Gimnazistai paminėjo Lietuvos žydų genocido atminties dieną

• Paskelbta: 2023-09-25
  • Kategorija: Aktualijos

Kasmet rugsėjo 23 d. minima Lietuvos žydų genocido aukų atminties diena. Šiais metais sukanka jau 80 metų nuo Vilniaus geto sunaikinimo, įvykusio 1943 m. rugsėjo 23 dieną. Gargždų „Vaivorykštės“ gimnazijos pirmokai ir antrokai kartu su mokytojomis Vida Mockuviene bei Giedre Mogilaite aplankė holokausto aukų atminimo vietą Gargžduose, kur 1941 m. birželio 24 d. Gargždus užėmusi vokiečių kariuomenė nužudė apie 200 miestelio žydų vyrų ir jaunuolių.  Mokytojos gimnazistams papasakojo tragiškų įvykių istoriją, liudijimus, mokiniai klausėsi gimnazistės Odilijos atliekamo muzikinio kūrinio iš filmo „Šindlerio sąrašas“, skaitė žydų kilmės lietuvių rašytojo Icchoko Mero romano „Lygiosios trunka akimirką” ištraukas. „Buvo. Kaip galima užmiršti tokius dalykus?“ - nuskambėjo skaitomo kūrinio pabaigoje. Mūsų vienareikšmis atsakymas: to užmiršti negalima, negalima leisti, kad tokia tragedija dar kada nors pasikartotų“.