Gimnazistai – aplinkosaugos renginio dalyviai

• Paskelbta: 2022-03-24
  • Kategorija: Renginiai

Kovo 17-ąją 60 Gargždų ,,Vaivorykštės“ gimnazijos mokinių dalyvavo didžiausios pakuočių atliekų tvarkymo organizacijos Lietuvoje „Žaliasis taškas“ organizuotoje nuotolinėje aplinkosauginėje konferencijoje „Įdomioji ekologija“. Renginys skirtas pažymėti Pasaulinę Žemės dieną, parodant aplinkos apsaugos svarbą, skatinant domėtis ir pažinti mus supančią aplinką bei gamtą. Konferencijos dalyvius su artėjančia Žemės diena pasveikino eurokomisaras V. Sinkevičius ir aplinkos ministras S. Gentvilas. Buvo kalbama apie klimato kaitą, gamtos išsaugojimo svarbą, apie gamtinius išteklius, jų panaudojimą bei taupymą. Konferencijos metu buvo apžvelgtos tvarios aplinkos ir atsakingo vartojimo bei atliekų tvarkymo temos, pagrindžiant jas praktiniais Lietuvos ir pasaulio pavyzdžiais. Taip pat mokiniai išgirdo ir bendraamžių požiūrį į tvaraus gyvenimo būdo formavimą bei aktyvaus įsitraukimo būdus.

Po konferencijos mokiniai dalyvavo protmūšyje „Žemės diena“, kur galėjo pasitikrinti savo žinias apie aplinkosaugą.

Vakare mokiniai, besidomintys ekologija, buvo pakviesti dalyvauti kūrybinėse „ReplastiCO2“ dirbtuvėse su Laura Petruške, kur susipažino su plastikinių pakuočių perdirbimo galimybėmis namų sąlygomis. Kūrybinio proceso metu keliais sluoksniais sulydyti plastikiniai maišeliai virto į kūrybinę medžiagą, kuri vėliau buvo panaudota piniginių, rankinių, aplankalų, lempų gaubtų, skirtukų knygoms gamybai.

Biologijos mokytoja metodininkė Raimonda Kundrotienė