Danielės Domeikytės kūrybinė sėkmė

• Paskelbta: 2024-04-29
  • Kategorija: Didžiuojamės

Danielė Domeikytė – 56-ojo Lietuvos mokinių jaunųjų filologų konkurso šalies etapo laureatė

Lietuvos neformaliojo švietimo agentūra Palangos senojoje gimnazijoje organizavo 56-ąjį Lietuvos mokinių jaunųjų filologų konkurso šalies etapą. Į jį pakviesti 98 mokiniai, jų mokytojai. Būtent šių jaunuolių  filologinius darbus ypač gerai įvertino dirbusi komisija, sudaryta iš Lietuvoje žinomų rašytojų, mokslininkų, publicistų.

Balandžio 27 d. mokiniai su komisijos vertinimo nariais, mokytojais dirbo sekcijose: poezijos, prozos, publicistikos ir eseistikos, kalbos, literatūros mokslo ir kritikos, tautosakos, vertimų (iš anglų, prancūzų, vokiečių, ukrainiečių, latvių kalbų). Jaunieji filologai išgirdo  darbų vertinimus, diskutavo, sėmėsi vertingos patirties, kuri tikrai leis tobuliau kurti tekstus. Vakare  konkurso dalyviai, komisijos nariai (Alvydas Šlepikas, Vidas Morkūnas) rinkosi dalintis kūryba, klausėsi muzikos, gavo dovanų Palangos senosios gimnazijos sudarytą ir išleistą mokinių kūrybos almanachą ,,Ties upokšniu“.

Balandžio 28 d. paskelbti 56-ojo Lietuvos mokinių jaunųjų filologų konkurso šalies etapo laureatai. Labai džiugu, jog Gargždų ,,Vaivorykštės“ abiturientės Danielės Domeikytės publicistikos darbas ,,Pažinimo kelias“ pripažintas geriausiu! Mokinė apdovanota I laipsnio diplomu, dovanomis, o jos lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Zofija Vaitkuvienė – Padėkos raštu.

Zofija Vaitkuvienė,  gimnazijos lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja