„Kelionė laiku” – mokomės iš gyvosios istorijos

• Paskelbta: 2024-10-03

Kelionė laiku” – mokomės iš gyvosios istorijos

Įsibėgėja TŪM veiklos projektas „Kelionė laiku“. Penkiasdešimt Vaivorykštės“ antrų klasių gimnazijos mokinių lankėsi gyvosios istorijos muziejuje „Pilsotas“ Mosėdyje, kur dalyvavo edukacinėje programoje. Mokiniai susipažino su kuršių laikmečio buitimi, išvydo senovinį kuršių namą. Edukacijos vadovas pristatė tipiškus ginklus, papuošalus, kurie buvo rasti Palangos kapavietėse ir buvo rekonstruoti. Mokiniai išsamiai išklausė pasakojimą apie kuršių istoriją, kuri vienijo Lietuvos, Latvijos ir Estijos dabartinių teritorijų gentis. Mokinių dėmesį patraukė  amatų paroda: vilnos verpimas, juostų pynimas ir audimas. Edukacijos dalyviai pamatė kuršiškų juostų kolekciją,  atkurtų pagal rastą originalų pavyzdį. Smagiausia dalis – tradicinių patiekalų ragavimas. Tai duonos paplotėliai, sviestas pagardintas kepintais grikiais ir kanapėmis, medus ir giros gėrimas. Šios edukacijos metu mokiniai sužinojo kuršių genties istorinį ir buitinį kontekstą ir bus pasiruošę atkartoti amatų, karybos, maisto gamybos ir kitas veiklas birželio mėnesį pagal parengtą scenarijų. O, iki to laiko, dar laukia ilgas pasiruošimo etapas priemonių gamybai ir gilesnėms laikmečio studijoms bei scenarijaus parengimui. Prie šios veiklos prisijungs Priekulės ir Veiviržėnų gimnazijų antrų klasių mokiniai. Dėkojame „Pilsoto“ muziejaus edukatoriams už įtaigų kuršių laikotarpio pristatymą.

Anglų kalbos mokytoja Diana Butkutė