Gimnazistai mini Ievos Simonaitytės metus

• Paskelbė : Mindaugas
  • Paskelbta: 2022-01-26
  • Kategorija: Renginiai

Seimo nutarimu 2022 m. paskelbti rašytojos Ievos Simonaitytės metais – sausio 23-ią dieną autorės 125-osios gimimo metinės. ,,Vaivorykštės“ gimnazijos antrokė Darija Sermontytė (konsultavo lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja metodininkė Zofija Vaitkuvienė) dalyvavo  Klaipėdos technologijų mokymo centro organizuotoje tarptautinėje mokytojų ir mokinių dalykinėje-metodinėje konferencijoje „IEVA SIMONAITYTĖ – paskutinė Mažosios Lietuvos metraštininkė“. Tokiu būdu  ir mūsų gimnazijoje pradėtas renginių ciklas, skirtas žymiai Klaipėdos krašto rašytojai.

Darija Sermontytė konferencijoje pristatė mokinių kūrybinį darbą ,,Klausimėlis“ . Gimnazistams pasiūlyta pasirinkta forma įtaigiai, žaismingai,  literatūrą integruojant su  informacinėmis technologijomis, etika, daile, paminėti ryškiausius Mažosios Lietuvos metraštininkės I. Simonaitytės  asmenybės bei kūrybos bruožus.

,,Vaivorykštės“ gimnazistų kūrybinis darbas  konferencijos organizatorių bei dalyvių buvo įvertintas teigiamai, nes jaunuoliai  savitai pristatė autobiografinių apysakų ir romanų  talentingą rašytoją, grožinėje literatūroje įamžinusią išskirtinius lietuvininkų likimus, garsinusią Klaipėdos krašto etnografinį savitumą.

Zofija Vaitkuvienė, gimnazijos lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja metodininkė