Lietuvių kalbos savaitė gimnazijoje

• Paskelbta: 2022-05-20

Lietuvių kalbos savaitės renginiai Gargždų „Vaivorykštės“ gimnazijoje

Gegužės pradžia visada paženklinta reikšmingesniu dėmesiu lietuvių kalbai ir įprasminti Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dieną. Gargždų „Vaivorykštės“ gimnazijoje vyko įvairūs įdomūs informaciniai renginiai, konkursai, moksleiviai galėjo kūrybiškai išreikšti save kūryboje, mene.

Gimnazijoje veikė leidinių ,,Mano bibliotekos perlas" kilnojamoji paroda. Mokyklos bendruomenės nariai buvo paraginti atnešti sau, savo šeimai svarbią knygą, parašyti trumpą istoriją. Paroda rengiama kiekviename lietuvių k. kabinete, kad kuo moksleivių, pedadogų su ja susipažintų. Tarp seniausių knygų yra eksponuojama maldaknygė, išleista net 1882 m., redaguota žemaičių vyskupo Motiejaus Valančiaus. Parodoje nustebina atnešta knyga, kurią iliustravo gimnazijos pirmokė, kai mokėsi 6 kl. Taip pat nemažai leidinių, kuriose minimi mokinių šeimos nariai, puikuojasi rašytojų autografai bei linkėjimai.

II aukšto fojė - gimnazijos I kl. mokinių sukurtų knygų skirtukų paroda, skirta rašytojai I.Simonaitytei, Klaipėdos kraštui, Mažajai Lietuvai. Tai integruotų lietuvių kalbos ir literatūros bei dailės pamokų rezultatas. Kūrybiniai gimnazistų darbai įprasmino prozininkės asmenybės bei kūrybos, mūsų artimos aplinkos ryškiausius bruožus.

Srautinėje pamokoje gimnazijos trečiokams „Viešoji kalba mokykloje: ketvirtokai – trečiokams“. Abiturientai Simas Girtas, Evelina Maciūtė ir Jazmina Preibytė pristatė vienuoliktokams savuosius kalbėjimus, kuriuos visai neseniai atsiskaitė. Juos ruošė lietuvių kalbos ir literatūros mokytojai Nerija Valinčienė, Giedrė Poškienė ir Vidas Vaitkus. Lituanistė Rasa Rusteikienė išsamiau papasakojo, kas būsimų abiturientų laukia kalbėjimo atsiskaityme, davė patarimų, pastebėjimų ir palinkėjo didžiausios sėkmės.

Gimnazistai dalyvavo rajono mokinių konkurse ,,Piešiu kalbą", skirtame Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dienai. Įvairia technika perteikė mėgstamo rašytojo, įsiminto kūrinio detalę. Mokinių kūrybiniuose darbuose ,,atgijo" Just. Marcinkevičiaus eilėraštis ,,Gimtoji kalba", S.Nėries ,,Grįšiu", M.Vaitkaus ,,Laikas" , žinoma, I.Simonaitytės ,,Aukštujų Šimonių likimas".

Gargždų kultūros centre Gegužės 5 d. vykusiame baigiamajame renginyje laureatais paskelbti šie gimnazistai: 1 vieta skirta Džeivydai  Palinauskaitei, IIIb kl., 2 vietą pasidalino Ineta Stalmokaitė, IIg kl. Ir Emma Paulauskytė, Ic kl. Paskatinamoji vieta teko Emilija Tarvydaitė, IIb kl. Padėkomis apdovanoti Roberta Taučiūtė, Ic kl., Eimantė Klenauskaitė, IIb kl., Eimantas Šerlinskis, IIb kl., Aurelija Niklovaitė, IIId kl. Konkurse mokinius dalyvauti paskatino lietuvių kalbos ir literatūros mokytojos Nerija Valinčienė, Zofija Vaitkuvienė, dailės mokytoja Joana Lukienė.

Gegužės 10 d. gimnazistai dalyvavo Klaipėdos regiono mokinių meninio skaitymo konkurse ,,Lietuviško žodžio šviesoje", dalyviai - gimnazijos antrokai Arnas Simonaitis, Valdonė Mažeikytė, Darija Sermontytė.

Danielė DOMEIKYTĖ

Jaunimo savanoriškos tarnybos narė,