Erikos Budajevos pergalė jaunųjų krepšininkų šventėje

• Paskelbta: 2023-03-06

Jaunųjų krepšininkų šventė

Brolių Darjušo ir Kšyštofo Lavrinovičių spindesys, būrys Klaipėdos „Neptūno“ krepšininkų, per 300 jaunųjų šalies krepšinio žvaigždučių pasirodymai ir bemaž tūkstantis sirgalių tribūnose. Su tokiais akcentais Klaipėdoje, LCC tarptautinio universiteto sporto salėje, praūžė Lietuvos moksleivių krepšinio lygos (LIDL-MKL) „Žvaigždžių diena“.

Renginys buvo transliuojamas tiesiogiai MKL „YouTube“ paskyroje ir sulaukė beveik 10 tūkst. peržiūrų.

Šventėje apsilankė ir prie komentatorių pulto pasisvečiavo Lietuvos krepšinio federacijos prezidentas Vydas Gedvilas, žinomi treneriai Tomas Purlys, Lina Dambrauskaitė, Vilius Stanišauskas, Gitautas Kievinas bei krepšininkai Deividas Gailius ir Žygimantas Janavičius.

„Moksleivių krepšinio lyga ir jos renginiai atlieka svarbų vaidmenį ugdant jaunuosius talentus. Užtenka prisiminti, jog lygos „Žvaigždžių dienose“ savo metu yra dalyvavęs ne vienas dabartinis Lietuvos rinktinės žaidėjas. Klaipėda pademonstravo aukštą klasę“, – pasidžiaugė renginyje dalyvavęs ir sportininkus apdovanojęs Lietuvos krepšinio federacijos (LKF) prezidentas Vydas Gedvilas.

Apie Snaiperės konkursą:

Dėl Snaiperio/ės konkurso nugalėtojo ardo sportininkai kovojo skirtingose amžiaus grupėse. Vaikinai varžėsi U15-U16 bei U17-U18, o merginos – U16 bei U18 kategorijose.

Tarp merginų U18 madas diktavo Vlado Knašiaus KM krepšininkė Erika Budajeva (7 taškai), kuri laimėjo prizinę vietą. Pusfinalyje E. Budajeva sumetė solidžius 15 taškų ir nepaliko šansų kitoms dalyvėms.

Erika apie save:

• 6 metus lankau profesionalų krepšinį;
  • Žaidžiu už Vlado Knašiaus krepšinio mokyklą (VKKM), dabar jau paskutiniame merginų krepšinio čempionato etape U18 (18-čių);
  • 2 metus treniruojuosi ir žaidžiu už LCC universiteto moterų komandą A divizione;
  • Dalyvavau visose savo amžiaus kategorijos (2005 metų) Lietuvos merginų krepšinio rinktinėse bei 3×3 FIBA dvejuose etapuose (Vengrijoje ir Graikijoje).

Įspūdžiais dalinasi Erika Budajeva, lllb