Gimnazistai garsina „Vaivorykštę“ respublikoje!

• Paskelbta: 2022-11-23
  • Kategorija: Didžiuojamės

Konferencija „KŪRYBINIAI PROJEKTAI XXI AMŽIAUS PAMOKOJE“ – geroji patirtis mokant(is)

Gargždų ,,Vaivorykštės“ gimnazistai mokosi įvairiai. Viena iš formų – dalyvavimas respublikinėse konferencijose. IIc klasės mokiniai Vesta Gumuliauskaitė, Vakaris Rudys, Emilija Stankutė, Emma Paulauskytė, Airida Abromaitytė lapkričio 18 dieną dalyvavo respublikinėje mokinių konferencijoje „Kūrybiniai projektai XXI amžiaus pamokoje”.  Keturi mokiniai; Vesta, Vakaris, Emilija, Emma –  pristatė  projektinį – tiriamąjį darbą „Pigmentų išskyrimas ir panaudojimas tirpalų terpės tyrime“. Airida dalijosi patirtimi apie virtualios parodos parengimą ir publikavimą. Gimnazistai atlikdami ir pristatydami savo projektinį darbą ne tik puikiai, linksmai praleidžia laiką, bet įgyja praktinių ir teorinių žinių.

Vesta: „Šis darbas bei pasiruošimas konferencijai buvo puikus būdas linksmai, bet ir naudingai praleisti laiką kartu su draugais, nemažai sužinojome: nuo ko priklauso lapo spalva, kas yra spektrometras ir kaip juo elgtis, kaip išgauti iš lapų pigmentus bei kur juos galima panaudoti. Darbas vyko sklandžiai, bet neapsiėjome ir be klaidų, kurios kaip tik pagerino tolesnį rezultatą: labiau įsigilinome į nagrinėjamą aspektą. Džiaugiuosi galėdama būti šio projekto dalimi.“

Emilija: „Šis projektas buvo galimybė geriau pažinti tai, ko yra gausu mūsų aplinkoje - rudeninių medžių lapų. Darbo eigoje susipažinome su dar negirdėtais prietaisais bei sužinojome kelis naujus terminus. Įgijome patirties, kuri, ko gero,  pravers tolimesniuose darbuose.“

Vakaris: „Dalyvavimas projekte suteikė naujos patirties bei žinių - teorinių ir praktinių. Nors tema iš pradžių pasirodė sunkiai suprantama, padėdami vienas kitam bei sulaukę mokytojų konsultacijų, greitai ją perpratome. Džiaugiuosi, jog nepabūgau ir buvau šio projekto dalis.“

Emma: „Mano nuomone, buvo smagu ir pajuokauti, ir pasimokyti, sužinoti daugiau apie mūsų pasirinktus tyrimo objektus. Džiaugiuosi, kad dalyvavau, ir tikiuosi tolesnių darbų su kolegomis.“

Airida: „Pranešimo ,,Virtuali paroda – kitoks būdas apibendrinti temą“  tikslas – atkreipti dėmesį, kad šiuolaikinių mokinių skaitmeninės kompetencijos ugdomos ir lietuvių kalbos bei literatūros pamokose, norima pasidalinti gerąja patirtimi. Štai mes, IIb, IIc klasių mokiniai, apibendrinę rašytojos I. Simonaitytės pamokų ciklą,  pasinaudojome informacinių komunikacinių technologijų  (IKT) galimybėmis, kūrybiškai bei kritiškai mąstydami  sukūrėme vaizdinę priemonę ir surengėme virtualią parodą. Ją aplankyti galite Gargždų ,,Vaivorykštės“ gimnazijos arba Klaipėdos rajono Švietimo centro tinklapiuose.“

Darbų vadovės fizikos, chemijos mokytoja Jurgita Gerulskienė, biologijos mokytoja metodininkė  Raimonda Kundrotienė, lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja metodininkė Zofija Vaitkuvienė džiaugiasi, didžiuojasi  gimnazistais, atsakingai bei kūrybingai besimokančiais, garsinančiais Gargždų „Vaivorykštės“ gimnaziją respublikoje!