Diskusija „Ateities profesijos“

  • Paskelbė : Barbora Dotiene
  • Paskelbta: 2024-11-28
  • Kategorija: Ugdymas karjerai

Gimnazijoje vyko diskusija „Ateities profesijos“

Lapkričio 25 dieną Gargždų „Vaivorykštės“ gimnazijoje vyko projekto „Nė vienas nėra pamirštas“ diskusija „Ateities profesijos“, kurią moderavo IV klasės „Vaivorykštės“ gimnazijos moksleivis Nedas Kymantas. Diskusijoje dalyvavo buvę gargždiškiai, „Minijos“ progimnazijos alumnai: Tarptautinės telekomunikacijų sąjungos Generalinio sekretoriaus pavaduotojas Tomas Lamanauskas, AB SEB banko vadovė Sonata Gutauskaitė-Bubnelienė ir Ryšių reguliavimo tarnybos pirmininkė Jūratė Šovienė. Svečiai su „Vaivorykštės“ gimnazijos ir „Minijos“ progimnazijos moksleiviais pasidalino savo profesine patirtimi bei mintimis, kokių asmeninių savybių reikia siekiant sėkmingos karjeros. 

Pasak Tomo Lamanausko, profesiniame kelyje pasitaiko atvejų, kada atsitiktinumai nuveda teisinga kryptimi, bet ir tokiems atvejams reikia tinkamai pasiruošti: būti smalsiam, ryžtingam, užsispyrusiam bei nebijoti žengti už komforto zonos ribų. Svarbiausia tikėti savimi ir suvokti, kad tu nesi prastesnis už kitus, net jei tau sako, kad tu nieko nepasieksi vien dėl to, jog esi kilęs iš nedidelio miestelio. Tik užsispyrimas ir ryžtas įrodyti, kad taip nėra, gali tave nuvesti į profesines aukštumas. 

AB SEB banko vadovė Sonata Gutauskaitė-Bubnelienė teigė, kad profesiniame kelyje sėkmę nulėmė jos smalsumas, atkaklumas ir įdėtas darbas. Svarbiausia, gavus kelias galimybes, įvertinti savo ir organizacijos vertybes. Kai tavo ir pasirinktos įmonės vertybės sutampa, o pats esi smalsus, iniciatyvus ir nori tobulėti, tuomet ir daug metų dirbant vienoje įmonėje atsiranda įvairių galimybių tobulėti, siekti savo užsibrėžtų tikslų.

Ryšių reguliavimo tarnybos pirmininkė Jūratė Šovienė papildė diskusijos dalyvius teigdama, kad profesiniame kelyje labai svarbu kūrybiškumas ir kritinis mąstymas. Ji drąsino moksleivius skatindama judėti pirmyn ir eiti iki galo, net jei pralaimėjimas atrodo neišvengiamas. Kitaip nei kiti pašnekovai, ji ne iš karto rado savo profesinį kelią. Išbandė kelis variantus, kol atrado tą sritį, kurioje ji pasijuto esanti reikiamoje vietoje. Pritardama T. Lamanauskui, viešnia akcentavo, jog svarbu sugebėti „ištempti“ save iš komforto zonos ir ieškoti, nes profesinių galimybių paieškoje teisinga kryptis būna ne viena. 

Visi diskusijos dalyviai sutarė, kad jų profesinei sėkmei reikšmingos įtakos turėjo nuolatinis noras mokytis, tobulėti. Šis aspektas labai svarbus ir ateities profesijoms, kadangi profesijų pasaulis šiuo metu labai sparčiai kinta. Kaip teigiama, 65 proc. dabartinių moksleivių dirbs darbus, kurių dabar net nėra. Dėl šios priežasties labai svarbu būti pasirengus nuolat mokytis, tobulėti, ugdytis įgūdžius, kurių dabar gal net neturime. 

 

Parengė karjeros specialistė Ieva Baltinė

Nuotraukos Gintauto Našlėno

Nepamirškite padėkoti autoriui
Ankstesnės naujienos
  • Elektroninis dienynas
  • Tėvams
  • Mokiniams
  • Mokytojams
Naujienų archyvas