Gargždų „Vaivorykštės“ gimnazija

TAUTAdienis –   bendrystė ir stiprybė

  • Paskelbė : Darius
  • Paskelbta: 2026-05-28
  • Kategorija: Aktualijos

TAUTAdienis –   bendrystė ir stiprybė

 

Gargždų „Vaivorykštės“ gimnazijos mokytojai, paraginti mokytojos Ilonos Tulabienės,  šiemet prisijungė prie visoje Lietuvoje vykstančios TAUTAdienio iniciatyvos, kuri šalyje organizuojama jau antrus metus. Ši iniciatyva kviečia bendruomenes, įstaigas ir pavienius žmones aktyviai puoselėti tautinę tapatybę – puoštis tautiniais, baltiškais ar etnizuotais drabužiais bei per kasdienes veiklas atkreipti dėmesį į savo kultūrines šaknis.

TAUTAdienio tikslas – paskatinti žmones dažniau ir drąsiau dėvėti tautinius drabužius ne tik per šventes ar folkloro renginius, bet ir kasdienybėje: darbe, mokykloje ar bendruomenės susibūrimuose. Taip siekiama stiprinti pasididžiavimą savo kultūra, skatinti domėjimąsi tautiniu paveldu, jo simbolika ir prasmėmis. 

Džiugu, kad prie šios prasmingos iniciatyvos jungiasi ir Gargždų „Vaivorykštės“ gimnazijos mokytojai. Dalyvaudami TAUTAdienyje jie ne tik puoselėja pilietiškumą, bet ir tampa pavyzdžiu mokiniams – skatina vertinti savo šalies tradicijas, kultūrą bei istoriją. Tokios iniciatyvos stiprina bendruomeniškumą, kuria pozityvią atmosferą ir padeda ugdymo aplinkoje puoselėti tautinį sąmoningumą.  

Prisijungimas minėti TAUTAdienį – tai prasmingas žingsnis stiprinant mokyklos bendruomenės vertybes, tai lietuviškos kultūros puoselėjimas.

 

Ilona Tulabienė, gimnazijos matematikos ir fizikos mokytoja ekspertė

Nuotraukos mokytojo Gintauto Našlėno

Nepamirškite padėkoti autoriui
Ankstesnės naujienos
  • Elektroninis dienynas
  • Tėvams
  • Mokiniams
  • Mokytojams
Naujienų archyvas