Mokomės tyrinėdami

• Paskelbta: 2023-05-23
  • Kategorija: Aktualijos

Šiandien vis labiau kalbama apie tai, kad mokiniams svarbu išeiti iš įprastos klasės erdvės ar mokyklos teritorijos, skatinant praplėsti akirati ir pamatyti tai, kas mus supa.

Gegužės 18 dieną „Vaivorykštės“ gimnazijos mokinių komanda (Milda Kvekšaitė, Neringa Putinaitė, Lauras Petrusevičius, Paulius Rimeikis ir Adrija Skumanaitė dalyvavo patyriminėje mokinių konferencijoje „TIRK, ATRASK IR BŪSI PASTEBĖTAS“, kuri vyko Veiviržėnų Jurgio Šaulio gimnazijoje. Šios konferencijos tikslas – skatinti mokinių domėjimąsi gamtos ir socialiniais mokslais, stiprinti mokinių projektinio, tiriamojo, kūrybinio darbo rengimo ir gamtamokslinę kompetencijas. Renginyje, kurį organizavo Veiviržėnų gimnazijos biologijos mokytoja Diana ir geografijos mokytoja Ugnė, mokiniai turėjo puikias galimybes tyrinėti gamtą. Dirbdami komandoje, mokiniai atliko įvairias užduotis: nustatė medžių amžių ir aukštį, vandens telkinių savybes pagal indikatorines juosteles, atliko kitas užduotis. Mokiniai už atliktas veiklas buvo apdovanoti ne tik padėkos raštais, bet ir atminimo dovanėlėmis. Mokydamiesi iš gamtos, mokiniai atrado tai, kas buvo nežinoma, ieškojo inovatyvių sprendimų ir suprato, jog patyriminė veikla šiuolaikiniam mokiniui yra įdomi ir patraukli.

Biologijos mokytoja metodininkė Raimonda Kundrotienė