Paskaita apie matematikos taikymą realiame gyvenime

Gimnazistai klausėsi VU MIF doc. dr. Kristinos Kaulakytės paskaitos „Matematikos taikymas realiame gyvenime“. Buvo iškeltas netikėtas klausimas: ar matematika gali padėti gydyti širdies ligas? Pateiktas atsakymas nustebino: praktinio pritaikymo galimybės tobulinamos, kad būtų galima padėti gydytojams nustatyti ir gydyti širdies ligas.

„Mokantis mokykloje vyresnėse klasėse pirmai progai pasitaikius atsisakiau biologijos. Po keliolikos metų teko taikyti matematines žinias uždaviniuose, kurie kilo iš medicinos, todėl biologijos žinios būtų labai pravertusios. Taigi, nors jums gali atrodyti, kad vienas ar kitas dalykas, kurio mokotės, yra absoliučiai nereikalingi, tačiau po kelių ar keliolikos metų tų „nereikalingų“ žinių netikėtai gali prireikti“, dalijosi asmenine patirtimi Kristina Kaulakytė.

Matematikos mokytoja Marta Karaliūtė

Autorius: