Ineta Katkutė - tarptautinio dailės konkurso Lidice dalyvė

• Paskelbta: 2023-01-30
  • Kategorija: Konkursai

Inetos Katkutės piešinys keliauja į 51-ąjį tarptautinį vaikų dailės konkursą Lidice 2023

51-asis ICEFA Lidice tarptautinis vaikų dailės kūrinių konkursas Čekijoje skirtas šokio temai. Konkurse dalyvauja vaikai nuo 4 iki 16 metų iš viso pasaulio.

Šokis yra menas, kuriuo galime perteikti istorijas, emocijas ir nuotaikas nenaudojant žodžių. Šokis yra žmonių bendravimo priemonė ir nuo neatmenamų laikų buvo žmogaus kultūros dalis. Jau priešistoriniame amžiuje žmonės, norėdami užtikrinti sėkmingą medžioklę ar pelnyti savo dievų palankumą, atlikdavo ritualinius šokius.

Laikui bėgant šokis tapo liaudies švenčių, taip pat ir teatro spektaklių dalimi. Šokiai gali papasakoti istoriją, išreikšti jausmus ar tiesiog būti judėjimu iš džiaugsmo. Žmonės šoka kartu grupėse, publikai, su artimaisiais ar tiesiog patys. Šokis asocijuojasi su ritmu, muzika, dažnai – su gražiais ir išraiškingais kostiumais bei suknelėmis. Šokio efektą kuria ne tik šokėjai, bet ir choreografai ar scenografai.

Mūsų aplinkoje galime rasti šokių perkeltine prasme – spalvų ir šviesų šokius, planetų šokį ar šešėlių šokį ant sienos. Šokio judesiu mes kalbame: galime išreikšti ir laimę, entuziazmą, užsidegimą, ir liūdesį, įtampą ar pyktį.

Gimnazistė Ineta Katkutė (Id kl.) šokio temą ir šokio kalbą atskleidė piešinyje „Rožinis baletas”.

Palinkėsime kūrybinės sėkmės konkurse ir kūryboje.

Mokytoja Joana Lukienė