Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos diena

• Paskelbta: 2023-05-09

Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos diena

Gargždų ,,Vaivorykštės“ gimnazijos mokiniai savitai paminėjo mūsų tautai labai svarbią Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dieną. Gegužės 3 d. per 2 pamoką trečiokai buvo pakviesti į srautinę pamoką ,,Viešoji kalba. Ketvirtokai trečiokams“ – ji vyko aktų salėje. Mokytoja Nerija Valinčienė priminė lietuvių kalbos ir literatūros įskaitos programos svarbiausias nuostatas, viešosios kalbos rengimo, sakymo reikalavimus, gimnazistai klausėsi ir aptarė 3 ketvirtokų Aistės Jurkutės (IVc kl.), Jono Lankučio (IVc kl.), Džeivydos Palinauskaitės (IVb kl.) viešąsias kalbas.

Gegužės 4 d. mokytoja Zofija Vaitkuvienė trečiokus pakvietė į netradicinę pamoką – susitikimą su etnologu Helmutu Lotužiu Kisinių kapinaitėse, jose sutvarkė šviesuolio, publicisto J. F. Kelkio  kapą. Pamokoje dalyvavo pirmoji Klaipėdos rajono savivaldybės įsteigtos J. F. Kelkio premijos „Jaunasis publicistas“ laureatė Danielė Domeikytė, nominantės Darija Sermontytė (IIIb kl.) bei Emilija Tarvydaitė (IIId kl.).

Gegužės 5 d. Rietavo Lauryno Ivinskio gimnazijoje vyko lietuvių kalbos V komandinė olimpiada, skirta kalbininko Andriaus Ašmanto žymeniui laimėti. Gražioje kalbos šventėje dalyvavo dvi (I-II ir  III-IV  klasių) mūsų gimnazijos komandos. Išvyka į komandinę olimpiadą sėkmingai susiklostė I-II klasių komandai: gimnazistės Butkutė Rimantė (IIe kl.), Stroputė Luknė (Ih kl.), Stroputė Ūla (Ih kl.), Venckutė Ema (Ic kl.) bei Žalūdaitė Auksė (IIe kl.) laimėjo II vietą. Mokines konsultavo mokytojos Giedrė Mogilaitė ir Toma Tamošauskaitė.

Gegužės 8 d. gimnazistai pakviesti  rašyti diktantą, skirtą Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dienai ir Klaipėdos krašto prijungimo prie Lietuvos šimtmečiui paminėti. Diktanto rengėjai - Lietuvių kalbos draugijos Klaipėdos rajono Ferdinando Kelkio skyrius ir Jono Lankučio viešoji biblioteka. Teksto autorė – Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos kalbos tvarkytoja Daiva Beliokaitė.

Gimnazistai, paskatinti  lietuvių kalbos ir literatūros mokytojų, turėjo galimybę ugdytis kultūrinę raišką bei sąmoningumą.

Lietuvių kalbos ir literatūros mokytojų metodinės grupės pirmininkas

Vidas Vaitkus