Šimtamečiai medžiai Klaipėdoje ir Klaipėdos rajone

  • Paskelbė : Barbora Dotiene
  • Paskelbta: 2023-03-27
  • Kategorija: Didžiuojamės

Šimtamečiai  medžiai Klaipėdoje ir Klaipėdos rajone

Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija jau vienuoliktą kartą 8–12 klasių uostamiesčio moksleiviais organizuoja renginį, skirtą Žemės dienai paminėti. Gamtosauginio forumo „Klaipėda – miestas, kuriame gyvenu“ atidarymas prasideda Žemės vėliavos iškėlimu, aplinkos ministro Simono Gentvilo ir uosto direkcijos generalinio direktoriaus Algio Latako sveikinimais forumo dalyviams. Gamtosauginiame moksleivių forume „Klaipėda – miestas, kuriame gyvenu“ pranešimus įvairiomis Klaipėdai aktualiomis gamtosaugos, ekologijos temomis skaitė ir savo įžvalgas apie aplinkosaugines problemas pristatė 15 moksleivių.

Džiugu pažymėti, kad į šį forumą buvo pakviesta ir Gargždų ,,Vaivorykštės” gimnazijios IIIa klasės mokinė Vasarė Gedmintaitė. Mokinė pristatė pranešimą temą „Klaipėdos šimtamečiai medžiai – botaniniai gamtos paveldo objektai“. Pranešimą padėjo ruošti biologijos mokytoja Raimonda Kundrotienė. Rengdama pranešimą mokinė aplankė vieną iš seniausių liepų Lietuvoje, valstybės saugomą botaninį gamtos paveldo objektą – storąją Klaipėdos liepą. Manoma, kad jai gali būti 300-400 metų. Taip pat  išsiaiškino, jog Klaipėdoje yra Klaipėdos „Skvero ąžuolas“, penki savivaldybės saugomi medžiai: Klaipėdos „Bibliotekos ąžuolas“, augantis vidiniame Klaipėdos Ievos Simonaitytės bibliotekos kiemelyje,  Klaipėdos ,,Plačiašakis ąžuolas” , augantis J. Janonio gatvėje, o S. Daukanto g. – I. Kanto g. skvere auga Klaipėdos „Skvero ąžuolas“. Klaipėdoje, Paupio rajone auga  Paupio ąžuolas  ir Storasis uosis. Spėjama, kad visiems šiems medžiams gali būti apie 200 metų.

Džiugu pažymėti, kad mokinė Vasarė ne tik išsiaiškino, bet ir surado Minijos senslėnio valstybiniame kraštovaizdžio draustinyje augantį valstybės saugomą gamtos paveldo objektą – Rudaičių ąžuolą (Klaipėdos rajonas, Rudaičių kaimas). Tai šventųjų ąžuolų provaikaitis, nes šioje vietoje stūksojo šventas Alkos kalnas.

Savo pranešime mokinė nurodė, kokius kriterijus atitikantys medžiai skelbiami botaniniais gamtos paveldo objektais (svarbu kamieno apimtis 1,3 m aukštyje,  medžio aukštis, medžio amžius, medžio estetinė vertė).

Kviestume aplankyti ne tik Klaipėdoje, Klaipėdos rajone augančius botaninius gamtos paminklus, bet ir atkreipti į juos dėmesį keliaujant po Lietuvą.  Saugokime gamtos paminklus ateinančioms kartoms!

Vasarės Gedmintaitės pranešimas buvo įvertintas padėka.

Biologijos mokytoja Raimonda Kundrotienė

Nepamirškite padėkoti autoriui
Ankstesnės naujienos
  • Elektroninis dienynas
  • Tėvams
  • Mokiniams
  • Mokytojams
Naujienų archyvas