Poezijos konkursas „TĖVIŠKĖS PASVIEČIAI“

• Paskelbta: 2024-05-16

Gimnazisto  kūrybingumas įvertintas respublikiniame mokinių poezijos konkurse

Gargždų ,,Vaivorykštės“ gimnazistai Julius Kinderis, Klaudija Janevičė, Danielė Domeikytė, Emma Paulauskytė, Benediktas Motuzas,  paskatinti savo gimtosios kalbos mokytojos Zofijos Vaitkuvienės, dalyvavo  respublikiniame Borutaičių 1-12 klasių mokinių poezijos konkurse „TĖVIŠKĖS PASVIEČIAI“, skirtame tarptautinio poezijos festivalio ,,Poezijos pavasaris” 60-mečiui ir Borutaičių draugijos veiklos 30-mečiui paminėti. Iš viso konkursui eilėraščius pateikė 92 mokiniai iš 35 šalies bendrojo lavinimo mokyklų. Trimis amžiaus grupėmis darbus skaitė ir pagal nuostatus vertino komisija, sudaryta iš pripažintų poetų, literatūrologų, mokytojų (iš viso 9 nariai ir pirmininkė). 9-12 klasių grupėje sulaukta  24 jaunųjų kūrėjų. Visi konkurso dalyviai gavo  Kauno rajono Garliavos Jonučių progimnazijos direktorės Audros Galvanauskienės Padėkos raštus.

Benediktas Motuzas,  IIIc klasės mokinys, tapo respublikinio Borutaičių poezijos konkurso vienu iš laureatų! Gimnazistas ir jo gimtosios kalbos mokytoja Zofija Vaitkuvienė gegužės 14 d.  dalyvavo tarptautinio poezijos festivalio ,Poezijos pavasaris“ renginyje - Borutaičių poezijos šventėje ,,Tėviškės pasviečiai“, kuri vyko pakaunėje, rašytojo Kazio Borutos sodyboje. Renginyje buvo galima pabendrauti su žymiais rašytojais Aldona Ruseckaite, Virginija Kulvinskaite - Cibarauske, Diana Paklonskaite, Renata Karvelis, Česlovu Navakausku, Zita Gaižauskaite, Zene Sadauskaite, Regina Jasukaitiene ir kt. Konkurso laimėtojai   apdovanoti Kauno rajono švietimo centro diplomu, rėmėjų  ir Garliavos Jonučių mokyklos dovanomis. Šventėje nuskambėjo padėka, kad susirinkusieji vartoja ne bet kokius žodžius, o jautrius, subtilius, gėrį ir meilę skleidžiančius, užburiančius bei pakylėjančius.

Zofija Vaitkuvienė, Gargždų ,,Vaivorykštės“ gimnazijos lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja

Nuotraukos organizatorių