„Įdomioji ekologija” – konferencija Žemės dienai paminėti

• Paskelbta: 2023-03-20

Aplinkosauginė konferencija „Įdomioji ekologija”, skirta Žemės dienai paminėti

Pirmoji ir didžiausia Lietuvoje pakuočių atliekų tvarkymo organizacija „Žaliasis taškas” kartu su EUROPE DIRECT centrais Lietuvoje jau trečiąjį kartą organizavo nemokamą aplinkosauginę konferenciją Lietuvos gyventojams, įmonėms bei ugdymo įstaigų bendruomenėms „Įdomioji ekologija”, skirtą Žemės dienai paminėti. Renginio moderatorė – iniciatyvos „Tvari Lietuva“ vadovė Rugilė Matusevičiūtė.

Aplinkosaugos konferencijoje „Įdomioji ekologija” dalyvavo 50 Gargždų ,,Vaivorykštės” gimnazijos trečių klasių mokinių. Konferencijos metu pranešėjai supažindino mokinius su pakuočių atliekų tvarkymo bei perdirbimo siekiais, pakuočių tvarkymo sistema Lietuvoje, pristatė inovacijas gamtai draugiškų pakuočių kūrimo srityje bei pakuotės dizaino svarbą siekiant įgyvendinti žiedinės ekonomikos principus.

Kūrybinėse riedlenčių perdirbimo dirbtuvėse „Commune DIY“ dalyvavo Ic klasės mokiniai, o aplinkosauginio renginio „Įdomioji ekologija“ organizuotame protmūšyje dalyvavo IIg klasės mokiniai.

Renginio tikslas buvo supažindinti įvairaus amžiaus mokinius su ekologijos, teisingo kasdienybėje susidarančių atliekų tvarkymo principais bei pakuočių atliekų rūšiavimo taisyklėmis, pristatyti pakuočių perdirbamumo galimybes, inovacijas pakuočių gaminimo srityje bei įprastinių pakuočių alternatyvas.

Siekdami prisidėti prie Žemės saugojimo, turime žinoti, kokiais būdais tai galime padaryti, o vienas iš paprasčiausių būdų – atliekų kiekio kasdienybėje mažinimas bei teisingas atliekų tvarkymas!

Biologijos mokytoja metodininkė Raimonda Kundrotienė