Gimnazistai mokosi verslumo

• Paskelbta: 2023-05-16

Gimnazistai mokosi verslumo

Gegužės 10 d. Gargžduose įvyko Klaipėdos rajono mokomųjų mokinių bendrovių regioninė eXpo. Joje dalyvavo 17 mokinių bendrovių. Pirmąją vietą pelnė Gargždų „Vaivorykštės“ gimnazijos komanda „Fotovoltas“ (apdovanojimo steigėjas – Klaipėdos rajono savivaldybė), antrąją vietą – komanda „Mėnulio drugelis“ iš Klaipėdos rajono Veiviržėnų Jurgio Šaulio gimnazijos (apdovanojimo steigėjas – SEB bankas), trečiąją vietą – komanda „KATARI“ iš Klaipėdos miesto Baltijos gimnazijos (apdovanojimo steigėjas – UAB „Neogroup“). Renginio metu bendrovėms buvo skirta 15 nominacijų. „Fotovoltas“ gavo dvi nominacijas: „Startuoliškiausia mokomoji mokinių bendrovė“ (nominacijos steigėjas – VšĮ „Inovacijų agentūra“ Bendradarbystės centras „Spiečius“) ir „Europietiškiausia mokomoji mokinių bendrovė“ (nominacijos steigėjas – Klaipėdos Europe Direct informacijos centras. Bendrovė „Laimės katiliukai“ pelnė nominaciją „Finansiškai raštingiausia mokomoji mokinių bendrovė“ (nominacijos steigėjas – Valstybinė mokesčių inspekcija prie LR Finansų ministerijos). ,,Laimės katiliukų“ komandą atstovavo bendrovės prezidentė Deimantė Birškytė (IIIa kl.) ir jos nariai: Augustė Petreikytė (IIId kl.), Salomėja Ivanovaitė (IIIb kl.), Eva Čiarnevskytė (IIId kl.)

Pirmąją vietą pelniusi komanda „Fotovoltas“ įgijo kelialapį į Nacionalinę jaunųjų bendrovių eXpo, kuri vyko gegužės 12 d. Vilniuje. „Vaivorykštės“ gimnazijos jaunoji bendrovė „Fotovoltas“ pristatė „Išmanaus namo“ verslo idėją, ūkinę/buhalterinę ir prognozuojamo pelno ataskaitas. Komandą atstovavo bendrovės prezidentas Paulius Prišmontas (IIIc kl.) ir bendrovės nariai: Nerijus Kasiulevičius (IIIc kl.), Arnas Simonaitis (IIIf kl.). Bendrovė pelnė UAB „Pepco“ skirtą nominaciją „Už antreprenerišką požiūrį“. Mokiniams vadovavo ir juos konsultavo ekonomikos ir verslo mokytoja Nijolė Ruginienė.

Nacionalinė jaunųjų bendrovių eXpo – tai visuomenei atvira mokinių mokomųjų bendrovių verslų paroda. Jos metu mokiniai pristatė mokykloje vystomus produktus/paslaugas, bendravo su verslo mentoriais, parodos lankytojams demonstravo savo įgytas žinias ir antreprenerystės gebėjimus. Už išskirtinius pasiekimus skirtingose verslo srityse mokinių bendrovės buvo įvertintos partnerių ir remėjų įsteigtais vardiniais apdovanojimais. Iš viso renginyje dalyvavo 56 komandos, kurios pristatė savo verslo idėjas. Apsilankiusieji parodoje turėjo galimybę įvertinti, kaip šiais mokslo metais jaunosioms bendrovėms sekasi mokytis verslumo. Renginyje lankėsi ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė. Ji kalbino mūsų gimnazijos bendrovės „Fotovoltas“ narius ir ne tik uždavė svarbius klausimus, bet ir dalinosi patarimais bei pasiūlymais. EXpo, lydimas muzikos garsų, mokinių, mokytojų, komisijos narių ir pirkėjų šurmulio, padovanojo daug gerų emocijų bei naujų patirčių šventės dalyviams.

Ekonomikos ir verslo mokytoja Nijolė Ruginienė