Gimnazistės - J. F. Kelkio premijos laureatės

• Paskelbta: 2022-09-26
  • Kategorija: Didžiuojamės

Sveikiname Gargždų ,,Vaivorykštės“ gimnazijos trečiokes Danielę Domeikytę, pirmą kartą Klaipėdos rajone teiktos J. F. Kelkio premijos „Jaunasis publicistas“ laureatę, ir Ugnę Labokaitę, premijos nominantę. Gimnazisčių gimtosios kalbos mokytoja Zofija Vaitkuvienė.

Dovilų kultūros centras inicijavo naują Johano Ferdinando Kelkio premiją „Jaunasis publicistas“, kuri teikiama tradicinėje doviliškių organizuojamoje Dagos šventėje. Ja kiekvienais metais bus apdovanojami 14- 19 m. moksleiviai už kūrybiškus, meniškai brandžius kūrinius krašto istorijos ar šiandienos gyvenimo temomis. Šia Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos įsteigta premija bus įprasmintas lietuviškos periodikos pradininko J. F. Kelkio atminimas (J. F. Kelkis (1801-1877) – Mažosios Lietuvos vienas iš lietuvių periodinės spaudos pradininkų, poetas ir pedagogas. 1832 -1875 redagavo periodinį leidinį lietuvių kalba „Nusidavimai apie evangelijos prasiplatinimą tarp žydų ir pagonių“, 1875–1877 m. – laikraštį „Pasiuntinystės laiškelis“, bendradarbiavo laikraštyje „Keleivis“. Išėjęs į pensiją apsigyveno Kisiniuose, kur mirė ir palaidotas.). D. Domeikytė premijos skyrimo komisijai pateikė straipsnį „Socialinė medija: ar toksiškas pozityvas – pozityvas?“, kuris buvo skelbtas Klaipėdos rajono laikraščio „Banga“ interneto svetainėje, U. Labokaitė – esė ,,Kultūra skleidžiasi per kūrybą ir tarnavimą bendruomenei“, kuris publikuotas ,,mano-gargždai.lt“ ir laikraštyje „Banga“.

Zofija Vaitkuvienė, gimnazijos lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja

Nuotrauka šventės organizatorių