Įdomios netradicinės pamokos

• Paskelbė : Mindaugas
  • Paskelbta: 2022-01-21
  • Kategorija: Aktualijos

Mūsų gimnazijoje ugdymas(is) organizuojamas įvairiais būdais. Štai visai neseniai interneto skaitykloje mokytojų Nerijos Valinčienės ir Zofijos Vaitkuvienės antrokų srautų mokinai dalyvavome netradicinėse lietuvių kalbos ir literatūros pamokose-paskaitose, kurias vedė Klaipėdos universiteto  Filologijos fakulteto studentas Robertas Šlioževičius – prieš kelerius metus pats buvęs Gargždų „Vaivorykštės“ gimnazistas. Pamokų svečias kalbėjo tokiomis temomis: „Biblija kaip literatūros ir kultūros tekstas, jos svarba Europos tapatybei“, ,,Šventojo Rašto atsiradimo istorija“. Studentas  pateikė įdomių, dar negirdėtų faktų apie Bibliją, jos sandarą bei atsiradimą. Pasidalijo patirtimi, kaip istorijas skaityti.  Skatino gimnazistus padiskutuoti, kokią žinutę siunčia perskaityti tekstai, pavyzdžiui ,,Babelio bokštas“.

Šiandienos literatūros pamokos mokinius kartais priverčia išeiti iš komforto zonos, nes ne visi išdrįsta atvirai reikšti savo nuomonę prieš visą klasę. Vykusios pamokos – puikios pratybos ateičiai. Jos padeda lavinti teksto suvokimą, medžiagos atrankos, rašymo įgūdžius, kūrybiškumą bei komunikacijos gebėjimus. Ne kartą įsitikinome, jog puikūs šios gimnazijos lietuvių kalbos ir literatūros mokytojai padeda tobulėti, nebijoti klysti. Pamokos yra organizuojamos kiek įmanoma įdomiau ir įvairiau (pavyzdžiui:  dalyvaujame konkursuose, viktorinose, paskaitose, konferencijose ir taip mokomės vieni iš kitų, žiūrime vaizdines medžiagas ir bandome išsiaiškinti tikrąsias jų reikšmes, kuriame stendinę medžiagą, skaitome pranešimus...) – kiekvienam galimybė tobulėti.

Danielė Domeikytė, gimnazijos antrokė