Viešnagė Viliaus Gaigalaičio globos namuose

• Paskelbta: 2023-02-08

Viešnagė pas senjorus

Buvome pakviesti Į Viliaus Gaigalaičio globos namus, kur socialinė darbuotoja Inga Mikalauskienė pristatė mums, IIIf klasės mokiniams ir klasės vadovui, stalo žaidimą GAMLEC (angl. Gaming for mutual learning in elderly care). Šis žaidimas suburia diskusijai, skatina reflektuoti gyvenimo kokybės globos namuose šiuolaikines teorijas ir praktikas. Mokiniai labai noriai dalyvavo diskutuojant apie  senjorų bei neįgalių žmonių laisvę išsakyti savo nuomonę priimant sprendimus apie jų gyvenimo kokybę. Projekto koordinatorė Inga labai džiaugėsi jaunimo noru ir gebėjimu bendrauti su senyvo amžiaus ar neįgaliais žmonėmis. Visi diskusijos dalyviai vieningai pritarėme, kad negalia nėra nuosprendis -  gyventi pilnavertį gyvenimą galima įveikiant įvairius iššūkius.

Refleksijos metu išryškėjo, kad jaunoji karta yra labai tolerantiška, empatiška ir linkusi padėti socialiai pažeidžiamoms grupėms – senjorams, neįgaliesiems. Gali būti, kad kažkuris su šia ar panašia veikla susies savo karjerą.

Apie susitikimą rašė https://www.gaigalaitisgloba.lt/7425-2/

Valentas Marcinkevičius, IIIf klasės vadovas