Naujos mokytojų patirtys

  • Paskelbė : Barbora Dotiene
  • Paskelbta: 2024-11-04
  • Kategorija: Aktualijos

Klaipėdos rajono mokytojai mokėsi Vilniaus Gedimino technikos universitete

        Klaipėdos rajono savivaldybė yra projekto ,,Tūkstantmečio mokyklos I“ partnerė. Lietuvos neformaliojo švietimo agentūra šešiolikai Klaipėdos rajono geografijos, gamtos ir tiksliųjų mokslų mokytojų organizavo mokymus „Ateities inovatyvių inžinerinių ir technologinių gebėjimų ugdymas. Ateities miestas: aplinkos apsauga“. Mokymų struktūrą sudarė teorinė dalis, konsultacijos nuotoliniu būdu ir praktinė dalis Vilniaus Gedimino technikos universitete (VILNIUS TECH).

        Spalio 14, 17 dienomis Vilnius Tech Aplinkos apsaugos ir vandens inžinerijos katedros docentė dr. Eglė Marčiulaitienė nuotoliniu būdu mokymų dalyviams pristatė teorinę dalį apie darnaus vystymosi principus, darnų vartojimą, atliekų tvarkymo hierarchiją, apie aplinkos oro, vandens ir dirvožemio kokybę, jos svarbą žmogui. Spalio 28-29 dienomis Klaipėdos rajono geografijos ir gamtos mokslų pedagogai praktinę mokymų dalį atliko Vilnius Tech Aplinkos ir inžinerijos fakultete. Pedagogų komandoms buvo sudaryta unikali galimybė naudojantis universiteto laboratorijų įranga atlikti tiriamuosius darbus ir išbandyti ją.

       Priekulės Ievos Simonaitytės gimnazijos mokytojai dinaminės olfaktometrijos metodu tyrė kvapo koncentraciją oro mėginiuose, paimtuose iš įvairių įmonių ventiliacijos angų. Dovilų pagrindinės mokyklos pedagogų komanda iš atsivežtų medžiagų gamino vandens valymo filtrą: buvo norima išsiaiškinti, kuri medžiaga iš užteršto vandens geriau absorbuoja teršalus. Veiviržėnų Jurgio Šaulio gimnazijos mokytojai, naudodamiesi oro kokybės matuokliais, nustatinėjo vidaus ir lauko oro kokybę. Mokytojai iš „Vaivorykštės“ gimnazijos tyrė iš skirtingų Gargždų apylinkių atsivežto dirvožemio kokybę. Mokymų dalyviai turėjo galimybę aplankyti triukšmo laboratoriją ir susipažinti su įvairiomis triukšmą izoliuojančiomis medžiagomis. Pedagogus ypač sudomino atliekų panaudojimas izoliacinių medžiagų gamybai, studentų ir mokslininkų tyrimai bei bendradarbiavimas diegiant naujoves versle. Mokytojai stebėjo lofilizacijos procesą ir vaišinosi lofilizuotais vaisiais bei daržovėmis. Klaipėdos rajono pedagogai – mokymų „Ateities inovatyvių inžinerinių ir technologinių gebėjimų ugdymas. Ateities miestas: aplinkos apsauga“ dalyviai –  Vilnius Tech  Tvarumo centro ekodizaino laboratorijoje iš panaudotų plastikinių maišelių, naudodami lyginimo presą, pasigamino knygų skirtukų, o iš atsivežtų antrinių žaliavų sukūrė „Atliekų mandalą“, kurią padovanojo Vilnius Tech Tvarumo centrui. Mokymų pabaigą gruodžio 12 dieną nuotoliniu būdu vainikuos Klaipėdos rajono pedagogų projektinių darbų pristatymai.

       Dėkojame Vilnius Tech Aplinkos apsaugos ir vandens inžinerijos katedros docentei dr. Eglei Marčiulaitienei ir Lietuvos neformaliojo švietimo agentūros mokymo programų koordinatorei Rūtai Orlauskienei už puikiai organizuotas veiklas, už nuoširdų bendravimą ir bendradarbiavimą. Tokia metodinė veikla leidžia pagalvoti apie darbo metodus, būdus, padėsiančius ugdyti asmenybę, gebančią laisvai ir prasmingai veikti kintančioje socialinėje bei kultūrinėje aplinkoje.

 

Gargždų „Vaivorykštės“ gimnazijos

biologijos mokytoja ekspertė Raimonda Kundrotienė

Nepamirškite padėkoti autoriui
Ankstesnės naujienos
  • Elektroninis dienynas
  • Tėvams
  • Mokiniams
  • Mokytojams
Naujienų archyvas