Žemės dieną – gamtosauginis mokinių forumas

Vasarė Gedmintaitė (IIa kl.) dalyvavo forume „Jūra – tai mūsų vartai į pasaulį“

Gargždų ,,Vaivorykštės“ gimnazijos IIa klasės mokinė Vasarė Gedmintaitė dalyvavo Klaipėdos miesto bendrojo ugdymo  mokyklų, neformaliojo ugdymo įstaigų mokinių gamtosauginiame forume Pasaulinei Žemės dienai paminėti „Jūra – tai mūsų vartai į pasaulį“.

Mokinių gamtosauginiai forumai Klaipėdos valstybinio jūrų direkcijoje vyksta nuo 2012 m. Tai tradicija tapęs mokinių ir mokytojų mėgiamas renginys, skirtas pasaulinei  Žemės dienai, pavasario lygiadienio paminėjimui. Kiekvienais metais forumo temos skirtingos. Forumo tikslas - skatinti mokinius domėtis Lietuvos valstybės jūrine istorija ir suvokti Baltijos jūros ekologinės būklės problematiškumą. Džiugu, kad mokiniai neabejingi gamtai.

Forume pranešėjai pateikė paruoštus stebėjimo bei tiriamuosius darbus – pranešimus, atsižvelgiant į rekomenduojamas temas jų nekeičiant. Forumo dalyvius pasveikino aplinkos ministras Simonas Gentvilas, Seimo Aplinkos apsaugos komiteto narė Ligita Girskienė. Į gamtosauginį forumą susirinko apie šimtas uostamiesčio 8–12 klasių mokinių. Forume išklausyta 15 pranešimų. Gimnazistė Vasarė skaitė pranešimą ,,Kodėl reikia mažinti plastiko naudojimą namų aplinkoje ir pramonėje?“. Gimnazistė ne tik  išsakė savo nuomonę apie plastiko taršą, bet  ir akcentavo, jog plastikas lieka pagrindine problema visame pasaulyje. Mokinė pateikė pasiūlymų, kaip reikėtų rūpintis atliekų tvarkymu. Mokinę paruošė biologijos mokytoja metodininkė Raimonda Kundrotienė.