Gimnazistės vienos iš tvarumo kūrėjų
- Paskelbė : Darius
- Paskelbta: 2025-10-27
- Kategorija: Didžiuojamės
Gimnazistės vienos iš tvarumo kūrėjų
Spalio 22 dieną Klaipėdos valstybinės kolegijos Technologijų fakultete vyko renginys „Klimato kaita – globali problema. Kaip gyventi tvariai?“, skirtas Aplinkos ministerijos rengiamai septintajai Klimato savaitei. Šios iniciatyvos tikslas – atkreipti visuomenės dėmesį į aktualiausius klimato kaitos klausimus ir skatinti tvarų gyvenimo būdą.
Renginyje dalyvavo trys Gargždų „Vaivorykštės“ gimnazijos IIi klasės mokinės – Agnė Riaukaitė, Kamilė Grykšaitė ir Ana Tomchuk, o į renginį jas lydėjo gimnazijos psichologė Laura Paulikaitė.
Renginio metu įvairių bendrovių atstovai pristatė temas, kurios supažindino su klimato kaitos problemomis. Buvo kalbama apie teisingą atliekų rūšiavimą, tvarumą, tirpstančius ledynus, dekarbonizacijos siekius, transporto taršą bei paviršinių nuotekų problemų sprendimo būdus.
Dalyvės klausėsi pranešimų apie aplinkos taršos mažinimą, apžiūrėjo darbų ekspozicijas bei demonstracines medžiagas, pristatančias taršos mažinimo galimybes. Taip pat buvo galima iš arčiau susipažinti su netaršiomis ir mažataršėmis transporto priemonėmis, padedančiomis mažinti šiltnamio efektą sukeliančių dujų koncentraciją atmosferoje.
Prie salės įėjimo buvo eksponuojami konkurso „Kuriame žalesnę ateitį“ projektai, kurių atstovai apdovanoti renginio pabaigoje. Gimnazijos komanda „Ekobiologai“ (IIi klasės mokinės Vaiva Rimkutė ir Agnė Riaukaitė) pristatė kūrybišką idėją „Gyvybės kelias“: sukurti veikiantys demonstraciniai biologijos pamokoms skirti modeliai „Kvėpavimo paslaptis“ ir „Regos kelias“, kurie įvertinti ir apdovanoti asmeninėmis renginio rėmėjų dovanėlėmis.
Didžiausio įvertinimo sulaukė IIi klasės mokinė Ana Tomchuk, kurios darbas „Antrasis skrydis“ pelnė pirmąją vietą. Kurdama savo kūrinį Ana siekė parodyti, kad net atliekos gali atgimti naujam, kūrybiškam gyvenimui. Iš perdirbtų medžiagų sukurtas paukštis simbolizuoja atgimimą ir viltį – tai priminimas, jog net panaudotas plastikas gali „pakilti“ į antrąjį skrydį, jei pažvelgsime į jį kūrybiškai. Mokinė svarsto, kad ateityje šią idėją galima būtų išplėtoti – sukurti didesnį, šviečiantį „Antrąjį skrydį“, kuris papuoštų viešąsias erdves ar ekologinius renginius, primindamas apie tvarumo, kūrybiškumo svarbą. Mokines konkursui ruošė biologijos mokytoja Raimonda Kundrotienė.
Tvarumas prasideda nuo mažų žingsnių. Kiekvienas iš mūsų gali prisidėti prie švaresnės, žalesnės ir sąmoningesnės ateities – tiek savo kasdieniais pasirinkimais, tiek idėjomis, kurios įkvepia pokyčiams.
Gargždų „Vaivorykštės“ gimnazijos biologijos mokytoja ekspertė
Raimonda Kundrotienė
-
Puiki žinia iš konkurso „Mes esame ateitis”
- Paskelbta: 2025-10-13
- Kategorija: Didžiuojamės
Sveikiname finalinio turo nugalėtoją Rusnę Liutvinaitę! -
Sveikiname ir didžiuojamės gimnazisto pasiekimais!
- Paskelbta: 2025-10-07
- Kategorija: Didžiuojamės
Jonas Stanevičius – Europos jaunių vicečempionas! -
„Vaivorykštės“ bendruomenė sveikina įvertintus kolegas!
- Paskelbta: 2025-10-06
- Kategorija: Didžiuojamės
Tarptautinės mokytojų dienos šventė Gargždų kultūros centre -
Rudens kroso varžybose ,,Vaivorykštės“ gimnazistai – pirmi
- Paskelbta: 2025-10-02
- Kategorija: Didžiuojamės
Sveikiname visus gimnazijos bėgikus, prisidėjusius prie komandos pergalės! -
Kūrybinių konkursų laureatai – ir mokiniai, ir mokytojai
- Paskelbta: 2025-09-29
- Kategorija: Didžiuojamės
Šios dvi naujienos kiekvieną gali padrąsinti realizuoti kūrybinius sumanymus -
Orientacinės varžybos – sveikos gyvensenos dalis
- Paskelbta: 2025-09-29
- Kategorija: Didžiuojamės
„Vaivorykštės“ gimnazijos komanda iškovojo I vietą! -
Kiekvienas svarbus – šiandien sveikiname apdovanotuosius
- Paskelbta: 2025-09-11
- Kategorija: Didžiuojamės
Padėkos ir piniginės premijos įteiktos 25 „Vaivorykštės“ bendruomenės nariams -
Brandos egzaminų rezultatai
- Paskelbta: 2025-07-14
- Kategorija: Didžiuojamės
Džiaugiamės ir sveikiname aukščiausią įvertinimą gavusius abiturientus -
Mokytojos apdovanotos Zigmo Žemaičio medaliais
- Paskelbta: 2025-06-27
- Kategorija: Didžiuojamės
Didžiuojamės ir sveikiname!
