Kaip atrasti sau tinkamiausius mokymosi būdus?

• Paskelbta: 2023-11-16

Naudingi  bendraamžės patarimai

Lapkričio 14 d. grupė abiturientų dalyvavo  biologijos bei lietuvių kalbos ir literatūros integruotoje pamokoje ,,Mokėjimas mokytis. Kaip atrasti sau tinkamus būdus?“ Su ,,Vaivorykštės“ gimnazistais veiksmingais mokymosi  būdais dalijosi bendraamžė Milda Tulabaitė, Klaipėdos licėjaus tarptautinio bakalaureato diplomo  programos abiturientė.

Abiturientė Milda pasidalijo patirtimi, kad jai tinkamai mokytis padeda keletas būdų: per pamoką aktyvus klausymasis, medžiagos konspektavimasis, klausimų kėlimas. Savarankiškai mergina ta tema peržiūri vaizdo medžiagą, pildo korteles, schemas, ieško asociacijų, naudoja skirtingų spalvų rašiklius, pamokų medžiagą aiškina kitiems... Milda patarė susikurti mokymosi ritualą, planuoti veiklas ir būtinai būtinai skirti laiko poilsiui, pavyzdžiui, valandą intensyviai mokaisi – pusvalandį ilsiesi. Dvyliktokė priminė, koks svarbus ilsintis yra judėjimas!

Milda Tulabaitė atviravo, kad reikia išbandyti įvairius mokymosi būdus, kad atrastum sau tinkančius. Mergina neslėpė, jog yra tokių temų, kurios ne taip traukia, tad gelbėja savimotyvacija. Beje, mokslininke tapti planuojanti mokinė sakė, jog mano, kad ypač svarbus loginis mąstymas bei įvairių knygų skaitymas.

Pamokos dalyviai uždavė bendraamžei klausimų, ne vienas pasižymėjo patarimų, kaip mokytis – juk ši veikla reikalinga visą gyvenimą.

Gargždų ,,Vaivorykštės“ gimnazijos mokytojos

Raimonda Kundrotienė, Zofija Vaitkuvienė