Jaunųjų kūrėjų susitikimas Palangoje

• Paskelbta: 2024-10-14

Jaunųjų kūrėjų susitikimas Palangoje

Niūrią ir vėjuotą spalio 11–osios popietę ryškesnėmis spalvomis padabino 26–asis mokinių kūrybos konkursas ,,Poezijos ruduo“ Palangoje, kuris buvo dedikuotas į amžinybę išėjusiam, buvusiam Palangos senosios gimnazijos mokiniui, poetui Rolandui Rastauskui. Šiais metais renginio svečiu, mokinių kūrybos vertintoju tapo rašytojas, dramaturgas Gintaras Grajauskas, kuris taip pat pasidalino savo eilėraščiais, publikuosimais naujojoje jo poezijos knygoje.

Renginyje savo kurtomis eilėmis kartu su Žemaitijos regiono mokyklų mokiniais dalinosi ir Gargždų ,,Vaivorykštės“  jaunieji poetai – antrų klasių mokinės Auksė Vaitkevičiutė ir Bernadeta Busilaitė, abiturientas Benediktas Motuzas. Jaunuoliai skaitė 3 eilėraščius, vėliau dalyvavo kūrybinėse dirbtuvėse – remdamiesi Rolando Rastausko eseistikos ištraukomis kūrė haiku. Žinoma, turėjo galimybę pabendrauti su rašytoju Gintaru Grajausku.

Nors svečias atviravo, jog vertinti kūrybą yra labai sunku, nes viskas priklauso nuo subjektyvių asmens pažiūrų, šventės-konkurso pabaigoje buvo paskelbti įvertinimai. Šį kartą sėkmė nusišypsojo IIa klasės mokinei Auksei Vaitkevičiutei, kuriai kelių eilėraščių konkurse skirta 3 vieta! Mokinę konsultavo lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Toma Tamošauskaitė.

Lietuvių kalbos ir literatūros mokytojos Zofija Vaitkuvienė, Toma Tamošauskaitė