Konkurso „Mokslas be sienų“ iššūkis – „Šeštasis išnykimas“

• Paskelbta: 2023-03-14
  • Kategorija: Didžiuojamės

Tarptautinio konkurso Mokslas be sienų iššūkio tema yra „Šeštasis išnykimas“. Šių metų tarptautiniame konkurse dalyvių prašė sukurti meno kūrinį, kuris išryškintų ant išnykimo slenksčio esančios jūrų rūšies grožį ir svarbą bei  įsitraukti į vandenynų išsaugojimą pasitelkiant meną. Per visą mūsų planetos istoriją buvo penki masiniai išnykimai. Paskutinis įvyko kreidos periodu, kai į Žemę atsitrenkė asteroidas, drastiškai pakeisdamas klimatą ir priversdamas išnykti dinozaurams. Dabar esame vadinamajame „šeštajame masiniame išnykime“. Žmonės keitė Žemės aplinką dar nuo medžiotojų ir rinkėjų. Laikui bėgant žmonės išrado sudėtingesnes technologijas, kurios supaprastino jų gyvenimo būdą. Mes keičiame planetą įvairiais būdais, įskaitant pernelyg didelį gamtos išteklių naudojimą, buveinių naikinimą, klimato keitimą, teršimą, invazinių rūšių atsiradimą ir ligų sukėlimą. Šie veiksmai neigiamai paveikė aplinką, dėl to nyko buveinės, sumažėjo biologinė įvairovė ir padaugėjo infekcinių ligų.

Mūsų mokinė Agnė Požytė II h klasės mokinė dalyvauja Mokslas be sienų iššūkyje ir kūrinyje pavaizdavo Vaquita išnykstančią rūšį bei pasidalino mintimis apie kūrinio sumanymą.

Vaquita - a rare beauty, sadly on the verge of extinction, fewer than 10 remaining, sad isn't? It's considered the most endangered marine mammal, to most the vaquita are just collateral damage, killed acsiddentaly by gillnets, but that doesn't change the fact they get killed in the process. Scientists have warned us many of times yet people don't listen, but now we need to hurry up and do something to prolong their survival. Thier extinction is still preventable. They will only be saved if they are free of gillnets. Lets help the Vaquita continue happily smiling.

Palinkėsime sėkmės konkurse.

Mokytoja Joana Lukienė