„Antika ir mes“

• Paskelbta: 2024-10-14

„Antika ir mes“

Literatūros pamoka-diskusija II gimnazijos klasių mokiniams

Spalio 11 dieną pirmąsias dvi pamokas gimnazijos II klasių mokiniai dalyvavo pamokoje, kurią vedė Klaipėdos universiteto profesorė, literatūrologė Roma Bončkutė. Pamoka tapo turininga kelione į antikinį pasaulį. Pranešėja įtaigiai kalbėjo, kaip Antika padarė įtaką dabartiniam Vakarų Europos gyvenimui. Viešnia gimnazistams plėtojo mintį, jog galima aptikti ryšių, siejusių baltus su senovės graikais bei romėnais. Įtaigiai skaitydama graikiškai ir lotyniškai parašytus tekstus, cituodama Kristijono Donelaičio poemą „Metai“, pateikė pavyzdžių, kokių antikinės literatūros bruožų galima įžvelgti lietuvių grožinės literatūros pradininko kūrinyje. Mokslininkė bandė parodyti, kad senoji graikų ir lotynų kalbos, antikinė kultūra paveikė ir lietuviškąją raštiją. Profesorė mokiniams taip pat perteikė ir pagrindė praktiniais pavyzdžiais, kaip skaitymas gali padėti tobulinti vaizduotę ir geriau suprasti pasaulį. Pamokai dinamiškumo suteikė mokinių užduodami klausimai mokslininkei. Pamoka-diskusija gimnazistams suteikė galimybę ne tik pažvelgti į istoriją, tačiau naujai permąstyti šiuolaikinio žmogaus vertybes bei idėjas, kurios susiformavo Antikoje.

Lietuvių kalbos ir literatūros mokytojas R. Šlioževičius