„Ateities inžinerijos“ finalo dalyviai ir nugalėtojai

• Paskelbta: 2024-06-03
  • Kategorija: Didžiuojamės

VILNIUS TECH „Ateities inžinerijos“  finalo projektinių darbų dalyviai ir nugalėtojai

Gegužės 22 diena vyko VILNIUS TECH  „Ateities inžinerijos“ 7-ojo sezono uždarymas ir projektinių darbų pristatymas. Šiais metais buvo itin daug dalyvių: iš 20 pasirenkamų ugdymo(si) tematikų darbus pristatė 250 mokinių komandų, tarp kurių buvo ir Gargždų  „Vaivorykštės“ gimnazijos mokinių darbai.

Moksleiviai pristatė šiais mokslo metais parengtus 8 projektinius darbus:

Tematikoje „Ateities miestas: darnus pastatas“ projektinį darbą „Vaivorykštės“ gimnazijos vidinės aplinkos tyrimas, kurį parengė IVa, IVd klasės gimnazistai Klaudija Janevičė, Nedas Sermontis  bei IIIa, IIIe  klasės gimnazistės Austėja Korbutaitė ir Auksė Žalūdaitė.  Mokinius konsultavo geografijos vyr. mokytoja Jurga Venckauskienė.

Tematikoje „Ateities miestas: aplinkosauga“ projektinį darbą „Žemės ūkio poveikis aplinkai“ kurį parengė IIb klasės gimnazistai Kernius Balčiūnas, Kamilė Griauslytė, Skaistė Šlepetytė ir IIIf, IIIb klasės gimnazistės Beatričė Lažinskaitė, Beatričė Janciūtė. Mokinius konsultavo geografijos vyr. mokytoja Jurga Venckauskienė.

Tematikoje „Ateities miestas: aplinkos apsauga“ projektinį darbą „Dirvožemio kokybės įtaka augalų auginimui“ kurį parengė IIIe klasės gimnazistės Rūta Jakaitė, Katerina Daugintė. Mokinius konsultavo biologijos mokytoja ekspertė Raimonda Kundrotienė.

Tematikoje: „Biomedicinos inžinerija“ projektinį darbą „Egzoskeletas“ kurį parengė IIIf klasės gimnazistas Vakaris Bružas. Mokinius konsultavo biologijos mokytoja ekspertė Raimonda Kundrotienė, matematikos-informatikos mokytojas Darius Agintas.

Tematikoje: „Biomedicinos inžinerija“ projektinį darbą „Primintukas vaistams išgerti“ kurį parengė IIIc ir IIIa klasės gimnazistai Ugnė Drungilaitė,  Roberta Taučiūtė, Simonas Bočkus.Mokinius konsultavo biologijos mokytoja ekspertė Raimonda Kundrotienė, matematikos-informatikos mokytojas Darius Agintas.

Projektais domėjosi ir juos vertino svečiai iš Švietimo ir Savivaldybių įstaigų, VILNIUS TECH partnerių įmonių atstovai, kurie įsteigė prizus geriausių projektų nugalėtojams.

Pirmą vietą tematikoje „Ateities miestas: darni gyvenamoji aplinka“ užėmė IIIb klasės gimnazisto Gyčio Gedminto pristatytas darbas „Chitozano sintezė iš krevečių lukštų ir alternatyvių išskyrimo metodų taikymo galimybės bei ateities perspektyvos“. Mokinį konsultavo chemijos mokytoja metodininkė Jurgita Gerulskienė

Pirmą vietą tematikoje „Ateities miestas: darni gyvenamoji aplinka“ užėmė IIIe klasės gimnazistės Rimantės Butkutės ir IIId klasės mokinio Edo Šimkaus pristatytas darbas  „Greipfruto, apelsino, žaliosios citrinos žievelių panaudojimo galimybės kvepalų ir pektino sintezei“. Mokinius konsultavo chemijos mokytoja metodininkė ir biologijos mokytoja ekspertė Raimonda Kundrotienė.

Tematikoje „Ateities miestas: darni gyvenamoji aplinka“ specialųjį AB „Ignitis grupė“ įsteigtą prizą pelnė IIIc klasės gimnazisčių Vestos Gumuliauskaitės, Emmos Paulauskytės, Emilijos Stankutės darbas „Muilo vartojimo poveikis aplinkai ir alternatyvių jo gamybos metodų taikymo perspektyvos“ Mokinius konsultavo chemijos mokytoja metodininkė Jurgita Gerulskienė.

Taip pat buvo išrinkti ir apdovanoti 7-ojo sezono aktyviausi ir labiausiai nusipelnę mokytojai, tarp kurių buvo ir Gargždų „Vaivorykštės“ gimnazijos chemijos mokytoja metodininkė Jurgita Gerulskienė.

Sveikiname konkurso dalyvius, nugalėtojus ir prizininkus.

Chemijos mokytoja metodininkė Jurgita Gerulskienė