,,Vaivorykštės“ gimnazistai pasiruošę iššūkiams

• Paskelbta: 2022-05-13

,,Vaivorykštės“ gimnazistai pasiruošę iššūkiams tarptautinėje  konferencijoje

Pavasaris stebina ne tik žalumos, žiedų gausa, permainingais orais, bet ir galimybėmis dalyvauti įvairiuose renginiuose. Ypač daug pasiūlymų pasiekia mokyklas. Mokytojas, galvodamas apie gabių mokinių papildomą lavinimą, saviugdos galimybes, randa laiko ir skatina jaunus žmones išbandyti save ne tik pamokose.

Gegužės 5 dieną Gargždų ,,Vaivorykštės“ gimnazijos mokiniai dalyvavo tarptautinėje jaunųjų mokslininkų konferencijoje „Iššūkis tyrėjams“, Kauno „Santaros“ gimnazijoje.  Renginys pasirodė patrauklus tikslais: stiprinti mokinių projektinio, tiriamojo, kūrybinio darbo rengimo kompetencijas, plėtoti mokyklų bendradarbiavimą ugdant mokinių dalykines ir bendrąsias kompetencijas, skatinti mokinius argumentuotai ir kūrybiškai spręsti problemas, padėti  sėkmingai pasirengti ateities karjerai, stiprinti ryšius su socialiniais partneriais: aukštosiomis mokyklomis, verslo įmonėmis. Šiuolaikiniame gyvenime minėti dalykai labai reikalingi.

Mūsų gimnazijos mokiniai dalyvavo  dviejose STEAM mokslų sekcijose –  pirmoje  antros klasės mokiniai Lilija Vibrytė, Domas Petrusevičius, kaip jaunieji mokslininkai, pristatė tiriamąjį-kūrybinį darbą ,,Termometras Renesanso laikotarpiu ir dabar“. O temą ,,Bioplastiko gamyba ir jo savybių tyrimas“ nagrinėjo ir išvadas pateikė ketvirtos klasės gimnazistės Aušrinė Anužytė, Enrika Jurjonaitė. Mokinius konsultavo biologijos mokytoja metodininkė Raimonda Kundrotienė. Antroje STEAM  mokslų sekcijoje pristatyti du gimnazistų darbai:  matematikos mokytojos ekspertės Dalios Bendikienės mokinio Benedikto Pakalniškio darbas ,,Kaip pasikeitė mūsų visuomenė per dešimt metų“ ir gimnazijos trečioko Žilvino Duoto darbas  ,,Celiuliozės acetato atliekų panaudojimo galimybės biologinio sorbento gamybai ir jo sorbcinių savybių tyrimas“. Žilvino darbo vadovai chemijos mokytoja Jurgita Gerulskienė ir fizikos mokytojas metodininkas Romanas Rimkevičius. Konferencijoje dalyvavę jaunieji mokslininkai pasidalijo atliktų darbų patirtimi, pasikartojo tai, kas puikiai žinoma, išgirdo naujovių,  ugdėsi STEAM srities žinias bei gebėjimus: kompleksišką tikrovės reiškinių pažinimą, problemų sprendimą, žinių  pritaikymą integruojant gamtos mokslus, technologijas, inžineriją, menus ir matematiką. Žinoma, reikšmingi ir kalbiniai gebėjimai.

Džiaugiamės, kad mūsų gimnazistai išbandė jėgas ir tarptautinėje sekcijoje. Trečios klasės mokinės  Irma Zalepugaitė, Emilija Kataržytė, Romena Stonkutė anglų kalba pristatė darbą ,,Population census“. Darbo vadovė matematikos mokytoja ekspertė Dalia Bendikienė.

Tiriamuosius darbus sekcijose vertino dėstytojai: KTU dr. Ieva Barauskienė, Startuolio „Ababa“ bendraįkūrėjas Domantas Kukleris, ISM marketingo vedėja Kamilė Sakalauskaitė.

Tarptautinėje jaunųjų mokslininkų konferencijoje „Iššūkis tyrėjams“ dalyvavę gimnazistai dirbdami įveikė iššūkį,  apdovanoti padėkos raštais.

Biologijois mokytoja metodininkė Raimonda Kundrotienė