„Vaivorykštės“ gimnazijoje – Europos kalbų diena

  • Paskelbė : Darius
  • Paskelbta: 2022-09-29
  • Kategorija: Renginiai

„Vaivorykštės“ gimnazijoje – Europos kalbų diena

Rugsėjo 26 dieną švenčiama Europos kalbų diena. Šios šventės metu Europos valstybėse organizuojami įvairūs renginiai, siekiant paskatinti kalbų mokymosi įvairovę, išugdyti pagarbą visoms Europos kalboms, regionų ir tautinių mažumų kalboms.

Mūsų gimnazijos mokiniai ir mokytojai taip pat paminėjo šią dieną dalyvaudami netradicinėse veiklose. I-II klasių mokiniai anglų k. pamokose kūrė spalvingas dėliones, kuriose faktai apie anglų kalbą, mokinių sukurti ketureiliai, mokinių mintys apie kalbų svarbą, žymių žmonių sentencijos apie kalbą, frazeologizmai.  Rusų kalbos pamokose mokiniai kūrė atvirukus. Gimnazistų darbai papuošė mokyklos viešąsias erdves, atkreipė dėmesį į kalbų turtingumą.

III klasių gimnazistai dalyvavo protų kovose „Kalba – langas į pasaulį“ . Žaidimas vyko per anglų kalbos pamokas pasitelkiant išmaniąsias technologijas ir virtualias programėles: savo žinias, įgūdžius ir gebėjimus, naudodamiesi ,,Kahoot“  programa, gimnazistai išbandė atsakydami į klausimus, kuriuos paruošė ,,Vaivorykštės“  lietuvių, anglų ir rusų kalbų mokytojos.

2022 m. – Europos jaunimo metai! Europos Sąjunga jauniems žmonėms suteikia daugybę galimybių keliauti, pažinti, mokytis ir sužinoti. Lietuvių liaudies išmintis sako: „Ką jaunas išmoksi, visą amžių žinosi“. Tad nepraleiskite progos išmokti ką nors naujo! Gal tai bus nauja kalba? Gal ją išmokęs tapsi vertėju ir padėsi susikalbėti kitiems?

Kalbų mokymasis naudingas tiek jauniems, tiek vyresniems – niekuomet nebūsite per senas išmokti kalbą ir pasinaudoti jos teikiamomis galimybėmis. Net ir keli užsienio kalbos žodžiai suteiks jums galimybę surasti naujų draugų ir praplėsti akiratį. Kalbų mokėjimas atveria naujas mokymosi ir verslo galimybes, padeda lengviau pažinti kitas kultūras, skatina tarpusavio supratimą, bendravimą ir bendradarbiavimą.

 

„Vaivorykštės“ gimnazijos anglų kalbos mokytojos Inga Ulonienė ir Violeta Jurjonienė

Nepamirškite padėkoti autoriui
Ankstesnės naujienos
  • Elektroninis dienynas
  • Tėvams
  • Mokiniams
  • Mokytojams
Naujienų archyvas