„Vaivorykštės“ gimnazistai pasitikrino žinias

• Paskelbta: 2023-11-14

„Vaivorykštės“ gimnazistai pasitikrino žinias

Finansinio raštingumo egzamine, skirtame norintiesiems pasitikrinti žinias apie finansus, dalyvavo ir 120 mūsų gimnazijos moksleivių.

Atlikti tyrimai rodo, kad lietuvių finansinis raštingumas yra gana žemas, o tarptautiniai tyrimai skelbia, kad lietuvių supratimas apie racionalų pinigų valdymą yra mažesnis Europos vidurkį.

Gimnazistams jau mokyklos suole tenka priiminėti finansinius sprendimus. Vienas pirmųjų žingsnių – asmeninio biudžeto formavimas, savo pajamų ir išlaidų valdymas, taupymas didesniems pirkiniams.

Kur investuoja buvusi šalies Prezidentė Dalia Grybauskaitė? Kokią sumą reikia turėti sutaupius finansiniam saugumui užtikrinti? Į šiuos klausimus taip pat reikėjo žinoti atsakymą, norint atsakyti į visus 25 egzamino klausimus.

Daugiausia teisingų atsakymų pateikė abiturientai Urtė Pranytė ir Rokas Rupšys. Sveikiname!

Informacinės sklaidos klubo informacija