Modulio „Elektronikos pradžiamokslis“ veikla

Praktiniai įgūdžiai per modulių pamokas

2022–2023 m. m. gimnazijos mokiniai pasirinko modulį „Elektronikos pradžiamokslis“. Sausio mėn. su mokiniais aptarta, kokių praktinių įgūdžių jie įgijo lituodami, skaitydami bazines elektronikos schemas. Džiugina, kad mokiniai puikiai vertina įgūdį atpažinti pagrindinius elektros schemų komponentus ir jų jungimą, turi galimybių įsitikinti Omo dėsnio veika. Likutinės įtampos paieška grandinės daliai, tinkamų įrankių pasirinkimas nuimant laido izoliaciją ir tvirtinant jungtis leidžia įgyti praktinių įgūdžių. Įgijo „NE555“ laikmačio pajungimo (žaisliniame automobilyje įmontavo LED šviesas) patirties. Reflektuodami įgytą/įgyjamą patirtį, mokiniai gerai įvertino elektros maitinimo kabelio (ilgiklio) gaminimo,  skerspjūvių, įvairios paskirties kabelių tipų pažinimo, antgalių užspaudimo patirtį.  3D spausdintuvu buvo atspausdintos elektrinio  paspirtuko rankenos, kad važiuojant saugiai galėtų laikyti rankas mažas vaikas. Mokiniai žingeidūs, domisi informacinių technologijų naujovėmis, geba dirbti tardamiesi, prašydami pagalbos.

Informacinių technologijų ir matematikos mokytojas Darius Agintas

2023 metų sausis