Gimnazistai – konkurso „Veni. Vidi. Vici“ dalyviai

• Paskelbta: 2023-03-06

„Mąstantis žmogus yra laisvas žmogus“ (Sokratas)

Praėjusią savaitę mūsų gimnazijos mokiniai – trečiokai Orinta Kiaulakytė, Laurynas Norkus, Brigita Sauserytė ir antrokės Austėja Juciūtė bei Gabija Apanavičiūtė, komandą pavadinę „Carpie diem“ („Skink dieną“) dalyvavo tradiciniame, jau aštuntą kartą rengiamame Klaipėdos miesto ir regiono gimnazijų mokinių Antikos kultūros konkurse „Veni. Vidi. Vici“. Konkursą  organizuoja Klaipdėdos universiteto „Žemynos“ gimnazija drauge su KU, Klaipėdos savivaldybe bei  Klaipėdos miesto pedagogų švietimo ir kultūros centru. Konkurse – protmūšyje  buvo pateikiami klausimai iš šių sričių: istorija ir mokslas, menas ir filosofija, antikinė literatūra, mitai ir legendos, lotynų kalba, sentencijos ir frazeologizmai. Dešimties komandų pasirodymą vertino garbinga Olimpinė komisija, kuriai vadovavo docentė, humanitarinių mokslų daktarė Asta Balčiūnienė. „Vaivorykštės“ gimnazistai nebogai pasirodė protmūšyje, buvo apdovanoti įvairiais prizais, grįžo su mintimi, kad kiekviena diena, jei ją praleidžiame prasmingai, besimokydami, sužinodami ką nors nauja, yra puiki.

Lietuvių kalbos ir literartūros mokytoja Nerija Valinčienė