vadovai, specialistai, vadovai, mokiniai, kurie tiki, kad visi turi teisę į prasmingą, įtraukų, kūrybišką ugdymą(si). Jie eina, daro, bando, klysta, bet tiki. Tiki, kad mokykla gali būti ta vieta, kur augti gera – ne tik vaikams, bet ir suaugusiems. Ir kai tokio tikėjimo daug – jis tampa tikrove“, – kalbėjo konferencijos moderatorė.
Ryžtas ir atsidavimas kuria ne tik stipresnes mokyklas, bet ir visą bendruomenę, kurioje švietimas tampa sėkmės pamatu
„Nuoširdžiai dėkojame visiems Klaipėdos rajono švietimo bendruomenės nariams: mokytojams, vadovams, mokiniams, savivaldybės atstovams, partneriams, už drąsą ir ištvermę, už kūrybą ir atvirumą, už tai, kad kuriate švietimą, kuris vertas ateities“, – linkėjo Klaipėdos rajono pažangos programos „Tūkstantmečio mokyklos I“ koordinatorė Nijolė Gotlibienė ir Pažangos programos „Tūkstantmečio mokyklos I“ atstovės (ESFA) Jurga Ilčiukė ir Loreta Kačiušytė Skramtai.
Nijolė Balčikonytė,
Gargždų „Vaivorykštės“ gimnazijos STEAM veiklos koordinatorė, direktoriaus pavaduotoja ugdymui
-
- Paskelbta: 2025-05-26
- Kategorija: Aktualijos
Matematika ir ekonomika realaus turinio gyvenimiškose simuliacijose -
- Paskelbta: 2025-05-22
- Kategorija: Aktualijos
Mokiniai ugdėsi empatiją, įvardijo ir žalingus, ir pozityvius stereotipus -
- Paskelbta: 2025-05-21
- Kategorija: Aktualijos
Projektas finansuojamas Valstybės gynybos fondo lėšomis -
- Paskelbta: 2025-05-20
- Kategorija: Aktualijos
Tai priminimas, kad istorija gali slypėti ne tik muziejuose ... -
- Paskelbta: 2025-05-19
- Kategorija: Aktualijos
Esame Demokratijos žinių konkurse aktyviausiai dalyvavusi šalies mokykla! -
- Paskelbta: 2025-05-19
- Kategorija: Aktualijos
Netradicinė pamoka „Kranto“ progimnazijos 8d klasės mokiniams -
- Paskelbta: 2025-05-15
- Kategorija: Aktualijos
Šeima ir mokykla – geriausi vaiko atstovai, todėl bendradarbiavimas būtinas! -
- Paskelbta: 2025-05-14
- Kategorija: Aktualijos
Karolinos Januškaitės įspūdžiai -
- Paskelbta: 2025-05-09
- Kategorija: Aktualijos
Prašymai priimami nuo 2025 m. kovo 25 d. adresu https://ugdymas.klaipedos-r.lt