Įgyvendintas projektas „Haiku jaunimui“

• Paskelbta: 2022-05-17

Įgyvendintas projektas „Haiku jaunimui“

05-13 mūsų gimnazijoje buvo įgyvendintas mokinių prezidentūros laimėtas, Klaipėdos rajono savivaldybės finansuotas projektas „Haiku jaunimui“, skirtas jaunimo metams paminėti ir įprasminti.

Projektas susidėjo iš dviejų dalių: „Haiku terapijos“ gimnazijos darbuotojams ir mokinių tėvams bei „Haiku jaunimui“ paskaitos ir kūrybinių dirbtuvių. Klasės valandėlių metu gimnazistai dalyvavo paskaitoje, kurioje sužinojo apie japoniškų trieilių kūrybos subtilybes, taisykles, susipažino su žinomiausiais haiku kūrėjais, šio žanro pradininkais ir įkvėpėjais, galėjo lektorei užduoti jiems rūpimus klausimus. Per 3 ir 4 pamokas vyko kūrybinės dirbtuvės, kurių metu mokiniai atliko įvairius judesio, komandinio darbo pratimus, išbandė rašymo terapiją ir turėjo unikalią galimybę sukurti savo haiku trieilį, jį perskaityti ir sulaukti lektorės pastebėjimų bei trumpų žodinių recenzijų. Užsiėmimus vedė „Haiku gimnazijos“ projekto autorė, rašytoja ir žurnalistė Rugilė Audenienė.

Iki 05-20 Klaipėdos rajono moksleiviai kviečiami ir raginami dalyvauti haiku konkurse, kurio tema „Pavasaris [skuba]“. Savo sukurtus trieilius galima talpinti „Haiku gimnazijos“ Instagram paskyroje. Trims daugiausiai patiktukų surinkusiems jaunuoliams bus įteikti kūrybą skatinantys prizai.

Mokinių prezidentūra