Europos kalbų diena gimnazijoje

• Paskelbta: 2023-09-27
  • Kategorija: Renginiai

Rugsėjo 26 dieną Europa mini Europos kalbų dieną. Europos Taryba ir Europos Komisijos iniciatyva pirmą kartą ši diena paminėta 2001 m. Renginio organizatorių tikslas buvo papasakoti žmonėms apie skirtingų kalbų mokymosi svarbą, paskatinti plėsti užsienio kalbų žinias visą gyvenimą, pristatyti turtingą Europos lingvistinę įvairovę.

Mokytis naujos kalbos niekada nevėlu. Naujų kalbų mokymasis naudingas visiems, nepaisant amžiaus, lyties, išsilavinimo, darbo pobūdžio ar gyvenamosios vietos. Daugelis mokinių Europoje užsienio kalbos pradeda mokytis dar pradinėse klasėse. Lietuvoje mokiniai pirmąją užsienio kalbą pradeda mokytis antroje klasėje, o antrąją – šeštoje. Naują kalbą šiais laikais galima mokytis naudojantis šiuolaikinėmis technologijomis. Internete galima rasti daug informacijos apie skirtingų kalbų gramatikos taisykles, naujų žodžių mokytis interaktyviuosiuose žodynuose, atsisiųsti mobiliąsias programėles, kuriose nemokamai galima ne tik skaityti, tačiau ir klausytis tekstų užsienio kalbomis.

Europos kalbų dienos proga „Vaivorykštėss” gimnazijos III klasių mokiniai parodė savo žinias lietuvių, rusų ir anglų kalbomis mokytojų parengtame protų mūšyje. I-II klasių mokiniai gilinosi į kalbų mokymosi svarbą, ieškojo informacijos internete ir atliko kūrybinį darbą.

Anglų kalbos mokytojos metodininkės Inga Ulonienė ir Violeta Jurjonienė