Naudingos patirtys per biologijos pamokas

• Paskelbta: 2024-05-30
  • Kategorija: Aktualijos

Pamokose tobuliname įvairias kompetencijas. Išmoktą teorinę medžiagą pritaikome praktikoje, tirdami mus supantį pasaulį. Viena iš praktinių veiklų, vykdytų įtvirtinant teorines žinias substrato gamyba.

Į 5 l talpos indus sluoksniais dėjome dirvožemio ir skirtingų vaisių, daržovių atliekas: bulvių lupenas, obuolių, apelsinų, bananų žieves. Pagamintą substaktą palikome dviem savaitėm, kad prasidėtų puvimo procesas. Laistėme kasdien. Vėliau induose išpjovėme skylutes ir į jas sodinome jau paaugintus augalų daigus. Galiausiai liko tik priežiūra.

Atlikdami šį bandymą, įgavome naujos patirties. Mums padėjo biologijos mokytoja Jolita Višinskienė. Nors darbas pareikalavo kantrybės ir atsakingumo jei augalų neprižiūrėsi ir jais nesirūpinsi, augalai neužaugs – buvo smagu, įdomu ir naudinga.

IIh klasės mokiniai