Gimnazistų pasiekimai VILNIUS TECH konkursuose

• Paskelbta: 2022-06-16

Gimnazistų pasiekimai VILNIUS TECH konkursuose

2022 m. birželio 10 d. 15 gimnazijos mokinių dalyvavo VILNIUS TECH nuotolinio ugdymo platformos „Ateities inžinerija“ projektinių darbų konkurse Vilniuje. Konkursui buvo pristatyti 128 darbai iš įvairių Lietuvos mokyklų. Gargždų „Vaivorykštės“ gimnazijos mokiniai projektinius darbus pristatė keturiose tematikose.

Pirmą vietą tematikoje „Ateities miestas: darni gyvenamoji aplinka“ užėmė darbas „Gargždų miesto paslaugų ir infrastruktūros galimybės“. Darbą parengė ir pristatė II-III gimnazijos klasių mokiniai: Orinta Kiaulakytė,  Rusnė Budginaitė, Nojus Gedmintas, Armandas Jakutis, Irma Zalepugaitė, Romena Stonkutė ir Akvilė Valskytė. Mokinius konsultatvo geografijos mokytoja Jurga Venckauskienė. Projekto vykdytojai, apklausdami Gargždų miesto gyventojus, išsiaiškino mėgstamiausias gargždiečių laisvalaikio praleidimo vietas, atskleidė jų privalumus ir trūkumus. Informacija buvo apdorota ir pateikta diagramose, lankomiausios miesto vietos aprašytos ir užfiksuotos nuotraukose, sukurtas interaktyvus Gargždų miesto gyventojų laisvalaikio praleidimo vietų žemėlapis. Įsiklausę į gyventojų pastabas ir pageidavimus, mokiniai pateikė pasiūlymų dėl Gargždų miesto paslaugų ir infrastruktūros gerinimo. Mokinių manymu, reikėtų plėsti žaliuosius plotus, organizuoti daugiau renginių, skatinančių darną su gyvenamąja aplinka.

Pirmą vietą tematikoje  ,,Biomedicinos inžinerija” laimėjo projektas „Išmaniosios durys“. Mokiniai suprojektavo išmaniąsias duris, kurios atsidaro tik tuo atveju, kai žmogaus kūno temperatūra yra normali (~ +37°C) – tai ypač aktualu siaučiant pandemijai. Paulius Prišmontas pagamino durų maketą iš medienos, Arnas Rutė pagamino ir sumontavo išmaniųjų durų užrakto mechanizmą, Orinta Kiaulakytė parengė projekto pristatymą. Mokiniai apdovanoti padėkos raštais ir asmeninėmis dovanėlėmis. Kiti šios tematikos darbai: „Primintukas vandeniui gerti“ (Tautvydas Žvinklys, Domas Petrusevičius); „Primintukas rankoms plauti“ (Vilius Vilimas, Aleksas Dromantas, Nedas Sermontis);  „Bekontaktinis šilumos matuoklis“ (Lukas Balsevičius).   Mokinius konsultavo biologijos mokytoja Raimonda Kundrotienė.

Tematikoje ,,Gaminio modeliavimas” pristatytas gimnazistų Arno Rutės ir Orintos Kiaulakytės darbas „Sekvencinė pavarų dėžė“. Tematikoje „Ateities miestas: aplinkos apsauga“ – mokinių Lilijos Vibrytės, Neilos Montvydaitės-Pivoriūtės, Vanesos Štėraitės darbas „Pavojingos medžiagos namuose “.

Džiaugiamės mūsų gimnazistų kūrybiškumu, atsakingumu ir linkime per vasarą sukaupti idėjų naujiems kitų mokslo metų projektams.

Biologijos mokytoja metodininkė Raimonda Kundrotienė