Gimnazistės gėrėjosi ,,Lietuviško žodžio šviesa“

• Paskelbta: 2024-05-09

Gimnazistės gėrėjosi ,,Lietuviško žodžio šviesa“

Virginija Kochanskytė, aktorė, režisierė, KU SHMF docentė, ir jos komanda  Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dieną pakvietė respublikos mokinius, jų mokytojus prasmingai bei kūrybingai pagerbti gimtąją kalbą, įvairiais būdais ją  puoselėjančius. Jau (ar dar tik?) aštuonioliktą kartą mokiniai rinkosi į Klaipėdos dramos teatrą, kur organizuotas meninio skaitymo ir dainuojamosios poezijos konkursas-šventė ,,Lietuviško žodžio šviesoje“ – šiais metais sulaukta 66 dalyvių.

Lietuviško meninio žodžio puoselėtojai skaitė arba dainavo tik lietuvių autorių kūrinius. Visi renginio dalyviai stengėsi kuo originaliau, kuo jautriau perteikti skaitomą ar dainuojamą tekstą. Komisijos nariai ( Klaipėdos dramos teatro aktorius Rimantas Pelakauskas,  aktorė Virginija Kochanskytė, LRS Klaipėdos skyriaus pirmininkė rašytoja Nijolė Kliukaitė - Kepenienė, dailininkė-rašytoja Daiva Molytė-Lukauskienė, Vyturio progimnazijos lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Ieva Masalskytė, Klaipėdos licėjaus lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Areta Tamošaitienė, KVMT režisierius Taurūnas Baužas, autorinių dainų atlikėjas Jonas Baltokas, kultūros vadybininkė Inga Norkūnienė)  prisipažino, kad rinkti laureatus labai sunku.

Gargždų ,,Vaivorykštės“ gimnazijos trečiokės Viltė Simutytė, Deimilė Jokšaitė, Austėja Bliudžiūtė pasirodė labai gražiai, įgijo vertingos patirties, mėgavosi švente. Viltė skaitė poetės D. Čepauskaitės eilėraštį ,,Kaip gyveni?“, Deimilė dainavo  Kęstučio Lušo ir Rūtos Morozovaitės dainą ,,Tamsus langas“, jai gitara akomponavo Austėja. Merginos ugdėsi kultūrinę, kūrybinę kompetencijas, garsino savo mokyklos vardą, turiningai leido laiką, turėjo galimybę mokytis netradicinėje erdvėje. Gargždų ,,Vaivorykštės“ gimnazistėms įteikti diplomai, o jas konkursui rengusioms mokytojoms Zofijai Vaitkuvienei, Jūratei Surblienei – padėkos raštai.

KU dovana konkurso dalyviams ir mokytojams –  susitikimas su KU SHMF dekanu prof.dr. Rimantu Balsiu.

Zofija Vaitkuvienė,

gimnazijos lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja metodininkė