Festivalis „Dudutis“ Rokiškyje

• Paskelbta: 2024-10-14

Festivalis „Dudutis“ Rokiškyje

Spalio 11-12 d. Rokiškyje Gargždų „Vaivorykštės“ gimnazijos skudutininkų ansamblis, vadovaujamas muzikos mokytojos Jūratės Surblienės, dalyvavo respublikiniame VIII skudutininkų ansamblių, ragų ir daudyčių pūtėjų festivalyje „Dudutis“, skirtame profesoriui Algirdui Vyžintui atminti. Šis nuo 2010 metų vis kitame Aukštaitijos regiono mieste vykstantis renginys jau skambėjo Utenoje, Biržuose, Pasvalyje, Panevėžyje, Zarasuose.

Festivalyje Rokiškyje dalyvavo 19 kolektyvų iš visos Lietuvos – Alytaus, Anykščių, Biržų, Gargždų, Jonavos, Kalvarijos, Klaipėdos, Marijampolės, Pasvalio, Rokiškio, Šiaulių, Utenos, Vilniaus ir Zarasų. Koncertuose klausėmės daugiau nei 200 skudučiuojančių muzikantų. Festivalio atidarymo koncerte „Iš praeities į dabartį“ Rokiškio krašto muziejuje skambėjo skudutininkų bei folkloro ansamblių atliekami kūriniai. Išvydome unikalų ir nepakartojamą intuityvų slėpinių pasaulį atveriantį reginį – Broniaus Kutavičiaus oratoriją „Magiškas sanskrito ratas“, kurią atliko Klaipėdos Vydūno gimnazijos mokiniai (režisierė Agnija Šeiko).

Spalio 12 d. 16 val. Rokiškio kultūros centre vyko didysis festivalio koncertas „Skambėkime“.  Skambėjo skudutininkų, ragininkų ansamblių atliekami tradiciniai ir autoriniai kūriniai bei specialiai šiam festivaliui kompozitorės Zitos Bružaitės sukurtas septynių dalių kūrinys „Skudutynė“.

Už tautinių tradicijų puoselėjimą, puikų ir prasmingą kolektyvo pasirodymą skudutininkų ansamblio muzikantai buvo apdovanoti Padėkos raštu ir atminimo dovanėlėmis.

Muzikos mokytoja metodininkė Jūratė Surblienė