KU dėstytojų pamokos gimnazistams

• Paskelbta: 2022-12-09
  • Kategorija: Ugdymas karjerai

Gruodžio 8 dieną pamokas gimnazijoje vedė Klaipėdos universiteto dėstytojai. Užsiėmimų temos:

„Jūrų inžinerijos specialybės. Įsidarbinimo bei karjeros galimybės laivybos techniniuose padaliniuose, kitų rūšių transporto bei pramonės įmonėse“. Simuliatorius. Jūrų inžinerijos katedros vedėja doc. dr. Rima Mickevičienė.

„Šiuolaikinių robotų valdymas ir jų sistemų kūrimas“. Ranka-robotas. Informatikos ir statistikos katedros lekt. Žydrūnas Lukošius ir informatikos inžinerijos studentas Andrius Stulgys.

„Alternatyvūs degalai". Inžinerijos katedros lekt. Rasa Majauskienė.

„Lietuvos energetinė sistema". Inžinerijos katedros lekt. Romanas Gudlekis.

Jūros technologijų ir gamtos mokslų fakulteto studijų pristatymas (11-12 klasėms). Fakulteto plėtros koordinatorė Gintarė Lavrikaitytė-Kurmienė.

Dėstytojai paskatino gimnazistus rinktis inžinerines studijų programas, pristatydami studijų sąlygas (stipendijos!) ir aptardami karjeros galimybes. Svečiai akcentavo, kad inžinerija šiais technologijų laikais yra labai paklausi veiklos sritis, nes būtent įvairių sričių inžinieriai kuria naujausius išmaniuosius telefonus, dronus, elektromobilius, programuoja robotus, dirbtinį intelektą, stato išmaniuosius namus ir pan. Inžinieriai  šiandien reikalingi pačiose įvairiausiose srityse, pradedant mechanika, elektronika, statyba ir aviacija ir baigiant aplinkos apsauga, ekonomika, medicina bei kūrybinėmis industrijomis.