Samas apie Dainuojančią revoliuciją

• Paskelbta: 2022-06-06
  • Kategorija: Pranešimai

2022 m. gegužės 27 d. IIe klasei netradicinę istorijos pamoką vedė dešimtokė, jaunoji „Bangos“ korespondentė Danielė Domeikytė, kuri, mokytojai padedant, pristatė Dainuojančios revoliucijos periodą, Roko maršo pradžią ir moderavo interviu su „Bix“ grupės nariu, Roko maršo lyderiu, Dainuojančios revoliucijos liudininku ir dalyviu, X faktoriaus“ ir kitų realybės šou prodiuseriu bei teisėju Sauliumi Urbonavičiumi-Samu.

Dainuojanti revoliucija – 1988-1991 metų periodas, kai Baltijos valstybės siekė Nepriklausomybės nuo SSRS ne ginklais, ne krauju, bet mikrofonais, rašikliais ir laisvai išsakomais žodžiais. Plačiau apie šį laikotarpį, patirtas emocijas, patriotiškumą, inspiraciją bei kt. mokiniams papasakojo svečias. Interviu metu mokiniai galėjo iš arčiau pamatyti, kas tuo metu vyko, pasiklausyti šio laikotarpio liudininko istorijų, pasakojamų. Pokalbyje išryškėjo teigiamos Samo savybės – charizma, užsispyrimas, nuoširdumas, drąsa bei paprastumas.